Ako vyberáte značkové oblečenie?

macka01
5. okt 2011

zaujímalo by ma,čo všetko kontrolujete pri kupe značkového oblečenia.Spoliehate sa len na to,že ked kupujete v zn.obchode,je to zaručená kvalita?Tiež nakupujeme v zn.športových sk a cz obchodoch,no niekedy mám pocit,že to oblečko sa značkovo len "tvári".
Niektoré tričká sa pokrutili.nedržia si tvar,hoci ich periem ozaj šetrne.
Ake konkretne body treba kontrolovať,aby som nevyhodila nemalé peniaze za oblečko a kupila naozaj kvalitné oblečenie ktoré vydrží,Vdaka

bellada
6. okt 2011

@macka01 ja kontrolujem kvalitu materialu, jeho zlozenie, potom ci je prijemny na dotyk a vizualne ako celkovo posobi, treba mat rosku skusenosti s latkami a potom lahko odhadnes ci je matros kvalitny...na stitku vzdy pozriem udrzbu, dalej konrtolujem kvalitu sitia, ci su svy dostatocne pruzne, rovnomerne, rovne a hlavne ci su dobre zakoncene aby sa neparali, veci vzdy aj ovoniavam, nekupujem ak chemicky smrdia 😉

macka01
autor
6. okt 2011

@bellada ano toto si popozerám aj ja,ale myslela som koľko označení ma mať a kde všade,vraj je presne dané,kdetá značka všade má byť umiestnená.Aby si rozoznala originál od veľmi dobreho fejku.

bellada
6. okt 2011

@macka01 lenze to je individualne, u kazdej znacky ine....a pokial kupujes v o bchodoch priamo tej znacky, nemoze sa stat ze by to bol fake, taktiez ak ide o renomovane obchodne siete, bala by som sa skor malych neznamych predajcov a predaja na eshopoch....a to ze je nieco znackove este samo o sobe neznamnena ze je to aj kvalitne, aj tam sa najdu smejdy a pritom je to regulerna akoze znacka, ze ma nieco niekde vysite nejake logo este neznamena zakonite kvalitu, ved vacsina veci znackovych sa tiez vyraba v Cine a kazdemu ide viac o kvantitu ako o kvalitu, ak by ti veci vydrzali velmi dlho, tak by si menej nakupovala a oni by z toho nemali kseft, takze cim sa skor vsetko opotrebuje, tym lepsie, lebo zakaznik kupi dalsie 😉

macka01
autor
6. okt 2011

hej snažím sa kupovať v priamo zn,predajniach,vdaka za objasnenie 😉

albireo
6. okt 2011

ako pise@bellada ,znacka neznamena automaticky kvalitu. vyrobok treba skontrolovat a samozrejme predtym,ako tovar vhodis do kosika , kriticky zhodnotit,ci cena zodpoveda kvalite produktu.
So sportovym oblecenim a topankami je to zlozite. Ak ich pouzivas naozaj na sportovanie, aj sebekvalitnejsi vyrobok casom strati svoje povodne vlastnosti.
Co sa tyka vseobecnych rad ohladom materialu, kvality vypracovania a pod.existuje jeden super blog v cestine. Odporucam🙂
http://modnipeklo.cz/

ivett1
6. okt 2011

@albireo perfektný tip🙂 😎

dada1212
12. dec 2011

no tú kvalitu sa snažím skontrolovať v obchode aj ja, ale veľmi do detailov nejdem. lebo neviem ako ostatné, ale ja mám vo väčšine obchodov vôbec problém zistiť o akú farbu vlastne ide, lebo pri tom blbom osvetlení aké je vo väčšine obchodov často človek zistí až vonka že akú farbu oblečenia kúpil, nie je vôbec šanca pri takom osvetlení oblečenie detailne pozrieť.

nathaliee1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nathaliee1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninah1486
2. nov 2021

ja podla toho co sa mi paci, su typy oblecenia na ktorych si potrpim a priplatim dost vyrazne

beahavala
5. nov 2021

ja ho nekupujem v obchodoch, u nás také ani nie sú, mám overený eshop differenta kde viem že majú zaručene len originály