Ako sa zbaviť myši?

florianabotosova
23. okt 2020

Žienky potrebujem poradiť. Minulý rok v novembri sme kupovali dom. Nasťahovali sme sa doň tak v polke decembra keďže bolo treba ešte niečo prerábať. A už asi posledné 3 dní pozorujem aj počúvam ze mame v dome myš. Dom je podpivničený. Dnes nadránom mohlo byt tak pol 4 som ju počula sramotat v spálni. Počula som ju aj deň predtým no teraz už som to nervovo nezvládla (tehotenské hormóny), tak som sa teda rozhodla ju počúvať kde sramoti. Ta mala sviňa prešla poza našu posteľ a vyliezla mi na záves. Som za svietila nanu mobil a ona si len tak sedela a cumela na mňa z toho závesu. Som si myslela ze ma šľak trafí. Budím priateľa ze vstáva vstáva ta špina je na závese on sa iba pozrel a zaspal na späť. Tak som zobrala kliešte s ktorými sa chytajú uhlíky z dreva a snažila som sa ju z toho závesu dat dole ona sa nakoniec zachytila na zaclone. Odtiaľ som ju tými kliešťami dala dole tak ze som ju chytila za chvost lenže ta mala sviňa sa mi nejak vysmyskla a utiekla mi. Ľahla som si no stále som ju počúvala ze kde je. O 5 ráno som ju chytala do tých kliešťov 😃. Myslite si ze keď dám to lepidlo na myší na tie miesta kde chodí chytí sa naň? Ako ste sa vy zbavili myší? Máme psa a ten sa neznesie s mačkami takže mačka vôbec nepripadá do úvahy

vikss1
23. okt 2020

@florianabotosova ty si fakt akcna a sikovna, ze sa ti ju podarilo do kliestov chytit. no jednoznacne by som dala ten lep a nejaku navnadu a isto sa do nech chyti!

simsalabim
23. okt 2020

@florianabotosova lep, slaninku a oriesok pouziva moj manzel v dielni. Ale vzdy narieka, ake to je nehumanne tie svine tak nicit 🤔

jana137
23. okt 2020

Jasne, nechytaj kliestami, kup lep, a daj do stredu nejaku navnadu...

florianabotosova
autor
23. okt 2020

@simsalabim no toto skúsim lebo ona je malička možno ako vlašský orech ma telo.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
florianabotosova
autor
23. okt 2020

@dominika1988 najprv som ju počula v kuchyni tam som sa pozrela ci nie sú niekde škáry ale teda linku som neodtahovala to by som nevládala ale pozriem ešte zajtra všetky izby

lauriema
23. okt 2020

@florianabotosova fffuuuuuj máš môj obdiv že si tehotná a dotkla si sa jej..... ❤️❤️❤️Si moja HRDINKA,,, tvoj manžel ci priateľ ci už neviem čo 😀😀Od veci akože jemu ta myš nevadila? Ja som si len čítala tvoj príspevok a nadvihovalo ma

denka259
23. okt 2020

Lep???? To je najhoršia pasca pre hlodavce. Chudamys, ako to budeš potom riešiť keď sa ti prilepi?

andrejka1974
23. okt 2020

@denka259 vyhodi aj s dostickou kde bude mat lep

andrejka1974
23. okt 2020

nam tiez behali po baraku manzel vsetky skary zatmelil a uz nebehaju a tiez sa mi podarilo par chytit ale nemali sancu pri mne

florianabotosova
autor
23. okt 2020

@lauriema no on sa iba nanu pozrel a nič zaspal naspäť a keď som ju chytila som kričala na celom dom ze mam ju mam ju! No potom už aj jemu išla na nervy lebo sa mu zdalo ze mu chodí po športovej taške tak rukou capal po taške ze aby odišla odtial

3petka
23. okt 2020

@florianabotosova to lepidlo funguje super kúsok syru alebo niečoho do stredu a hneď sa chyti

jana137
23. okt 2020

@denka259 existuje taka lepiaca "kniha" .. potom to vyhodi cele aj s mysou.. my sme takto aj mensieho potkana chytili...

birika
23. okt 2020

mohla prist zvonku...dokaze vyliezt aj po vonkajsej omietke do okna

lauriema
23. okt 2020

@florianabotosova teda manžel bude poriadna flegma 😉😀👍Keby môj manžel toto spravil Roztrhnem ho ako žabu, teda nie ako žabu žabu by som ani do ruky nechytila 😀

danica2711
23. okt 2020

@florianabotosova to lepidlo fakt funguje, za dlhé roky sme mali len jednu myš, ale zato drzú a nepolapiteľnú, lepidlo sa nám najprv zdalo fakt drsné, ale keď sme našli myšacince v kuchynskej linke, bolo po súcite! Na lepidlo sa chytila rýchlo, akurát ten pohľad na tú prilepenú myš... s dcérou sme rýchle zdrhli z domu a nechali muža so synom, nech ju rýchle zbavia trápenia...

florianabotosova
autor
23. okt 2020

@lauriema ja som ho teda chápala ze o 6 ráno vstáva do prace ale teda som nečakala takúto reakciu. Ja hneď ako som ju uvidela na tom závese vyskočila som z postele a išla po kliešte zastala som si na kraj postele a už som ju chytala

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oliolijanka
23. okt 2020

Nesmejte sa mi, ale ja sa prihovorim za mys😊
Ak sa myska nalepi, tak bude trpiet niekolko dni, kym uhynie.
Okolo vasho domu ziju stovky mysi, Nema zmysel tu jednu triznit pomalou smrtou.
Kup kosikovu pascu, mys sa do nej chyti a potom ju odnesies von na pole/do zahrady/do lesa a vypustis. Pascu odlozis na buducu jesen.
Karma je zdarma a dobre sa ti stokrat vrati😊

denka259
23. okt 2020

@andrejka1974 super, to je veľmi humánny spôsob. Mys bude čakať prilepena kým zomrie od hladu... tyranie... to je horšie ako keby si jej v sekunde zlomila väzy.

andrejka1974
23. okt 2020

@denka259 ja som myslela s tou dostickou u nas bezne prekabatili pasticky jednoducho vedeli vziat jedlo a zmizli a ked muz daval znova jedlo zaklapla sa mu do prstov cize fungovala normalne ja som ich bezne dokazala chytit zive

kubkovamama
23. okt 2020

@florianabotosova smejem sa,myš chytať kliešťami na závese 😂😂keď si to predstavím.Moja mamka nedávno chytala myš lopatou,normálne sa nechala podobrat a tak sediacu na lopate ju prehodila cez plot.No my máme kuny,potkana,myši v mužovej dielní a kuna už je aj na povale a strašne nervy ma z toho,lenže máme tam krmivo pre zvieratá a jednoducho to sa bude tá háveď objavovať stále,si na dome.Nam pasce nepomohli asi ziadna,ani doma vyrobené,ale fenka ich loví.A je jediná úspešná z nás.Psika dokážeš vycvičiť aby ich odohnal.

katarinka89
23. okt 2020

@oliolijanka a myš sa vráti 😂

flowerbomb
23. okt 2020

@oliolijanka Presne tak. Aj my sme nedavno mali potkana,ktory si staval hiezdo pod doskami okolo nasej vonkajsej jacuzzi. Kupili sme klietku na hlodavce ,dali slaninu so syrom a do rana bol chyteny. Dali sme do sacka klietku ,zatvorili sacok a muz ho vyviezol a vypustil na poli daleko od nas. Aj ked je to skodne zviera,ale smrt na nejakom lepidle a trapenie si nezasluzi!!!!

oliolijanka
23. okt 2020

@katarinka89 Bude z pola skor doma ako autorka😁

lubiss
23. okt 2020

chytit mys do kliestov :D :D sikovna si good job :D

moonlight1210
23. okt 2020

@oliolijanka ja som u nas na dvore mysky chytala do zavaraninovej flase na navnadu a nosila o kilometer dalej k potoku. nech si ziju tam na slobode. potom som sa pochvalila mame, ako ich tam nosim a ona na to, ze dobre robim, lebo tam zije kopec uzoviek, ze sa o ne postaraju. 😖
mna skoro piclo. 😀

danica2711
24. okt 2020

@oliolijanka no tak to už musí byť iný sadista, čo nechá myš prilepenú trápiť sa niekoľko dní... naši chlapi ju zbavili trápenia hneď ako sa prilepila... Mimochodom, pred týmto drsným zásahom sme vyskúšali všetky pasce, ktoré sme dostali kúpiť - všetkým sa vysmiala

oliolijanka
24. okt 2020

@danica2711 Tak to je samozrejme o vela levelov humannejsie, tapnut mysicku, ktorej ide od strachu a zufalstva vyskocit srdiecko z hrude, kladivom. Alebo ju rozgniavit papucou. Ja sa nedaham🙂
Iba som chcela dat radu, ze ide to aj inak a ze to robi dobre na dusi🙂 Taka dusevna joga je to😁

danica2711
24. okt 2020

@oliolijanka no prepáč, ale fakt mi bolo strašne ľúto myšičky, ktorá mi týždeň žrala a srala v kuchyni, musela som vyhodiť všetky potraviny, ktorých sa mohla dotknúť, všetko vyumývať a vydezinfikovať, tak teda vôbec som na ňu nemyslela ako na "myšičku"! A že sa bála, ba bola dokonca "zúfalá"? Nemala sa mi trepať do baráku, nemusela špatne dopadnúť! A na tvoju radu, že to ide aj inak, som už vlastne odpovedala, nechytila sa do žiadnej "humánnej" pasce. Dali sme jej týždeň, to stačilo. Aj my máme vo vlastnom dome nejaké práva, či?!