Ako som prežil. Pozerávate to?

mamartinka
22. mar 2009

zakladam novu temu na novy serial.snad sa niekto prida.

veronikahel
11. jún 2009

najslabsia cast... 😝

mozno to chceli natocit presne podla zitneho, ale potom mohol niekto urobit "bu-bu-bu" tak to zmenili, akoze to bol pribeh o sestricke... tak ako pise felicity, mohol by ich udat, lebo je to jeho pribeh...

zuzitka
11. jún 2009

ja tomu chápem ... len doteraz všetci hovorili o tom, že to bude o žitnom 🙂

veronikahel
11. jún 2009

zuzi, možno to mali natočené presne o ňom, len to potom pretočili...

majina.b
11. jún 2009

podľa mňa, JOJ to natočila zámerne 3/4 filmu rozprávanim lekárky, a zaver - navod , rada ako sa mala celebrita zachovať (TB).

veď to by mohol každy zažalovať Jojku za konkretnu časť , ak sa v nej spoznal

leva
12. jún 2009

biela,mas uplnu pravdu,aj na mna takto Cobejka posobi,si to uplne vystilhla.

zuzkagu
12. jún 2009

BAby nedá mi nezareagovať, všetky ste toho "debila za volantom" odsudili. Ale už ste si položili aj vy tu otazku - čo kebysa to stalo vam, vašmu mužovi , dedkovi, sestre, bratovy alebo .... - ako by ste sa potom zachovali. Nestali by ste pri svojom blízkom, hned by ste ho odsudili. Nezaleží či išiel rýchlo, pomaly, alebo si kýchol za volantom. Dajte si všetky šoferky a šofery ruku na srdce - aj vy všetci jazdítepodla predpisov a za volantom nerobíte aj ine veci než šoferujete, všetci ste uplne dokonalý šofery. No neviem ale neodsudzujte pokial neviete nič len nejaké tezy z novín a televízie. Naozaj som zvedaa akoby ste sa vy citili na jeho mieste.
A teraz ma ukamenujte. 😒

veronikahel
12. jún 2009

..keby si kychol, alebo sa mu stalo nieco podobne, tak by sa to dalo chapat....
ale je jasné, že nešiel rýchlosťou ako mal!!!!
som so stredného slovenska a väčšina áut, ktoré chodia šialene, sú so značkami BA? TT, TN...... si myslia, ze ked maju lepsie auto, tak automaticky mozu ist 100km/h, tam kde sa ma ist 50km/h...
minulu zimu takto do nas napalil vodic, ktory evidentne nepoznal cestu a siel samozrejme rychlo... moj syn mal vtedy 2,5mesiaca... ale stastie, ze sme ho v aute nemali, ale bol tam sa nami hodinu predtym... keby sa to stalo, ked tam bol, tak by to napalil rovno do neho... nechcem ani pomysliet, co by som tomu vodicovi urobila...
odvtedy každá cesta v aute, je pre mna utrpením a to nemusi ist s nami ani nase dieta... mm je zodpovedny sofer, vzdy mysli na nas a na rodinu, takže neriskuje... a to by mali myslieť aj ostatní vodiči... ked im už nezaleží na sebe, tak nech myslia na druhých!!!!!

dada1212
12. jún 2009

zuzkagu úplne súhlasím, nepoznáte ho osobne, tak prečo ho odsudzujete.
Koľko nezodpovedných hlupákov jazdí nebezpečne celý život a nič sa nestane. Nemôžte vedieť, či takto jazdil vždy alebo to bola skôr výnimka. Určite sa stalo aj Vám, že ste sa niekam ponáhlali, prípadne Vaši manželia a nešli ste podľa predpisov. A keby sa im alebo Vám stalo také nešťastie, tiež by ste seba alebo svojich manželov tak odsudzovali?

dada1212
12. jún 2009

A inak je zaujímavé, že všade sa odsudzuje len žitný. Koľko takýchto nehôd sa na Slovensku stáva ročne? Ale na tie si nikdo už nespomenie, hovorí sa o nich tak 1 deň.Napríklad pred rokom zomrela matka z dieťaťom, lebo auto z kolóny prevážajúcej peniaze išlo rýchlo, prešlo do protismeru a zdemolovalo im auto.A takto by som mohla pokračovať dlho... Ale na to si už nikto ani nespomenie.
Tu vidno, že závisť a neprajnosť Slovákov nemá hraníc.
žitný bol mladý, úspešný, pomerne bohatý a to sa na Slovensku neodpúšťa. Teraz ked spravil chybu, má z toho väčšina Slovákov radosť a najradšej by boli, keby ho za to ukameňovali.
V tých ostatných prípadoch vinníka väčšina ľudí nepoznala, nemala mu čo závidieť, takže je každému okrem blízkych obete/obetí jedno, čo sa s vinníkom stane a verejnosť ani média ho neodsudzujú.

alami
12. jún 2009

môj názor - nevrav hop kým nepreskočíš - prajem každej z nás, aby sme sa nikdy nedožili toho, že niekoho nechtiac zrazíme...ale to riziko je tu vždy. A nech povie každá za seba - ešte ste nikdy neprekročili rýchlosť? ja teda áno! vedome a dobrovoľne a ani pritom nešlo o niečo super dôležité...proste - robíme to všetci. Nám sa chvala bohu nestalo nič. Ale raz sa môže! Bohužiaľ....

po druhé....sú všetci chodci svatci? ešte ste nevideli nikoho, kto ide po tme neosvetlený po krajnici, kto sa len tak zvrtnme bez otočenia a vstúpi na cestu, kto ide doslova ako teľa a nepozerá napravo naľavo...o cyklistoch nehovoriac...a vždy je na vine vodič! Teraz vravím všeobecne, nie o žitného prípade - neviem a nevie nik ako a čo sa vtedy presne stalo a či chlapček išiel v zákrute po strede cesta alebo po kraji...

denne idem cestou po takej zákrute a denne tam idú ľudia pešo po strede cesty! je to v obci - ale aj tak...to nikomu nepríde na rozum, že vodič z poza zákruty nemôže vidieť, že tetka si tam zastala si len tak podebatiť uprostred cesty???????

ľahko je sa pohoršovať, ale v ako som prežil - myslím že to ukázali na tej lekárke správne - súďme za vedomé a premyslené rozhodnutia....

libka1
12. jún 2009

dada1212 nestalo, nikdy som neporusila pravidla a nesoferovala neprimeranou rychlostu... a muz tiez jazdi velmi zodpovedne... prave kvoli tym hlupakom co ich spominas... je ich dost aj bez toho aby sme sa my k nim pridavali 😝
ale suhlasim, nevieme co vsetko za tym je, netreba ho odsudzovat. Potrestany vsak za svoju chybu ma byt!

alami
12. jún 2009

som rada že som videla tento diel..lebo som si povedala - spomaľ, nech raz nemusíš zažiť to čo on...a verím, že si to pomyslelo viac ľudí....a preto to malo zmysel

dada1212
12. jún 2009

libka1 Potrestaný by za to mal byť, to súhlasím. A to si asi aj s manželom bohužial výnimka.Naozaj vňčšina šoférov jazdí nezodpovedne.
Len ma na tom hnevá, že médiá, ľudia, diskutujú a píšu len o ňom, len žitnému sa praje všetko najhoršie, na ostatné, aj tragickejšie prípady sa zabúda, lebo ich nespôsobila celebrita, ktorá bola úspečná a bohatá. Aj jojka mohla spracovať kopu iných, možno dejovo zaujímavejších prípadov, ale rozhodla sa práve pre tento a vie prečo.... Využila to, že úspech sa neodpúšťa ako aj ostatné médiá.

libka1
12. jún 2009

nuž, je to smola že mal take povolanie a bol taky medialne znamy... ma to o to tazsie... je to hon na carodejnice...
a na druhej strane: kto z toho vyviazne lepsie, bohaty a znamy clovek, ktory si moze dovolit draheho a dobreho pravnika a ma kopec znamosti, alebo nezodpovedny pubertiak? Toto je zas jeho vyhoda 😒
V tomto nikdy nebude spravodlivost, proste taky je zivot... ved uvidime ako ho potrestaju... ja dufam ze aspon trochu spravodlivo... keby sa stalo nieco take mojmu dietatu.... 😔 neviem si to ani predstavit ze by som neviem kolko cakala aby ho aspon vypoculi, a bolo by mi jedno ci medialne znamy ci neznamy...
co sa tyka zitneho, svagrina je lekarka v kovacovej a velmi ho chvalila, ze je velmi prijemny a nema ziadne muchy. Holt, spravil chybu a znicil zivot inym aj sebe 🙄 😒 😢

dada1212
12. jún 2009

A mne prišlo aj trochu nezodpovedné od otca tých detí, že sa s nimi išiel bicyklovať na cestu.Však každý, aj on musel dobre vedieť, že je to nebezpečné, že akí hlupáci jazdia po cestách.
Ja by som sa po frekventovanej ceste nešla bicykolovať ani so svojim psom(myslím tak, že by išiel popri mne), nie ešte s dieťaťom, keby som mala.
Je to naozaj veľmi nebezpečné.
To, že na Slovensku vo väčšine miest nie sú cyklotrasy je smutné, ale aj tak nepochopím nezodpovednosť ľudí, čo sa idú s malými deťmi bicyklovať po frekventovaných cestách, prípadne pustia tam svoje deti samotné.

libka1
12. jún 2009

nie som si ista ale ak sa dobre pamatam isli sa kamsi kupat... tak sadli na bicykle a proste sli 😅 keby sme sa vsetkeho bali tak zosalieme, a to by sa deti nemohli bicyklovat vobec, keby sme takto rozmyslali... 😔 ved kolkorazy nejaky ozran vybehne autom na chodnik a zrazi chodca, to by sme nemohli ani von z domu ☹
to bola frekventovana cesta kde ho zrazil? ja som myslela ze nejaka obacajna cesta medzi 2 dedinami... necitam tie clanky, nie je v nich ani polovica pravdy a ide im len o senzaciu, tak podrobnosti az tak nepoznam...

dada1212
12. jún 2009

libka1 Mne sa zdá že to bola frekventovaná, nebola to dialnica, ale tá cesta spájala niektoré časti Záhoria s Bratislavou,takže aút tam chodilo dosť,hlavne v nedelu, ked sa Bratislavčania vracali z chát

libka1
12. jún 2009

tak tam by som s dietatom tiez nesla 😒

bejbypd
12. jún 2009

tak este otec je na vine nie?ak si to mysli viacej ludi preto este zitny nesedi 😝

zuzitka
12. jún 2009

tá cesta kde sa to stalo, spájala 2 dedinky. vôbec nieje taká frekventovaná. proste sa išli kúpať. išli si po svojej strane, žitný ich zrazil, on bol v protismere !!! išiel moc moc rýchlo 😒

tá ich mamka je spolužiačka mojho priatela ☹

veronikahel
12. jún 2009

určite šiel rýchlo, to nemusia ani nikde písať....
keby šiel pomalšie, tak nie je taký náraz, aby malý zomrel a on tak dolámal, a ešte by aj to auto vyzeralo inak....

zuzitka
12. jún 2009

v takých obciach je to normálne, že sa ideš kúpať na priehradu na bicykli 😒
ved bicykel patrí na cestu nie? len tam treba dodržiavať nejakú rýchlosť a nie tam besnieť a letieť jak blázon!

na dedinách sa žije inak ako v mestách, kde máš MHD a normálne chodníky. v niektorých dedinách ani chodníky nie su, čo majú chodiť po jarkoch?

ja žitného ani neobhajujem ani neodsudzujem, ale proste sa mu to stalo, tak by mal sedieť za to, ako každý normálny človek.

buffinko
12. jún 2009

nuz bohuzial, sme na slovensku a u nas to je tak...namiesto toho, aby sa vinnik nehody (ci uz medialne znamy alebo neznamy), ktory nedodrzal predpisy, poriadne potrestal, verejnost debati, co robili cyklisti na trase, ktora sa uvadza ako cyklotrasa ( a aj keby nie, staci si nastudovat dopravne predpisy, cyklisty a chodci su ucastnici cestnej premavky a cuduj sa svete nemaju zakaz vjazdu na cesty, okrem dialnic samozrejme...).
nesuhlasim s tym, ze vsetci nedodrzuju predpisy, ja poznam kopec ludi, vratane prislusnikov aj muzskych mojej rodiny a ti sa snazia jazdit normalne.
o zitnom sa popisalo vela a hlavne z dovodu, ze dopadne presne ako kazda ina "celebrita", ktora doteraz zabila pri dopravnej nehode ludi - vid skrucany, labuda. v podstate kazdy, kto ma peniaze alebo spravne kontakty, vyviazne bez problemov. poznam chalana, ktory zabil autom 10rocne dievcatko, tato podnikatel, spis sa na policii "stratil", sud odroceny do aleluja, synacka poslali na 2roky do ameriky a je to...akoby sa "nic" nestalo. a bohuzial takych pripadov je vela, prevela.

takze idealne by bolo, keby sa chodci a cyklisti spratali z ciest a prenechali ich iba vodicom, z ktorych drviva vacsina nedodrziava predpisy, ved naco aj. sama mam problem vyjst na cestu, uz sa nam par x stalo, ze s prepacenim chumaj sprosty predbiehal niekolko aut v protismere a len tak tak, ze sa stacil vyhnut nasmu pruhu alebo dalsi pred zakrutou prudko zabrzdil, asi skrat alebo co, pred nim nic nebolo, ledva sme ubrzdili a za nami kamion...nastastie bol dalej, tak stihol aj on ubrzdit, inak tu dnes uz nesedim...a takto by som mohla pisat do aleluja...v podstate su u nas vodici takmer nepotrestatelni, vacsina sa pri priestupku dohodne s polisom, ktory si pomasti vrecko a ide sa dalej. viem o com hovorim, mam znamych dopravakov a nie jedneho...

osobne keby niekto zabil moje dieta, nebolo by mi jedno, ze sa "celebrita" vyhne zodpovednosti. jasne, ze zivot uz nic nevrati, ale urcite zostan velmi trpka prichut, ked zodpovedny uziva zivot, namiesto aby rozmyslal o svojom cine a dalsom zivote v base.
a

bejbypd
12. jún 2009

lenze napr.skrucany zabil zenu ktora mu vbehla do cesty,a za druhe hned sa rodine ospravedlnil zaplatil pohreb a neviem co vsetko spolupracoval zitny nie zitny je trpitel 😝 😝 😠

zuzitka
12. jún 2009

ved možno ludí rozčuluje práve to, že nebude za to pykať ... v tom je ten najväčší problém

u nas v dedine jeden chlap zapríčinil nehodu, zabil 3 mladé ženy /najstaršia 30rok., jej sestra 21 rokov a švagrina okolo 30 rokov/, len jedna pani z toho auta prežila, ale mala dochrámané obe nohy, doteraz o barle chodí, ale žije!

tie 3 mladé baby po sebe nechali 4 malé dcérky .... chodia na cintorín na hroby mamičiek 😔

a ten čo ich zrazil???? 2 roky už prešli a on je stále na slobode.... lebo má známosti

buffinko
12. jún 2009

nuz pan skrucany siel 90siatkou v meste, keby siel predpisovo, pani, ktora mu "podbehla" na prechode pre chodcov (kde sa asi nejaky chodci daju ocakavat...) nemusela zomriet. a dostal podmienku, hoci ini za to idu do basy, podbehla, nepodbehla....ale suhlasim, ze jeho postoj bol diametralne odlisni od zitneho a spraval sa aspon ako chlap 😉
ale to nie su len nehody medialne znamych ludi, ale aj dalsich - synovia politikov ako napr. moric, podnikatelov atd...proste takych, ktori maju styky, o to ide.
a to asi ludi aj dost stve, ze ked napr. moj muz zabije pri nehode cloveka, pojde do basy a taky rastik, chudatko, treba ho polutovat, lebo do konca zivota ponesie tazky kriz na svoj bremenach...o to ide, nie o zavidenie uspechu, ci peniazi, ale o nehoraznu nespravodlivost a nerovny meter.

buffinko
12. jún 2009

ospravedlnujem sa za pravopis, pisem a zaroven tu komunikujem s malou 😅

dada1212
12. jún 2009

zuzitka .
Nepyká za to tak minimálne 90 percent vodičov, ktorí to spôsobia. Nie je to o tom, že nepyká za to len celebrita, ale aj väčšina ostatných vinníkov. Lebo je to o tom, že také nehody a trak jazdia väčšinou bohatí ľudia, ktorí majú všade kontakty. Napríklad aj ten, čo zabil tú matku s dieťaťom, tak už je to vyše roka a doteraz nie je potrestaný. Dokonca 10 alebo 11 mesiacov po nehode robil v policajnom zbore ako keby sa nič nestalo, robil by tam doteraz, keby sám nedal výpoved, pritom vina mu bola dávno dokázaná.
Podľa mňa by bolo najlepšie, keby média sledovali všetky takéto prípady, ked vodič zabije niekoho, nielen ked ide o celebritu.A aby sa poukazovalo v médiách aj na tých ostaných, čo nie sú potrestaný, nie iba ľudí čo sú verejne známy.

hasleerka
12. jún 2009

bufinko, to sa stalo pri nás ten skrucaný ... ten prechod je dokonca už zrušený, lebo tam veľa šoférovi chodilo nepredpisovo ... ale je pravda že on sa zachoval aspoň k jej synovi celkom ok

dokonca u nás už zabil aj niaky politik matku čo šla do práce, tiež z toho nič nemal