Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa zbaviť ovadov?

lucka227
1. júl 2012

ahojte maminy,ako zacali sucha,mame pred domov same ovady,robia normalne az nalety a nemozem ist s malinkou ani von.Ako t riesite?Mate nejake triky?Dala som jej sice na kocik sietku,ale ja tam nemozem ani stat lebo by som bola cela postipana.Existuje nejaky odpuczovac?Dakujem za kazdu radu 🙂

motylikova
2. júl 2012

ahoj, my mame podobny problem, nam poradili do misky, co najsirsej, dat ocot, a kym sa vyparuje, ze by to malo pomoct 🙂 jedna znama hovorila, ze v chate jej to pomaha. ja ked som to dala na dvor, pomohlo to ciastocne - namiesto 20 ovadov robia nalety dvaja vytrvalci (asi to o tom ze ich ma odpudzovat ocot necitali🙂 🙂))

katren
2. júl 2012

nastriekat kocik repelentom.....samozrejme pred tym, ako don vlozis dietatko....a aj to by som asi nejakym detskym natrela 😉

petramelka
9. júl 2012

repelenty nepomahaju, mna dostipali aj napriek dokonalemu postriekaniu a to som alergicka, mam krasne fialove nohy :( skor skus dlhy volny odev a vitamin B.. neviem ci ovady idu na sirup ako osy, vyskusaj im spravit take lakadlo

ivett1
9. júl 2012

ahoj, presne viem o čom píšeš...práve sme sa vrátili z Tatier a ...doštípaní od ovadov 🙄 ...klasický detský repelent zabral len na chvíľu...takže ...ešte sme sa natierali octovou vodou (+ ten repelent)...
moju dcérku poštípal ovad včera, keď sme odchádzali domov - stihol to, keď som ju usádzala do auta, rovno na čelo a pod vláskami to nebolo poriadne vidieť (inak by som hneď natierala fenistilom...) a do rána jej štípanec opuchol smerom nadol k očkám, takže teraz má len štrbinky ☹ ...ocino je s deťmi doma, tak išli rovno k lekárke...

čo sa týka prechádzok - maličkú môžeš ochrániť tak, že dáš na kočík sieťku, ktorú predtým ponoríš do octovej vody a ešte nastriekaš repelentom...kočík tiež natrieť, alebo nastriekať repelentom, nechať vyvetrať a potom maličkú dať do kočíka...

inak, keby som vedela, že namiesto komárov, nás privítajú tie potvory, tak minimálne týždeň moje deti ládujem b-vitamínom...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli