Ako sa zbaviť otravného zákazníka a nie je ani zaregistrovaný ?

dena249
29. máj 2011

mal záujem o tovar ale nechcel najskôr poslať peniaze tak som mu napisala že mu ich nepošlem ,ale on ich chcel najskôr poslať a že mi pošle potom peniaze,ja si myslim že ide o nejakeho podvodnika ktory ma iba 12 alebo14 rokov.

bambi2
29. máj 2011

pekne napisat, ze najprv peniaze a potom balik a ked sa mu nepaci, jednoducho ignoruj jeho maily alepo ip... a hotovo 😉

elise
29. máj 2011

na druhej strane viem pochopiť aj toho zákazníka, že sa možno bojí že ked dá peniaze tovar neuvidí🙂 čo keby ste sa dohodli na polovicu penazí teraz a druhu ked príde tovar?

prahaxx
29. máj 2011

preco nie je zaregistrovany? nevyriesi to dobierka?

annaopialova
29. máj 2011

ahoj dena povedz mu ze to tak funguje najprv peniaze a potom tovar ze je to len medzi vami a ze je to o dovere aby sa nebal ze skor on moze teba oklamat ked neni zaregistrovany ze ty by si sa mala bat nie on drzim ti palce.

zuzikkaa
29. máj 2011

zalezi ci uz mas nejake referencie na tom bazare kde predavas spominany tovar,,na dobierku neposielaj aby sa ti to nevratilo.ak ten tovar naozaj chce tak zaplati vopred bezproblemov 😉

ivett1
29. máj 2011

@dena249 ahoj, ty si predávajúca a teda by si mala určiť podmienky predaja...(dokonca, si ich môžeš aj napísať k svojim inzerátom🙂 tu na MK...)...ak má seriózny záujem o kúpu, pristúpi na podmienky bez výhrad...si zaregistrovaná (čiže nie si anonymná...)...ak má obavy, nech si vyberie iného predajcu, ktorý mu vyjde v ústrety...nedá sa tu "špekulovať", či ide o podvodníka...toto naozaj nemôžeš vedieť...ak, nemáš záujem meniť svoje podmienky, skrátka mu slušne odpíš, že ľutuješ, ale nemáš záujem predávať za "každú cenu" 😉 ...hádam to pochopí...o dobierke sa dá uvažovať, ak sa jedná o nižšiu predajnú sume, ale asi by som kupujúceho upozornila, že poštovné +poplatok za dobierku platí vlastne on...oplatí sa mu to potom kupovať na dobierku? 😅 ...

katka888
29. máj 2011

ak mas zaujem o ten predaj, navrhni alternativu - dobierka. s nauctovanim vyssieho postovneho, ad jedna, lebo je to drahsie ad dva na krytie rizika, ze to neprevezme. ak ma seriozny zaujem, tak by to mohol prijat, zaplati pri prevzati balicka. ak nema seriozny zaujem, tak suhlasit nebude a v tom pripade by som sa na neho doslova vykaslala.

mamusa007
4. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat či by mi nevedel niekto poradiť čo mám robiť. Kupila som si balik veci od riadne registrovanej osoby na MK. Peniaze som jej poslala na učet este 9.12.2012. Vyhovarala sa že balík mi dávno poslala, ked som jej opat napisala že čo je s mojou objednávkou tak mi odpisala že balik jej posta vrátila spať . Pri poslednej komunikacii mi napisala že balík mi príde do dnešneho piatku t.j.4.1.2013 a opat nic. Peniaze mi vratiť nechce. Náda sa ju aspon stiahnuť z MK (aby neklamala aj iných)? Kam by som sa mala obrátiť? Dakujem