Ako správne využiť čas?

siska012
6. nov 2017

Pekný večer, vie mi niekto poradiť ako správne využiť čas ? tak aby žiadna minúta nevyšla nazmar ? tak by som mala pocit že nepremrhávam život za pc ? Doma sa jednoducho nudím a už neviem čo mám robiť pretože nechcem aby som život presedela za pc. Nejaké rady ? 😕

katarinamarkova
6. nov 2017

@siska012 zahodiť počítač a ísť von!

deniky
6. nov 2017

Nájsť si nejakú záľubu napr.v športe alebo niečo vyrábať

alexikova
6. nov 2017

Hhh velmi zvlastna prosba o radu 🙂mas deticky ci?
V prvom rade by si mala najst nieco vo ta bavi ci uz je to zalezitost na domka alebo aj na vonku. Kazdy ma nejaku vasen a nejake hobby..
Ja mam opacny problem. Mam tak vela zalub ze by som si priala aby mal den aj 35 hodin a malo by bolo🙂.. skusaj co by ta bavilo ak nevies co by to mohlo byt. Fotenie, kreslenie alebo malovanie roznymi technikami- mne pomohli videa na youtube ako kurz, pisanie knihy, behanie, fitko, to je asi najlepsia zavislost na svete😎 sitie nejakych veciciek alebo vysivanie..knizky prechadzky.. zvieratko🤗 vsetko v ramci zdraveho zivotneho stylu je krasne navykove a pomaha zdraviu krase aj sebavedomiu. Nejaky druh pohybu..kazdemu vyhovuje nieco ine🙂ja som skusala fitness jumping pilates aj jogu..kazde vyhovuje inokedy. popravde si neviem predstavit neaktivitu za pc. 😆 pozic trochu casu😆

siska012
autor
6. nov 2017

@alexikova Deti nemám ... mám doma dve fenky a venujem sa im , chodíme na výstavy, rôzne psie akcie a pod. ale to je hlavne cez víkendy . cez týždeň s nimi cvičím alebo idem na pár hodín von a pod. lenže to mi nestačí :D Fotievam tiež , ale to sa tiež nedá každý deň. Ja práveže neviem nájsť niečo čo by ma bavilo , kedysi som aj kreslila, aj som chcela ísť na umeleckú , ale už minimálne 2 roky som nič nekreslila. So športom je to tak že samú ma to nebaví, aj by som chodila behávať, ale nemám s kým. Ja by som si vedela nájsť jednu aktivitu - brávať si dočasky z útulku - najlepšie šteniatka ktoré môžem vypiplať , alebo starčekov na dožitie , ale v tom mi zas bráni tato , ktorý zvieratá nemusí a som rada že vôbec dovolil naše fenky. Ja by som aj každý deň niekam chodila na turistiku a pod, len jeden problém že nemám s kým , nikto nikdy "nemá čas" , nikomu sa nechce , taktiež by som cestovala , ale zas problém že nikomu sa nechce :/

deti95060810
6. nov 2017

@siska012 zááávidííím každému kto sa nudííí. čo ja by som dala za tento pocit...Mať celý deň len pre seba....🙂

deti95060810
6. nov 2017

@siska012 Tebe chýba spoločnosť, asi chlap, s ktorým by si chodila na výlety a pod. V práci som mala kolegyńu, ktorá mala síce mm, ale ten bol večne v krčme, neustále naťatý ako Rus....Po čase sa zapísala do turistického krúžku - v meste a s touto partiou chodievala kade tade....Až sme jej závideli čo všetko oni pochodili...
skús niečo vyhĺadať v tvojom okolí - možno nájdeš...🙂

sissy27
6. nov 2017

@siska012 začni riešiť vlastné bývanie - aj zabiješ kopu času, unavíš sa, rozhodne sa pár mesiacov, možno aj rokov, kým dotiahneš všetky detaily, nudiť nebudeš a až budeš mať hotovo, tak ťa nikto nebude obmedzovať v počte psov.
Mladá, bezdetná - a kde sú kamošky, kamoši, známosti, proste ľudia, s ktorými môžeš tráviť čas? Práca, škola, kurzy?
Ja aj keby nemám dieťa tak prisahám 36 hodinový deň by mi bol málo...

osky
6. nov 2017

Nuda...

Toto slovo vazne nepoznam.

Nechcela by si cestovat?
Alebo -chodis uz do prace?
Treba najst kamaratov,niekoho s kym si na rovnakej vlnovej dlzke.
Alebo sa zacni ucit nejaky jazyk,urob si kurz tanca-mozno tam niekoho zaujimaveho spoznas...co ja viem...
Zivot toho tolko ponuka.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valy
7. nov 2017

osamostatnit sa, kariera, cestovanie, dobrocinnost ...

siska012
autor
7. nov 2017

Kamarátov mám samozrejme , ale s nimi chodím von vždy len večer . Vlastné bývanie ? :D to asi nie , nemám ešte prácu a mám 19 takže to nepripadá v úvahu ...
Ďakujem za všetky rady ... Snáď sa časom v niečom nájdem

minttu
7. nov 2017

@siska012 Ahoj! Ak ta bavi vypiplavat zvieratka, mala by si ist studovat veterinu. Studium je dost narocne takze nudit sa urcite nebudes a vo volnom case mozes robit dobrovolnicku pre utulok.

siska012
autor
7. nov 2017

@minttu aj som rozmýšľala nad vysokou , ale veterina asi nie ... Bývam v dedinke pri malom meste kde je ani nie 20 000 obyvateľov a je tam cca 5 veterinárnych ambulancií. A do útulku chodím ked sa dá lebo je od nás cca 15 km a spoje tam nechodia :/

sissy27
7. nov 2017

@siska012 nepracuješ? a na čo čakáš? ak ešte študuješ, tak sa dá popri škole v pohodičke brigádovať, aj sa budeš menej nudiť, aj si zarobíš...
Ježiškunakrížku, v 19 som internet nemala (ano ano, ešte dinosaury behali po uliciach a používali sme kresadlo 😅 ) ale času nazvyš alebo na nudenie sa teda ani náhodou - škola, brigáda, športové aktivity všeho druhu, kamoši, kamošky, výlety, žúrky, v druhej polovici roka som školu a brigádu vymenila za full time robotu, naši div zakaždým nebuchli šampanské, keď ma stretli ...

siska012
autor
7. nov 2017

@sissy27 už do školy nechodím , prácu bohužiaľ nemôžem zohnať, ale snažím sa ... však áno vravím že s kamarátmi chodím von ale to večer , vždy ideme okolo ôsmej sadnúť si do dediny a kecáme a v piatky a soboty chodíme do barov a pod. Zábavy tu nebývajú ( len cez leto ) a aj by som cestovala ale kamaráti z dediny robia a chalani musia aj cez víkend na chalupách pomáhať a kamarátky mám také , ktoré tiež ešte nemajú prácu ale zas sú z iných dedín a spoje jak za trest ...

sissy27
7. nov 2017

@siska012 prepáč, ale moja 14 ročná dcéra je viac ambiciózna ako ty... a keď mi bude v 19 sedieť doma na riti, ani škola ani robota ani brigáda a mraučať, že sa nudí, tak prisámvačku dostane asi jednu vzduchom chladenú, aby sa rýchlo prebrala... zdvihni zadok od compu a vylez z tej dediny aspoň do najbližšieho okresného mesta, neverím, že 19 ročná baba časovo flexibilná si nevie nájsť aspoň nejakú brigádu... lebo takýmto štýlom "ako sa nedá" tu budeš sedieť aj o 10 rokov s rovnakým problémom...

siska012
autor
7. nov 2017

@sissy27 zas , ale pri tom pc nesedím celé dni ... do obeda vždy poupratujem dom a potom varím . To že nemám prácu a mám čas neznamená že si každý deň nehľadám a že vezmem hned prvú prácu ktorá mi príde pod ruku , už som to tak koncom prázdnin urobila a vydržala som tam 3 týždne ... A neporovnávajte ma z vašou dcérou , ja mám inú povahu, som dosť hanblivá a som dosť veľká trémistka takže to nieje nič príjemné pri hľadaní práce , pri škole a pod. Snažím sa ako môžem , mám podané životopisy, plním si povinnosti na úrade práce takže ma tu z ničoho neobviňujte . Cez víkend aspoň nosievam letáky a ešte strážieam psov , ale ked niesú letné prázdniny tak ľudia moc preč nechodia a nemám "zákazníkov"

doty1
7. nov 2017

v 19-tich sa nudiť?? Kks ja som si myslela, že v 19-tich "rozváľam" zemeguľu.
Čo je to za prístup, nejdem študovať veterinu lebo v okolí 20km sú už piati?? Na celom SK je toľko dediniek, dedín, miest a mestečiek kde potrebujú šikovného veterinára, že ti nebudú stačiť prsty na rukách.
Buď chceš žiť život naplno a chytiť za pačesy každú príležitosť alebo chceš čakať na zázrak. "Nepríjemné" je, že aj ten zázrak si musíš vyrobiť sama 🙂

sissy27
7. nov 2017

@siska012 dievča zlaté, skončila si strednú školu, prax nulová, a ešte budeš fajnová, že nevezmeš predsa prvú prácu, ktorá ti príde pod ruku?? Tak potom nehovor, že "bohužiaľ, neviem zohnať prácu" ... Inak vitaj vo svete dospelých, ak si chceš prácu vyberať, tak musíš mať také schopnosti, aké nemá hocikto a potom sa budú zamestnávatelia predbiehať, kto ti dá lepší plat a podmienky. A tie schopnosti ti z neba dané nie sú, tie si treba odmakať, nabrať prax, skúsenosti, pracovať na sebe, chcieť...
Nuž ale s tvojím prístupom - ako sa nedá a ako to nechceš tamto nechceš - snáď sa aspoň dobre vydáš a po rodičoch niekto prevezme štafetu starostlivosti o teba...

siska012
autor
7. nov 2017

@sissy27 študovala som kozmetiku čiže v tom mám 4 ročnú prax na salone , ale žiadna kozmetička neberie , to by som robila rada , ale čo ich mám doprosovať aby ma vzali a platili za mňa vysoké odvody ? taktiež mám skúsenosti ako chyžná a ako predavačka takže tú prax mám, neviem kde ste vzali že nemám žiadnu prax pretože som nikde nenapísala že som pominulé roky nebrigádovala

siska012
autor
7. nov 2017

@sissy27 a taktiež nemôžem vziať hoci čo aj kvôli spojom

siska012
autor
7. nov 2017

@sissy27 a ešte jedna vec , za to že nepracujem pár týždňov už musím byť niekomu na krku, lenivá a neviem čo ešte ? trošku blbé od vás nemyslíte ?

doty1
7. nov 2017

@siska012 ty si taký klasický prípad "kto chce hľadá spôsoby a kto nechce dôvody"... to je asi tak celé.....ale ospravedlňuje ťa, že máš 19 a tie ružové predstavy máš ako sa vraví v "náplni práce" daného veku 😀
Ak chceš byť zamestnanec tak sa nemáš doprosovať, ty máš zamestnávateľa presvedčiť, že taká ponuka ako ty sa neodmieta, že ty si to najlepšie, čo za posledné desaťročie stretol, chápeš? Ja som sa svoju robotu učila tak, že som opatrovala dieťa svojej zamestnávateľke a popri tom som ešte jej mužovi chodila holiť zvieracie zadky a držať háky pri operáciách (tiež veterinár) a upratovať ambulanciu. A plat nechci vedieť, lebo by si si ťukla na čelo...

sissy27
7. nov 2017

@siska012 kto chce hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody...
raz sa vyhováraš na spoje, potom zase že nevezmeš prvú prácu čo sa naskytne... tak keď máte také naprd spoje, tak sa zober a choď do okresného mesta aspoň, nájdi si prácu, podnájom - keď budeš musieť platiť účty, tak budeš inak pozerať na prácu než "toto sa mi nepáči, toto ma nebaví" ... kozmetička? sprav si živnosť a makaj, šikovné baby z tejto sféry majú diár na mesiac vopred plný... z tých čo poznám neviem či je niektorá zamestnanec, všetky makajú na svoje triko ako živnostníčky... lenže toto je job, kde musíš sledovať trendy, stále sa učiť niečo nové, investovať do toho aj kopu času, školenia, semináre, kurzy a hlavne prax prax prax (4 roky školskej praxe sú žalostne málo)
proste buď chceš alebo nechceš, všetko ostatné sú len výhovorky.
My ti tu na návod na život nedáme, ale dnes je pre mladých ľudí toľko možností, len treba chcieť.

alexikova
7. nov 2017

@siska012 na tvojom mieste by som si nasla pracu vo vacsom meste a izbu niekde na private. Hned by sa ti naskytlo moznosti. Teba nudi aj ta vasa dedina mozno😋 skusit by si mohla nahovorit nejaku kamosku ktora by sa pridala.

katarinamarkova
7. nov 2017

@siska012 ?
19! si dospelá! prečo by vlastné bývanie nepripadalo do úvahy?
vieš ja som na začiatku myslela, že sa jedná o znudenú paničku, čo vo voľných chvíľach sedí pri PC.

Ale ty si dospelá mladá ženská bez detí, bez záväzkov. Čo ti skutočne bráni pracovať, bývať sama, žiť?
také tie výhovorky, že spoje, to ti nikto nezje, to by celé slovensko sedelo doma bez práce!