Ako si obľúbiť upratovanie?

25. jún 2022

Nemam rada upratovanie. Mam rada poriadok, cistotu, ale samotne upratovanie nie. Kazdy tyzden ta ista namaha a po tyzdni opat neporiadok, prach, vodny kamen a nozem zacat opat. Nie som leniva. Varim, peciem, zehlim, pracujem na zahrade, zavaram a vsetko to ma bavi. Len to upratovanie nemam rada.

Hladam rady, ako to co najrychlejsie raz do tyzdna zvladnut a hlavne nerobit to s odporom.
Byvame styria v 3 izbovom byte, co je dost maly priestor na vsetky veci na zivot pre 4. Manzel mi tiez obcas pomoze, ale teraz ma taku pracu, ze uz asi rok nic. Deti su este pomerne male.
Knihu od Marie Kondo som zacala citat, ale nechala som to tak, ani som ju nedocitala. V detstve som pomahala s upratovanim.
Prosim iba o komenty k veci, nemusite ma hodnotit ani posudzovat.

ivana11155
26. jún 2022

@netti87 toto si vôbec neviem predstaviť

karelova
26. jún 2022

@ivana11155 písmenká znesú veľa 😉
Tipujem, ze realita je taka, ze rano po veľkej potrebe vydrhne wc kefou, ak deti rano rozleju/rosypu niečo na podlahu, tak to povysava/umyje, atď atď atď 😉

andreatytler
27. jún 2022

@akinom0077, @kakawah
Tiez si myslim ze keby ste vy dve umyli tu istu kupelnu, bolo by to umyte uplne inac. Ono co je povrchne pre jedneho clovekea, nie je povrchne pre niekoho ineho. To nemyslim v zlom. Ja by som si velmi priala aby som vedela upratovat menej perfekcionalisticky, lebo tiez nedokazem upratat kupelnu za menej ako hodinu.

netti87
27. jún 2022

@ivana11155 rada upratujem, upratujem za 4 osoby plus ja 😅