Ako usporiadať festival?

18. feb 2024

Dobrý deň mám otázku,chcela by som založiť detský festival v našej obci keďže žiadne takéto podujatia sa už dlhé roky nekonajú.. Viete mi poradiť ako na to? Viem len to že musím mať súhlas obce ak chceme takéto niečo usporiadať len neviem už ako ďalej postupovať

pribinak
18. feb 2024

Financie máš?

autor
18. feb 2024

@pribinak Financie by boli keďže by som do toho šla aj s kamošku 🙂

pribinak
18. feb 2024

Srandujes……

Obec vám dá nejaký príspevok? Vieš koľko sú zálohy pre zvukárov? Zapožičanie aparatúry? Záloha len za takz blbosť ako je skákaci hrad?

Pódium máš? Hostia? Detskí speváci sú obsadení aj viac ako rok

janagem
18. feb 2024

Super nápad 🙂 u nás sa riešili priestory - v závislosti toho čo chcete robit, ohlaska na úrad, zaistenie wc, neodporúčam jedlo z vašej strany, lebo to je tiež kontrolované. my to riešime ako ozko, lebo všetky financie musia byť najekym štýlom dokázateľne, vrátane príjmov ak plánuješ vyberať vstupné 🙂

koniarova
18. feb 2024

@pribinak a ešte zdravotníka, požiarnu hliadku, registračná pokladňa...

lujza123
18. feb 2024

V prvom rade potrebuješ prenájom priestoru.
Na obec sa dáva len ohláska s dátumom a miestom konania akcie. No pri detskom festivale by bolo lepšie spolupracovať s obcou, aj koli financiám, môže ist napríklad o deň deti, aj koli priestoru- ploche kde sa to bude konať. Tak isto osloviť miestnu školu, škôlku či nechcú pomôcť
Potom treba pozháňať sponzorov, pripadne vymyslieť nejakú formu dobrovoľného vstupného
Spraviť si rozpočet a plán, co tam bude, ake atrakcie, koľko to bude stát a co z toho si viete zabezpečiť sami.
Potom nezabudnúť na také veci ako toi toi (kde mas ľudí tam treba cikat), pozor hlavne v lete sú toi toi ký celkom problem zohnat koli veľkým festivalom,treba si ich rezervovať v predstihu a nieje to lacné
Pri veľkých podujatiach potrebuješ zdravotníka, hasičov

kvetka404
18. feb 2024

Ahoj,
ako prvú vec začni spolupracovať s obcou, priamo so starostom, alebo zástupcom a stanovte si rozpočet na program, na catering, cenu vstupného na osobu. Potom je najjednoduchšia cesta osloviť event agentúry, ktoré Ti pomôžu zohnať umelcov na program a postarajú sa o technickú časť- ozvučenie, mikrofóny, pódium, svetlá, efekty, doplnkový program (prenájom strojov a personálu na výrobu napr. cukrovej vaty, popcornu, stánok s nápojmi a pod.), vizuál (grafika animácii a tlačových materiálov, ako sú plagáty, pozvánky, dizajn postov na sociálne siete, výzdoba miesta konania akcie).
Ako píšu baby nadomnou, treba zabezpečiť toaletu, zdravotníka (oslov miestny zbor dobrovoľných hasičov, alebo červený kríž, vedia pomôcť.
Agency fee býva tak 10% z ceny zabezpečenia programu a techniky.
O sponzoring sa oplatí osloviť miestne firmy.
Ponúkni miesto predaja produktov miestnemu mäsiarstvu (pečené klobásky, cigánska...) za rozumnú cenu (100-200€ za miesto) + ich predaj, miestnej krčme (pivo, kofola..). Odhadujem náklad pre 100 ľudí cca 6-7 tisíc.
Ak potrebuješ bližšie poradiť, napíš mi správu, venujem sa event marketingu.

domiklik
18. feb 2024

@pribinak super rada.... Vlastne ako vždy