Ako si doma vyrobím dezinfekciu na ruky?

otiliahorvathova
15. mar 2020

Ahojte neviete my poradit ako doma vyrobiť dezinfekciu na ruky nasla som postup ale chcem sa opýtať či ten čistý alkohol čo pise môžem dat napríklad vodku....
Ďakujem pekne za info

barbora174
15. mar 2020

@otiliahorvathova Ja som citala, ze staci, ak do tekuteho mydla pridas par kvapiek teatree oleja a premiesas, vraj najlepsia dezinfekcia na ruky..

otiliahorvathova
autor
15. mar 2020

@barbora174 vážne???? Tak ďakujem krásne

barbora174
15. mar 2020

@otiliahorvathova Vazne, teatree olej je antibakterialny a ani tak nevysusa ruky. Ja nemam doma teraz kupeny, ale ked budem musiet ist najblizsie do mesta na nakup, tak to poriesim 😷

otiliahorvathova
autor
15. mar 2020

@barbora174 tak to hneď urobím takto....
Našťastie tea tree oleje doma mame stale kupujeme keďže je to dobré na viac vecí....
Tak ďakujem krásne za radu

stanulienkat
15. mar 2020

@otiliahorvathova no ked to das do mydla,tak automaticky to oplachnes. Neviem teda,ci je to adekvatna alternativa. Hlavne ked tto nie je dezinficiens.
Kludne by som si sem-tam strekla noemalny dezinfekcny na rany.

rachel36a
15. mar 2020

@otiliahorvathova vodka ma mmalo percent, ale lepsie ako nic...
Lepšia je alpa, spiritus, etanol....
Daj si 50 ml alpy, 25 kvapiek tea tree oleja a cca 50 ml aloe gelu tak budes mat gelovu dezinfekcie, alebo ak nemas ta 50 ml destilovanej alebo prevarenej vody a budes mat tekutu....ja mam toto v kabelke na dezinfekciu ked si nemam kde umyt ruky....
Doma stačí do mydla pridat alpu, ta nici bakterie aj virusy

janulik2008
15. mar 2020

Alkohol teatree olej a aloe vera gel ...

lenuliatko84
15. mar 2020

Ka som dala do tekuteho mydla slivovicu

otiliahorvathova
autor
15. mar 2020

@rachel36a ďakujem veľmi pekne

majamat
15. mar 2020

vodka staci, dokonca son pocula, ze odporucaju vyplachovat usta 40% alkoholom. udajne aj ydlo staci,a k sa umyvaju ruky aspon 20sec.

dzejsik
15. mar 2020

@otiliahorvathova alkohol ma byt min. 60tny ...Alpu mozes pouzit, idealne Spiritus .... no a do rozprasovaca das 3/4 alkohol a do zvysku Aloe gel, a silice, ktore su antibakterialne, antiplesnove, antiviroticke - napr. levandula, eukalyptus, citrusovy cajovnik...

otiliahorvathova
autor
15. mar 2020

@majamat ďakujem pekne

otiliahorvathova
autor
15. mar 2020

@dzejsik ďakujem

eja15
15. mar 2020

@rachel36a dobry vecer, co je to ten aloe vera gel? kupim v drogerii? dakujem

rachel36a
15. mar 2020

@eja15 je to bezne dostupny gel v drogeriach, lekarnach...pouziva sa napr na popaleniny a pod...do dezinfekcie sa dava kvoli hydratacii pokozky lebo alkohol ju vysusuje...ale ci ezte je dkstupny neviem, ja mam urobenu tu tekutu verziu dezinfekcir

dzejsik
16. mar 2020

@eja15 skuste pozriet na internete Aloe Via - bud gel, alebo sprej

zuzkakkk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkakkk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
humajnicek
27. mar 2020

Ja som do mydla pridávala alpu.mne to mamka poradila a do auta som si tiež poradila. Naliala som do vlhčeniekk trocha alpy a myslím si, že vždy lepšie ako nič

bobko71
10. apr 2020

skuste covidor od eurony je účinné aj na vírusy a aj na covid 19