Ako si založiť súkromnú škôlku alebo niečo podobné?

budulinok
30. aug 2009

Už dlo premýšľam na tým že by som chcela niečo také urobiť ale neviem ako na to a potrbujem nielen rady od A po Z ale aj nakopnuť, lebo to v našom meste nielen potrebujeme ale to tu ani nemáme. 😉 Tak ak niektorá mi vie s tým pomôcť, poradiť alebo mi odporúčať kontakt na človeka kt. má s tým skúsenosti budem velice rada. Ďíííííííík 😀

adam_janka
9. jan 2015
emelil
26. feb 2015

Ahojte baby,

chcela by som sa spýtať, či mi viete poradiť ohľadom zriadenia takých kvázi jaslí. Zatiaľ prevádzkujeme detské centrum, kde nám chodia na rôzne krúžky, do herne alebo do predškôlky, ktorá je 3 dni v týždni. Chcela by som si tu ale zriadiť klasickú predškôlku, alebo jasle, kde by deti boli každý deň. Viete mi poradiť ako mám postupovať? Tak isto som sa dopočula, že takéto zariadenia dostávajú aj nejaké financie od štátu, viete o tom niečo? Alebo sa to vzťahuje len na štátne zariadenia? A tak isto, vraj aj mamičky, ktoré umiestnia dieťatko do takéhoto zariadenia (keď má dieťa ešte menej ako 3 r. a nechodí do škôlky), tak môžu tieto mamičky dostať príspevok?
Otázok mám veľa, ale budem vďačná za každú vašu odpoveď 🙂

ivetuska10
6. mar 2015

@04062005 aj ja si prosím info odkiaľ si,ďakujem

kacenka_83
12. apr 2015

@04062005 je to ešte aktualne? Ja som z BB a mam tiez podobny "sen" .

keira
14. apr 2015

@lelask si mala nastudovany aj tento zakon?

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-597

milannn
25. apr 2015

@baklik ahoj podarilo sa ti otvoriť tie jasle?tiež by som chcel otvoriť v za

baklik
26. apr 2015

@milannn nie

milannn
26. apr 2015

Ako,to?

nikolka3811
18. máj 2015

@budulinok
@lenkalienka4
@denisocka
@lenkalienka4
@natashkaa
@ikke
@monikka22
@anarida
@metyy
@adnan
@inixa
@pata23
@baklik
@luuci
@niagara11
Ahojte 🙂
Ak mate zaujem zalozit si skolku, ci jasle? 🙂 pridajte sa
Dve kamaratky sa nevzdali a dali to! Nikola a Lucia vam ukazu zakulisie ich budovania sna 🙂
https://www.facebook.com/events/631868006958228/
alebo info na nika.novotova@gmail.com tesimeeee

milannn
18. máj 2015

@milannn zatiaľ nie, ale už sa musím do toho pustiť.

majkasvarova
27. sep 2015

@nikolka3811
@milannn
@baklik
@emelil
@keira
@kacenka_83
@ivetuska10
@nikolka3811
Ahojte dievčence. V Trnave je aktuálne jedna súkromná škôlka na odstúpenie. Hotová, zabehnutá, so všetkými povoleniami. Kto by mal záujem o bližšie info, môj mail je majka.svarova@gmail.com.
Prípadne posuňte info ďalej.

veronicka3
9. okt 2015

Ahooojte dievčatá 🙂
S priateľom by sme si chceli otvoriť škôlku/jasle/detské centrum. Ideálne v lokalite: Dolné Hony/Vrakuňa/Podunajské Biskupice/Ružinov. Hľadáme vhodné priestory.
Ak viete o zaujímavom priestore/prípadne o niekom, kto má v tejto lokalite škôlku na odstúpenie napíšte mi prosím sem/alebo veronkapaulovic@gmail.com. Nebránime sa ani inej lokalite v Bratislave 🙂 Diki

katcherine
26. okt 2015

@lenkalienka4
Mohla by som sa ta spytat aku skolu si ides robit? Veľmi by si mi pomohla 🙂

lenkalienka4
1. nov 2015

@katcherine
To bolo v roku 2009 😊
Teraz uz mam ukončene 2 školy od tej doby.
Jednu Ako asistent učiteľa, a druhu ako ucitelka v Mš a vychovavatelstvo.

katcherine
1. nov 2015

@lenkalienka4 a kde preste ? su taketo skoly na slovensku kvalitne ? ci skor v cechach.. ake su vase skusenosti 🙂

gia88
20. nov 2015

@lenkalienka4 a ktore skoly si prosim ta studovala?

gia88
20. nov 2015

@baklik ahoj, otvorila si si tie jasle potom ciako? 🙂

baklik
20. nov 2015

@gia88 nie

gia88
20. nov 2015

@baklik a dovod preco nie? :o

lenkalienka4
21. nov 2015

@gia88
Katolícku univerzitu, náuka o rodine, k tomu doplnkové pg, a potom este odbor učiteľstvo a vychovavatelstvo pre Mš a škd.

lenkalienka4
21. nov 2015

@katcherine
V Košiciach.

zuzkulinka
20. jan 2016

@sonicka85 Ahoj, ak si môžme tykať rozmýšlam o súkromných jasliach, ako to funguje, čo všetko potrebujem a ako prebieha deň s deťmi?

littledream
27. jan 2016

Ahojte.
Chcela by som si založiť škôlku, mám vzdelanie dlhodobé skúsenosti, dobré nápady, ale nemám pozemok ani budovu. Prosím Vás ak má niekto a chcel by mi to poskytnúť na dobrú vec, tak by som mu bola veľmi vďačná. Zrejme by som to realizovala cez neziskovú organizáciu. Chcela by som, aby v škôlke vládla rodinná pohoda, príjemná klíma a viesť deti k vysokej vedomostnej ale i morálnej úrovni aby sme navzájom vytvorili spoločenstvo dobrých ľudí. Chcela by som podchytiť talentované deti a cibriť ich schopnosti. Nebránim sa myšlienke spojiť to aj s jasličkami. Stačili by mi dve triedy- miestnosti a aspoň 5 árov pozemok v Prešove,alebo v Košiciach.
Neviete o niekom kto by mal možnosť poskytnúť priestor alebo aspoň pozemok? Bola by som Vám veľmi vďačná.

zdravy_zivot
3. feb 2016

Ahojte buduce podnikateľky🙂
ja snivam o svojej školke už niekoľko rokov. Momentalne čakám bábo a chcem sa do toho pustiť. Nemam ale VŠ pedagogicku ale manažment, teda možem byt len riaditelka. Ako je to v materskom centre, mozem strazit deti aj bez pedagogického vzdelania? Chcem učiť francuzsky jazyk, pripadne anglicky, viesť tvorive dielne, centrum chcem najlepsie v centre Bratislavy, prida sa niekto????

ornelamuti
4. feb 2016

@04062005 ahoj kde mas tu skolku? dakujem

jozom2m
23. feb 2016

@korynkaba
@zena1 ahoojte. Tiež uvažujeme s manželkou si otvoriť súkromnú MS ale ešte nemáme žiadne vedomosti, že čo všetko je potrebné k takejto činnosti. Môžte mi niekto poradiť? Čo sa týka prevádzky? Koľko by to cca stalo, otvorenie takej škôlky? Výbava ako postieľky, hračky a pod. Ďakujem za informáciu

janett2222
19. apr 2016

caute ake pekne je ze vsetky mame rovnake sny.Ja tiez snivam o zriadeni jasli a skolky zial priestor nemam a neviem sa pohnut z miesta ak by ste niektira mala chut taky sen rozbehnut vo dvojici bolo by to super kludne mi napiste dve hlavy predsa viac zmozu ako jedna viac napadou lepsie prostredie hihi .som este mesiac na RD ale pracu po nej nemam

bell_28
21. apr 2016

ahojte, mam v plane tento rok odstupit zabehnute jasle v okrese SC. Jasle su kompletne schvalene aj zariadene a splnaju narocne kriteria. Fotky a blizsie info poskytnem mailom: info_jasle@centrum.sk

janett2222
21. apr 2016

juj skoda ze si daleko ja som zo Stupavy .a preco odstupujes od skolky ak smiem vediet

barborecka222
2. máj 2016

Ahojte, chcela by som sa spýtať, že keď mám rodinný dom a chcela by som v nej prevádzkovat detske centrum/sukromnu skolku/ ako sa da vyhnut tomu, aby som nemusela menit ucel stavby?? da sa to nejakym inym sposobom obijst a nemenit ucel stavby?? keby som si dala len zivnost-opatrovanie deti? aj tak sa musi menit ucel??