Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

julia225
28. apr 2008

sandri...ved o to ide...len tie kulturne rozdiely a zvyky...napr moja kamoska cernoska a jej priatel po sebe furt kricia, ale to je ich styl rozpravania...keby po mne tak zhukol tak sa bud pokakam od strachu, alebo zbalim veci a ujdem...ona mu odpovedala rovnako nahlas a bolo... 🙂

leishmania
28. apr 2008

moj neni cernoch, takze neviem posudit 😀 ale ta spoluziacka tak bere "vsetky farby" okrem cistych belochov 😀

leishmania
28. apr 2008

hej skor o kulture...ako je vychovany dany clovek...

jankando
28. apr 2008

bellasandra....no mne je to tiez luto,ze sa stalo tvojmu manzelovi co sa u stalo.. ☹
julia225..tak s tebou plne suhlasim.. 😠 ..
prasiatko30..ja myslim, ze to ide vidiet ci sa pozeras s laskou a akoze s obdivom, ci s tym, ze je to pre teba nove, nez ked sa niekto obzera s nenavistou...ja sama mam cernocha a obzeram sa i za bielymi detickami i za mulatkami , cernosatkami..ale stale s usmevom .. 😲 😉 ..ja na nicj kukam aki su chutnucki... 😵 😵
julia25..to s tym kulturnym rozdielom, tak to ti opponovat nebudem, lebo aj ja to sem tam citim, ale myslim, ze clovek je tvor prisposobivy..a vsetko sa da ak sa chce..no ale nieco je fakt ine.. 😠

julia225
28. apr 2008

jankando...isto, ked milujes nieje co riesit 😵 😵 😵 😵
a teda ako som sa s mojim cernoskom rozisla...tazko sa mi hlada ini... oni su proste unikatni... a hlavne v jednej veci...uaaaaaaa 😵 😵 😵 😅

leishmania
28. apr 2008

juli vynie ste spolu?

julia225
28. apr 2008

ee, ma problemy, ktore si musi vyriesit...ublizovalo to mne a teraz, ked je mala uz velka tak aj jej 😔 a to som nechcela, ale isto ked to vyriesi na 100pro a bude pouzitelny, tak sa chceme k sebe vratit...

jankando
28. apr 2008

julia225..ak nemas problem o tych problemoch napisat mne, tak miposli IP...ja mam nejaky ten problem rovnaky... 😝 ..no mozno mame rovnaky osud.. 😉 ..budem rada..a to by bola riadna nahoda, keby som tu nasla babu s rovnakym "problemeom".. 😠

jankando
28. apr 2008

no julia225..asi som ta nestihla, skoda..taka som zvedava.. 😠 ..kukam na cas a nejako som ta presvihla.. 😠
no to mas pravdu,z e oni su v niecom unikatni..ak si rozumieme v com.. 😀 😝 😝 😝 😵 😵

julia225
28. apr 2008

tu som...kuk ip

julia225
28. apr 2008

hi asi som ta nestihla ja 😒 ☹

jankando
28. apr 2008

nie, tu som i ja
😉

jankando
28. apr 2008

tak pisni IP ak chces
😉

jankando
28. apr 2008

joj julia225..uz som ti aj ja odpisala/. 😉

bluebell12sr
28. apr 2008

julia a jandaando.... no o com vy to o com... 😀 😀 😀

jankando
28. apr 2008

no sak vies..sak aj my o tom.... 😀 😝 😀

bellasandra
autor
29. apr 2008

Co sa toho týka--môzem len potvrdit 😀 😀
Skoda len, ze to uz nemam teraz doma 😀 😎 😝 😀

karolinkafe
29. apr 2008

Ahojte dievcata. Moj drahy pochadza z maroka a je moslim. Cize mame odlisnosti nielen vo farbe pleti, ale aj v nabozenstvach a celkovo v kulturach. Ako ste tu uz spominali, clovek sa vie prisposobit a ako je nam divna ich kultura, tak rovnako je im divna ta nasa 😅 V mojej rodine a medzi priatelmi som sa nikdy nestretla s pripomienkami a vcetci ho vzali za normalneho chlapa, nie nejakeho mimozemstana 😀 Uz sa tesim ked budeme mat babatka, take pekne "opalene" 😀 😎 Inak mam dost znamych ktori su v zmiesanych paroch a ako vsetci hovoria :"Mix je buducnostou sveta" 😉

jankando
29. apr 2008

no...karolinkafe..tak je...pre nich je nasa kultura urcite tiez divna...s 😉 ak ved to je normalne...ale myslim, ze clovek je tovr prisposobivy..i ked mozno nie vzdy to ide 100 %..tereba mat aj dobru taktiku .. 😝 😝
bellasandra... 😝 😀 😝 ....no ty jedna...

bihan
29. apr 2008

Ja síce až také zmiešané manželstvo nemá ale aj keď sme obaja belosi, občas mám pocit, že sme obaja z iného sveta 😀
Ale rasizmus je na Slovensku priam nehorázny - teda väčšinou sa to ani nedá nazvať rasizmom, ale skôr takým prekvapením vidieť v svojom bežnom živote niečo "iné", že ľudia kukajú doslova ako teľce na nové vráta. Stačí, aby sme sa prešli s MM u nás po námestí a hovorili inou rečou a hneď to budí v ľuďoch pozornosť... a čo potom ešte iná farba pleti... Nuž, pozostatky komunizmu sú ešte veľmi silné..

Momentálne žijem na Reunione a tu nájdete fakt úplne všetko - či už belochov, černochov, aziatov, moslimov, katolíkov, hinduistov, videla som aj ortodoxného žida, dokonca sú tu vraj vyznávači woo-doo.. na ulici vidíte ženy v klasických afrických odevoch veľa žien oblečených podľa poslednej módy a moslimky v burkách... A nikto tu z toho nerobí vedu, nepočula som o žiadnych rasovo motivovaných útokoch... jednoducho je to všetko normálnou súčasťou bežného života...
Ako písala Karolínka, mix je budúcnosťou sveta a raz to musia pochopiť aj Slováci 😉 (ale dovtedy všetkým prajem pevné nervy a veľa odvahy)

jankando
29. apr 2008

no je to ine a na zasmiatie pravdupovediac, ked nejaki slovaci kukaju na take deti, ci na ludi z inych krajin (inej farby pleti)....ja to beriem tak, ze to nevideli, len v telke a fakt je to pre nich nove...a kazdy sa obzrie..ja tiez a nie je to pre mna new...ale je ine ked nejaky ten kult(neo) obzera...to ma co docinenia aj so strachom samozrejme..neviem ci i vy to tak citite, ale ja tak rozmyslam..i ked je i vela ludi, ktori nemusia byt ti..(neo) a i tak maju nejake tie zle reci..no ale...ja sice este nemam skusenost moj priatel este nebol na slovaci,tak neviem ake to je prejst po slovenskej ulici a zvlast v takom malom meste , z akeho ja pochadzam

julia225
29. apr 2008

karolinka bihan, janka...suhlasim... 😀 slovaci sme zvlastne tvory...
dnes som pozerala dokument o rio de janeiro...ako su ludia spati s krajinou, ako hladajuinspiraciu, ci uz umenie, alebo cokolvek doma, na svojej pplazi, na svojich krasnych zenach, telach, tanci...atd...
preco my taki niesme... starka mi dala kapky, ked som prisla domov s bruskom, ze kde sa to idem odpratat do uk ze ci mi niesu slovaci dost dobri atd... ze mladi len utekaju prec do sveta, ale baby...poculi sme od svojich rodicov, starych rodicov, atd...nieco pozitivne na slovensko...?!?!?
kazdi vzdy od kedy si pamatam len nadaval...chudoba, vlada na hovno, sprosti ludia, sprosty stat...zlodeji...
nemam pravdu???

sisulik
29. apr 2008

jankando....preco si si tak ista ze tvoje dieta bude tiez tmave??? moja kamaratka je biela a jej manzel je tmavy a maju biele deti ako sneh..hehe..a aj ja mam tmaveho manzela a ked si pozries fotky, tak tie biele pigmenty mam zrejme silnejsie ja..hehe

sisulik
29. apr 2008

a vkuse vravim drahemu...ze som si ho brala preto lebo je tmavy a ja som chcela tmave deti..a ze "dobre so mnou vybabral" 😀

jankando
29. apr 2008

julia225..no mas pravdu....na slovensku nic dobreho a este odvsade len pocuvas ako zle je tam..no neodid inde.. 😠
sisulik..no ja dufam, viem, ze su i take pary ako pises ty, i take som videla, ze rodicia obaja cernosi a dieta biele a hrdzave vlasky...to je uz ale asi choroba, to stacaanie pigmentu.. 😠
neviem,ale ja dufam, ze u nas bude vsetko v poho a budeme mat babo, vlastne je jedno ci biele a ci tmave, zalezi na to? ani nie...hlavne, nech je zdrave.. 😉 ..no ale takto ..kedze mam priatela cernocha, tak samozrejme cakam tamve, ci tmavsie dieta..to je normalka,...i ked su i vynimky...

julia225
29. apr 2008

ja som tiez chcela tmaveo kvoli dietatu 😅

jankando
29. apr 2008

no teda, baby, mne sa ani vo sne neprisnilo, ze bych bola chodila s cernochom a ze bych s nim i babo mala...no ale prisla som do uk a stalo sa.. 😉 😝

sisulik
29. apr 2008

bella...sak emku mas bielu...ale nadhernu..princeznicka jedna.. 😉

sisulik
29. apr 2008

janka...ale ten tvoj je fest cerny...tak ty mas nenormalne velku sancu mat tmave babo..jeeej, to je super...asi som aj ja radsej mala mierit na cernochov.. 😀 ale ja len srandujem, ja som si nevyberala podla rasy, farby pleti a tak...

julia225
29. apr 2008

sisulik...no jasne!!! 😅 😀 😝