Ako sa zbaviť psích chlpov?

zdenin
25. apr 2017

Ahojte máte niekto skusenosti ako sa nadobro zbavit psích chlpov a ich pachu ide to vobec? Su vsade na oblečení na posteli v šuplíku pod posteľou, na mope na gauci linke botniku no mam strach otvorit chladnicku ci tam na mma nevybehnú.a po umývaní na mokro strasne smrdi. Nechcem sa dotknúť milovníkov psov ci uz v dome alebo na dvore no ja ich fakt nemusim (niesu moji ty co su u nas v dome) len som uz zufala ci sa toho vobec da zbavit (po odchode psov)

pribinak
25. apr 2017

zobrat psa von a riadne ho vycesat, pripadne ostrihat ak je to taky typ psa. ak je to na obleceni, ci sedacke, tak zoberiem taku rolku ako na kabat ci nohavice a pozbieram tym chlpy
pes je zviera a prirodzene, ze ma nejaky pach, aj my ludia ho mame, niekto pachne viac a niekto menej

zdenin
autor
25. apr 2017

@pribinak je to pidbul a jacka rusel (ci ako sa to píše)skol plne ten malý.. niesu moji no asi ich raz za cas česu ked odidu psi prec ci sa da zbavit toho po noch ostane

lilyianka
25. apr 2017

@zdenin my mame jack russela a este jedneho maleho v dome a nemam tu smrad...pritom normalne chodime von,vencime ich ci nrchame na zahrade...
Ohladom chlpov,nuz budes musiet castejsie vysavat a umyvat...js som to niekedy robila kazdy druhy den,ale to by bol zo mna otrok....a napr na obleceni chlpy nemame...ak ano pouzijem tu lepkavu rolku a su hned prec...inak maju svoje miesto,pelech maju v spalni,obyvacke a na gauci maju svoju deku....vsetko sa pravidelne cisti....

flofli
25. apr 2017

Tak z oblečenia sa dajú dostať tými lepivými valčekmi. Tie kúpiš v každých domácich potrebách alebo lacnejšia verzia je namočiť si ruky a oprášiť si to z oblečenia ale tie valčeky zase nestoja celý majetok a máš to oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie. Ja ich používam vždy keď odídeme od svokrovcov lebo majú dvoch psov a tí môžu chodiť aj dnu do domu takže vždy odchádzam celá chlpatá. A z podlahy už len vysávať a vysávať, bohužiaľ. Oni tie psy zase nepĺznu takto veľmi stále. Najviac takto keď sa mení počasie a oni zhadzujú zimnú srsť tak vtedy to býva tak viac ale inak sa to dá zniesť.

zdenin
autor
25. apr 2017

@lilyianka tak ciastocje sme si zvykli viac som to vnimala ked tu neboli dva tyzdne a potom ich bolo zas citit ale tak ja tehotna tak čuch mam iny teraz ale aj inokedyi to vadilo. Ono ty psi pojdu za par mesiacov preč a to ma zaujíma ze ci sa da vsetkeho zbavit.bude treba dosť intenzivne čistenie

lilyianka
25. apr 2017

@zdenin urcite sa toho zbavit da...len to bude vyzadovat riadne upratovanie a nie len jedno aj keby bolo poriadne...zbavis sa vsetkeho mozno za par tyzdnov,mesiacov

magmolatus
26. apr 2017

@zdenin

Mi máme Jack rusell teriera v byte. Má 6 rokov.
Smrad nie je žiadny, dokonca mi pár ludí povedalo že ani nesmrdí ako pes.

O psa sa pravidelne staráme, keďže máme 2,5 ročné dieťa. Psa normálne okúpene, ideálne 2x našampónovať riadne ho "vyškrabkať" keď je na Nóm šampón a zlezie z neho kopa chlpov. Po kúpaní a osušení šupneme ešte na gauč jeho deku do ktorej sa ešte sám poutiera a povála sa tam.
Ak je vonku mokro, proste po príchode dnu ide rovno do vane a umyjeme mu packy a bruško čo má od hliny, blata.

Keď oschne úplne je na to taká rukavica a ňou ho môžeš ešte prečesať aby z neho čo najviac chlpov odpadlo. Detto túto procedúru môžeš robiť aj mimo kúpania.

Ak toto zanedbávame, tak je jasné že pri kúpaní z neho víde toľko chlpov že by si poskladala aj ďalšieho psa.

Samozrejme že chlpy sú aj v posteli, lebo spáva s nami. Občas spí sám, ale raz spí u mňa, raz u ženy a inokedy ide k malej do postele a šuchne sa jej pod duchnu.
Prebehneš posteľ tými lepiacimi valčekmi a chlpy sú preč.