Ako sa zbaviť švábov?

sarra22
25. dec 2021

Ľudia prosím vás pomôžte mi minulý týždeň som našla v kúpeľke švába. Vtedy som to nejako neriešila zabila som ho a myslela som si že to bol nejaký hmyz no ako sa ukázalo bol to šváb . No teraz som stretla ďalších dvoch v kuchyni ako sa ich mám prosím vás zbaviť má niekto s tým nejaké skúsenosti ako to mám zastaviť . Fakt ma nebaví keď v noci idem na wc a zapnem svetlo a stretnem tie malé potvory .

agacela
25. dec 2021

@sarra22 no ak bývate na byte tak treba riešiť situáciu s celou bytovkou deratizerom lebo inak sa ich nezbavíte … ak bývate v dome tak to iste

sarra22
autor
25. dec 2021

@agacela bývame v byte ja by som to aj chcela riešiť s bytovkou lenže bývam v bytovke pol roka nechcem si rozoštvať celú bytovku proti sebe že mi sme tí noví a ešte k tomu tí ktorí to sem dotrepali a to sme čistotný ja osobne upratujem každý deň

vladkabalazova
25. dec 2021

@sarra22 z timi potvora mi mam ten istý problém rýchlo sa množia a zbaviť sa ich prostriedkami na šváby je neúčinné

sarra22
autor
25. dec 2021

@vladkabalazova no však že prostriedky vraj nezaberajú a deratizatora volať nechcem chcela by som sa tomu vyhnúť lebo keď to uvidia susedia no tak to sa môžem rovno sťahovať než mať potýčky zbytočne a to nechápem ako sa to mohlo dostať práve ku mne keď fakt nežijeme jak "v chlieviku"

20erika07
25. dec 2021

@sarra22 tak co ti je prednejsie, susedia ci cisty byt? Svaby ti mozu kontaminovat jedlo. Jednoznacne deratizera, nikdy sa ich sama nezbavis. Za domovnikom a dohodnut schodzu cim skor

amelie2017
25. dec 2021

Deratizer, my sme s nimi na Malorke bojovali v jednom byte. Boli v stupackach. Ked susedovi pod nami praskla nejaka rurka, zacali sa u nas rojit kazdu noc. Aj 20 malych som zabijala. Revala som pri tom neskutocne. Niekolkokrat bol u nas deratizer, ale susedovi pod nami prasklo potrubie a on ten problem nechcel riesit- stale tvrdil, ze problem mame my- aj vytapal susedu pod nami. 2 mesiace sme sa natahovali cez pravnikov.

marianarem
25. dec 2021

@sarra22 Normalne za domovnikom. Preco by to malo rozostvat barak? Ja som isla za domovnikom kedysi riesit mravce. Vysvetlil mi, ze sa snazil o celkovu deratizaciu panelaku, ale nepreslo mu to na schodzi, ze vela ludi sa balo dat si vystriekat byt niecim agresivnym. No co tak som aspon vedela a bojovala som s tym sama (uspesne). Ale mozno to u vas bude ine, mozno zistis, ze sa boli uz pytat viaceri.

ikonica
25. dec 2021

Mozno ma rovnaky problem polka bytovky a kazdy sa boji a cusi tak ako ty... Z obavy, ze ich bude niekto povazovat za spindirov a pod, ze si nechcu pohnevat susedov... Takto sa vam ta haved namnozi este viac.....

lucik194
25. dec 2021

urcite su to svaby?

zazila som si to v madride, v kazdom byte co som byvala v centre,
toto sami nedate.... je to pliaga, rozlezena po vsetkych bytoch a domoch...... jedine deratizovat a deratizovat, nie len jeden byt ale cely dom aj vedlajsie vchody....

hlavne dufat ze to este nie je rozlezene po celom dome

kittykat22
25. dec 2021

zavolaj domov deratizera nech ti vystrieka byt a nikmou nic nehovor. Tym ako vytrieka rohy a steny a vsetko, sa mozno k vam prestanu chodit a neberu iny smer. Byvala suseda to spravila s mravcami. Mravce boli vsade u susedov, len nie u nej.

petamich
25. dec 2021

sluzobne som bola v Bukuresti a riesila tento problem, rano a vecer som zametala desiatky malych, vyliezali z kazdej skary a sem tam sa objavil velky a mala som z toho taky stres, ze som nespala niekolko tyzdnov a kontrolovala ci a kde su (ja celkovo mam fobiu z pavukov, chrobakov tak si to vies predstavit), domaci sa snazil, aj deratizera zavolal ale to nepomoze, ked ty si jediny byt co to riesi 🤷‍♀️ ja som mala na vyber prestahovala som sa - pred tym krasna historicka budova v centre mesta ale co z toho, ked tam bola tato pliaga, zial sami to neporiesite a s cistotnostou to nema nic spolocne

luci310
25. dec 2021

A keby sa všetko vypratalo, vyčistilo, odkiaľ by liezli? V dome chápem ešte ale v byte? Jedine od susedov, ale aj to asi dosť ťažko, či?… inak nezávidím tento problém, porazilo by ma

emalka
25. dec 2021

My sme toto mali ked sme byvali v blizkosti potravin, mali prenajate nebytove priestory pod celou bytovkou a z ich odpadu sa sirili. Je to boj na dlhe trate.
Urcite chod za domovnikom, neboj sa. Nedotiahli ste ich vy, moze tam byt milion dovodov preco sa zrazu objavili. Ak to nezaberie tak si ich zavolajte sami, aj to trochu pomoze.

Nam vyliezali bud cez odvetravaciu sachtu alebo cez odpady. Vtedy sme na striedacku utesnovali odpady/stupacky a zistovali kade chodia. Nakoniec sme vsetko bud poriadne poutesnovali alebo tam dali jemnu mriezku cez ktoru sa nedostanu a tych co sa dostali do bytu a niekam zaliezli sme postupne zlikvidovali, radi sa skryvaju do skar pod prahmi alebo v zarubniach, pod sporakom a podobne. Museli sme aj zdemolovat a nanovo postavit dva prahy do kupelne a wc, ktore boli murovane ale nastrbene a tam si zaliezli 🤦🏼‍♀️ (bol to stary byt, mal svoje specifika)

Pripravte sa aj na velke upratovanie, aby ste sa zbavili bakterii ktore roznasaju alebo nedajboze vajicok 🤦‍♀️

sarra22
autor
25. dec 2021

@lucik194 áno určite sú to oni

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanka2828
25. dec 2021

Svaby sa skryvaju pred ludmi. Ked uz ste ich stretli, to znamena, ze je zle. Treba to ihned riesit a nerozmyslat. Okrem vasho bytu treba vystriekat celu bytovku. Inak to nema zmysel. To hovoril sam deratizer, ze staci, ked jeden byt nevystrieka a uz je to zbytocne. Este ako prvu pomoc by som radila taky plašič. Da sa to do zasuvky a vydava to zvuk, ktory pocuju len oni a odplasi ich to. Ale ani to nie je 100 percentne. Urcite k vam preliezli od susedov. Cez stupacky, alebo kanalizaciu.

vladkabalazova
25. dec 2021

@sarra22 to stačí jeden šváb že sa ti dostane do domu a ti onom ani nevieš to nevadí že máš v byte čisto oni sa rýchlo množia ja sa ich zbavujem už dva roky 😭😥nič na ich nepomáha až keď ich prisliapnes

googlinqa
25. dec 2021

Tie šváby sú prieskumníci rozširujú si teritórium. Toto sa musí riešiť cez správcu a všetky byty.

sarra22
autor
26. dec 2021

@vladkabalazova ani deratizator nepomohol ?

zuzinapipina
26. dec 2021

@sarra22 my sme mali tiež v bytovke švábov,ale teda to utiekli jednému co choval škorpióna, a tychto turkiskanskych mal na chovanie..a rozliezli sa po bytovke, kolko potravin som vyhodila🙈 no ale sak prisli deratozeri, dva krát, vystriekali a dali nam este aj do fľašky neico, ze keby sa niečo opakuje máme striekať... našťastie sa nič neopakovalo.ale ja som si kúpila este germicidnu lampu a občas to pustim nech to cely byt vycisti, likliduje to všetko živé.

vladkabalazova
22. jan 2022

@sarra22 deratizera som nevolala a našla som spôsob ako sa ich zbaviť predávajú takú ako knižku náhradu podstatne tam v tej knižke je nanesene lepidlo dáš tam omrvinky jedla a sa hneď chitnu