Ako sa zbaviť škvŕn od potu na tričkách po praní?

31. jan 2021

Ahojte
Skúste poradiť, dat nejaké typy...ako perete hlavne tričká...
Nie sú žlté od potu pod pazuchou ale keď ich operem, sú ako keby zlepené a také tvrdšie pod pazuchou...
Neviem ci to je väčším množstvom podpazusnikom 🥺
Perem normálne bud na 60 alebo 40
Wanish mi nepomáha a savo nemôžem dať, nakoľko sú farebné tričká...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
31. jan 2021

tabl. do umývačky odmastní a vybieli...takže neviem či sú vhodné na farebné tričká... Na biele dávam aj ja....
skús lepší prášok - napr. Persil. Ariel

0silvia0
31. jan 2021

Podla mna je to od deodorantov. Mne sa to este vyprat nepodarilo...

autor
31. jan 2021

@0silvia0
@viestta
@deti95060810
Ďakujem za rady
Tablety do umývačky používam ale iba na biele, na farebné mam pocit ze mi vybledli farby trochu.
A používam iba persil a ariel

vandicka7
31. jan 2021

Pridam sa, lebo to tiez mam :( Nie a nie sa toho zbavit :( Ale o tabletke do umyvacky som este nepocula, asi zajtra skusim.

sandra151
31. jan 2021

Zmeniť deo. Odkedy používam rexonu , tú v krabičke tak sa mi neničí oblečenie.
Z predošlých som sa týchto fľakov nikdy nezbavila a veci išli do koša

autor
31. jan 2021

@sandra151
Ja používam iba pánsky old spice gélový 😆
Skúsim si dávať menej toho podpazusnika 🤣

sandra151
31. jan 2021

Ten som chvíľu používala aj ja

0silvia0
31. jan 2021

Ja pouzivam pansku niveu, tuhy deodorant a tento to nerobi

micka81
1. feb 2021

Ja mam s tym to problem pri partnerovych tmavych trickach. Raz za cas ich pred pranim namocim nech ta tvrda skvrna zmakne, zo sody bikarbony a trochy vody vymiesam hustu pastu. Tu natriem na dane miesta a necham posobit aj niekolko hodin. Potom to oplachnem a poriadne v rukach preperiem. Soda bikarbona ten deodorant rozpusta. Ak je znecistenie velke, treba to niekedy zopakovat. Je to pracne, ale ucinne.

cacianka
1. feb 2021

Prestali sme pouzivat podpazusnik.
Iba aerosol deodorantt

luciannka83
1. feb 2021

Toto uz neoperes. Do latky porov latky je nabity antiperspirant.

slavomira1980
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiksc
2. feb 2021

Dlho som sa trápila takýmito pozostatkami po antiperspirantoch a veľa krásnych kúskov oblečenia kvôli tomu skončilo v koši ☹ Skúšala som všetky možné prípravky z drogérií, ale nula bodov, až som raz dala šancu obyčajnému peroxidu z lekárne. Odvtedy kupujem veľké litrové fľaše, prelievam si to do fľaštičky s rozprašovačom, streknem vždy tak hodinku-dve pred praním na oblečenie pod pazuchy, preperiem na 40 a po antiperspirante ani stopy. Dokonca to krásne vyčistí a vytiahne aj zapáchajúce škvrny od potu, ktoré sa nevyperú obyčajným praním. Dávam to prakticky na všetky druhy textílií, na biele aj farebné a zatiaľ sa mi nič nezničilo. Určite vyskúšajte.

autor
2. feb 2021

@kiksc
Jeee ďakujem, vyskúšam
A koľko percentný peroxid?
A to iba nastriekas a necháš pôsobiť, či to ešte v rukách prepieras?

kiksc
2. feb 2021

3% peroxid a nepredpieram v rukach.

autor
2. feb 2021

@kiksc
Ďakujem ešte raz

luciannka83
3. feb 2021

@kiksc mozem sa opytat, ako presne pouzivate peroxid. Staci naliat na flak. Pomaha aj na skvrny od prikrmov a prekakania🙈.

luciannka83
3. feb 2021

@kiksc uz som sa docitala. Vdaka za typ.👍❤️

kiwi3
3. feb 2021

gulockove antiperspiranty to nerobia, to tie tuhe a gelove. mala som to na nejakych starsich trickach, ked som take pouzivala, podarilo sa mi to vyprat pomocou octu (rucne)

majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz