Som zúfalá z partnerovej matky

kajka999
16. jan 2015

Ahojte,
už sama neviem či to ja náhodou celé nepreháňam, preto tu píšem...aby som si prečítala iné názory. V podstate ma zaujíma otázka ako často je Váš partner v kontakte s jeho mamou? Čo hovoríte na dennodenné telefonovanie (denne od 4 do 8 telefonátov), nakoľko bývame v jednom meste, tak aj dennodenné stretávanie (po robote hneď k rodičom, prípadne z roboty si tam odskočiť na obed aj keď ja mám tiež doma navarené )...je to normálne? Aby som to priblížila...najprv sa mi páčilo, že má môj partner pekný vzťah s matkou, ale teraz mám z toho zmiešané pocity. Nie sme manželia, sme spolu 5 rokov - z toho dva roky spolu žijeme. On má 33 rokov, Je to dospelý chlap, ktorý sa síce osamostatnil, má mňa, ale stále mám pocit, že žije so svojou rodinou a hlavne matkou. Je mi blbé sa s ním kvôli tomu hádať, nakoľko je to rodina a nechcem, aby stál medzi dvoma mlynskými kameňmi ...ale stále ma to trápi, mám pocit, že som na druhej koľaji....Poraďte, ako je to u Vás? Máte podobné problémy?

natalym
16. jan 2015

Je to divné.

lorela
16. jan 2015

@kajka999 Síce takéto, nazvime to, nadštandardné vzťahy matky a dospelého dieťaťa nie sú výnimočné, ale predsa nie sú v poriadku.
Zlepšenie do budúcna nevidím. Naopak...

ivetlo
16. jan 2015

HM, no je to trochu divné. A keď ste boli niekde mimo na dovolenke tiež jej každý deň volal? A keď aj spolu volajú o čom sa bavia? Veď snáď jej nehovorí vaše súkromné veci??? A volá aj teba aby si tam s ním išla?

zuzin78
16. jan 2015

@kajka999 ked to robi teraz ani nie ste manzelia, bude to robit stale . Si ta druha , nikdy nebudes ta prva , ta prva je jeho Matka . Utekaj ak sa da.. Narodi sa vam raz babo a bude ho chiet ona vychovavat , a priatel bude davat na rady mamicky a nebude teba pocuvat
Utekaj prec ......

cottonwomen
16. jan 2015

@lorela som tvoj tieň ...... 😕 😕 😕

zdena12345
16. jan 2015

je to divne. porozpravat sa s nim o tom, pripadne mu dat precitat nejaky clanok o oidipovskom komplexe, mozno pochopi. my sme to zredukovali len na dennodenne telefonaty a mailovanie- ale to ja pri tom niesom a neriesim. ked si volaju v case ked som s nim tak max 5-10 min a to prezijem. ked nie je so mnou, nech si volaju aj v kuse🙂 a navstevy- oni chodili k nam, cele vykendy, aj si u nas organizovali stretnutia s rodinou samozrejme bez toho aby sa nas racili opytat a raz prestrelili. ja som mala obrazne povedane zbalene kufre. fakt som manzelovi predostrela ze ja takto zit nemienim a odchadzam z domu(svokor dal muzovi chalupu ktoru zdedil po pra pra... a byvame tu a pomaly prerabame) . nech si rozmysli ci ide so mnou alebo idem sama a vtedy sa vsetko zmenilo. on ze neodide lebo sme tu uz vela investovali a ze mamu skroti a obmedzia navstevy.... a fakt sa viac menej podarilo. zaviedlo sa raz tyzdenne na 2-3 hod a konec. teraz si ako tak vychadzame ale som rada ked ju nevidim a nepocujem🙂
u nas to muselo zajst az takto daleko aby aj moj uznal ze to co robi jeho mama nie je normalne. a naviac ho tak nejak moralne vydierala ze ako dobry syncek- az mi to bolo niekedy smiesne. chlap ked uz raz ma manzelku/partnerku ma byt v prvom rade s nou a venovat s ajej a riesit problemy s nou. nam tiez svokra stale nosila misecky s jedlom (akokeby som nevarila) a milovany synacik sa na ne vzdy vrhol ako tyzden hladny pes. tak som mu povedala ze mam toho plne zuby a nech sa chodi stravovat k nej a ja uz ruku na hrnec nepolozim, tiez to pochopil🙂a tak to islo s kazdou kravinou az sme sa dopracovali tam kde sme teraz- uz mi je tak nejak jedno ci s nim ostanem. staci ak ma raz da na vedlajsiu kolaj a odchadzam. uz mam toho plne zuby a on to vie a snazi sa aby k tomu nedoslo

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karinkinamamicka
16. jan 2015

Kde bývaš? Pošlem aj môjho na prevýchovu 😀. Obdivujem 😎

lubicanatalka
16. jan 2015

@kajka999 ja mam ten isty problem no horsi ten moj si matku chcel nastahovat k nam no ona ho bombarduje sms kamy neda pokoja a este i ona ma v laske nema takze muza obracia proty mne ma este troch surodencou ktory sa snou nebavia uz roky len ten moj nestastnyk... 😖

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kajka999
autor
16. jan 2015

@zdena12345 som sa snažila viackrát sa s ním o tom porozprávať, ale pre neho je to strašne citlivé miesto...téma je tabu...ja si bez neho neviem predstaviť život, nemáme nikdy s ničím žiaden problém, perfektne si sedíme....a keď sa pochytíme tak len na tomto...no nie je to maličkosť, ja viem...Ja som už tiež mala zbalené kufre, ale ututlal ma, myslela som si, že si niektoré veci uvedomil....ale figu, pokračuje to, akurát sa predo mnou snaží veci zatajovať, čo nie je riešenie

jajka71
16. jan 2015

no v rodine mojho manzela je to standard, svagor vola kazdy den o siedmej, ak nezavola, tak mu svokra zavola, kym nemali deti tak sa tu aj zastavil na obed/veceru, kym mu na to polovicka neprisla, dnes si len volaju (ja som manzelkou mladsieho syna a zatial byvame so svokrou), ale u nich je to sposobene tym, ze sa zenili moj manzel i jeho brat ako stari mladenci a dlho boli s matkou a istotne aj tym, ze ich vychovala "sama" (rozvod prebehol ked boli velmi mali)....
myslim, ze ked si nestanovite pravidla teraz, potom to uz bude tahsie, svagor so svagrinou su spolu desat rokov🙂

karinkinamamicka
16. jan 2015

@mickao. A môžem pribaliť aj svokru?? 😀

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karinkinamamicka
16. jan 2015

Aha prepáč zle som to pochopila. Pravdaže nechcem prikladat.... Ale taký týždňový zájazd niekde do kúpeľov by nezaskodil... Alebo cestu okolo sveta... Alebo do gulagu na sibíri 😠 😠

lorela
16. jan 2015

@cottonwomen Óóóóó 😀

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hradnapani
16. jan 2015

@kajka999 ja sa ti necudujem, ze ta to trapi. Ty si pomaly na tretej kolaji. 8 krat za den volat mame? ved to aj keby tebe volal, tak je to strasne vela. ten moj vola rodicom raz za den, alebo dva, aj to mu obcas musim pripomenut, ked sa pozabudne. Zvazila by som dalsiu spolocnu existenciu, kym nemate deti alebo by som bola striktnejsia v poziadavke aby sa od mamy trochu odlepil... Lebo svokra bude tazky super

mickao
16. jan 2015

@karinkinamamicka Ved ona nas tak lubi. To len my to nechapeme.

kajka999
autor
16. jan 2015

@hradnapani No skôr ona volá jemu, alebo prezvoní a on jej zavolá späť....buď volá len sa jej niečo pokazí, alebo niečo navarila a treba ísť po to...nemám nič proti tomu keď navarí niečo čo sa bežne nevarí a pošle, ale veci, ktoré si hocikedy urobím sama a príprava trvá polhodinu...zachvíľu nám bude posielať aj čaj ☹ akoby ma ignorovala, nechápe, že my máme svoju domácnosť a ja aj varím a nie zle...Chápem, že je to jej miláčik a ťažko prežíva to, že s ním nemôže žiť , ale toto je už choré...predtým som ju pred sebou stále obraňovala, že asi len potrebuje čas, ale už ma trpezlivosť prechádza....

zdena12345
16. jan 2015

@kajka999 u nas to bolo tiez tak. ked vedel ze nic neurobim tak si robil po svojom. vsetko sa zmenilo az ked ma to prestalo bavit a naozaj mi nezalezi ci spolu ostaneme- teda mam ho rada a je nam spolu dobre ale zivot si nicit nedam🙂 hlavne najdi riadne clanok o oidovskom komplexe a aj viacc a nejake pravidla ako vychadzat so svokrou, co moze muz spravit aby si nevesta a svokra vychadzali. je toho fura na nete... a dat mu to precitat. ja som to tak poslala mojmu a on to este preposlal aj svojej mame- sam od seba, to vtedy tak cusala ked som s nu bola 😀
vypravat sa musi, nech je to citlive ako chce. ja uz teraz po tych skusenostiach pekne vyhlasim: ideme sa o niecom porozpravat a hold musi pocuvat a ked nechce on nic povedat, nech je ticho a nech sa zariadi podla toho co mu povies. bud matka alebo ty. povedz co si ochotna akceptovat a ze ked to bude porusovat tak...
a ked sa nic nezmeni, ja by som odisla, ale tebe radit nemozem. hovorim za seba. zeny co si vzali mamin cicek tu toho tiez vela popisali na modrom koniku, precitaj a zariad sa. vecne ta to bavit nebude

hradnapani
16. jan 2015

@kajka999 napadla ma mozno blbost, ale ked je to tak, tak by vam mozno prospela vacsia vzdialenost od svokry. Nevyriesilo by to vsetko, ale aspon by tam neskakal po kazdu somarinu.
s tymi pokazenymi vecami: skus muzovi navrhnut, nech sa s mamou dohodne, ze ked sa jej nieco pokazi, tak si to napise na zoznam a on to raz za cas vsetko poriesi. Aj on ma predsa narok na svoj cas. Su zeny, ktore nemaju nikoho na opravu a musia si poradit alebo pockat.
Takto ako ste, to do buducnosti nevyzera dobre. KEd pridu deti, zacne sa vam miesat do vychovy a podobne.
Ja by som zvazila aj partnersku terapiu, lebo ty aj on mate problem, ktory moze realne ohrozit vas inak dobry vztah a to by bola skoda. Kludne aj sama, na zaciatok chod, partner sa mozno prida. On mozno len potrebuje otvorit oci a pocut nezaujaty nazor z nadhladu.

karinkinamamicka
16. jan 2015

@mickao. Aj moja s mm. Až tak že má potrebu pripomínať mi ako sú oni jedno telo a jedna duša. Keď bol nás spoločný kamarát pomáhať mužovi dávať novú podlahu do našej spálne nemala problém sa mu zavesiť na krk vyoblizovat ho so slovami: ty si moje všetko. A keď sme kupovali nový luster (na diaľkové ovladanie) sa sťažovala že ona u nás nebude vedieť zazinat. Stále má udivuje že medzi nami nespava. Tak nás ľúbi 😅

karinkinamamicka
16. jan 2015

@kajka999. Alebo skús rovnakou mincou ako on k svojej mame, tak ty k svojej. Ak nepomôže pritvrd s tým že mu bude dohovarat. Podľa mňa je úplne normálne že preňho chceš byť topka mne tiež vadí že prv než ide sa so mnou zvitat po práci uteká za mamickou.

kajka999
autor
16. jan 2015

@hradnapani no s tou terapiou sa mi to veľmi páči, obaja by nám bodlo počuť nezaujatý názor odborníka....ale on je taký baran, je presvedčený, že ja preháňam a bodka...nikdy neprizná chybu...pravdupovediac nechce, aby sa pravda vyslovila ešte aj z úst odborníka alebo niekoho iného....Vieš, toľko tu už toho bolo a som aj vybuchla ale prešlo ma to, rozchodila som to....toľko nepekných vecí od nej, on to nikdy nevidel alebo sa tváril, že to nevidí a stále mal pre ňu pripravenú obhajobu....ona je taký tichý nepriateľ, nie je priama....všetko robí tak v tichosti a tvári sa, že ona všetko myslí dobre....ťažko sa s ňou konfrontovať

pukinka11
16. jan 2015

Ach baby, vôbec Vám túto situáciu nezávidím, a mne by sa to určite tiež nepáčilo.... niekto sa nad tým smeje, ale je to naozaj Oidipovský komplex.... My našťastie túto situáciu nemáme, snúbenec stojí vo všetkom za mnou, nemá potrebu sa s rodičmi kontaktovať za každú cenu, v rámci toho, že či žijú, ak niečo potrebujú, tak sa ozvú, poprosia nás odviezť autom a pod. Nechodia ku nám ako na klavír.... Nikdy som od svokry nepočula otázku, že čo si varila, alebo aby vyzvedala niečo.... Tým netvrdím, že je ideálne všetko, ale aspoň sa do nás nestará, ale to v podstate si nastolil môj muž takéto podmienky. Dal im vo viacerých situáciach najavo, že ma ľúbi a bude stáť za mnou....
Nechcem Ťa strašiť, ale do budúcna by sa to mohlo ešte zhoršovať, takže len vážnu debatu s ním, či si to vôbec uvedomuje..... 😕

nuvaring
16. jan 2015

Ja nemám žiadny extra vážny vzťah, teda s vyhliadkou žiadnej budúcnosti, ale som s týpkom vyše roka a naposledy, keď sme riešili aspoň jeden spoločný víkend niekde mimo civilizácie, mi napísal, že ak si myslím, že on sa vyberie s frajerkou (teda so mnou) niekde na 2-3 dni a mame povie čau, tak vraj sa neni ozaj o čom baviť. 😎 (býva s matkou, samozrejme a jedináčik, bez otca)

kajka999
autor
16. jan 2015

@karinkinamamicka vieš, moja mama je z úplne iného cesta....keby som za ňou chodila každý deň, tak mi vynadá, že či ja nemám svoj vlastný život 😀 ...má svoje deti najradšej na svete, preto chce aby sme mali kvalitné partnerské životy, bez zásahu svokrovcov...a toto presne môjmu partnerovi vyhovuje , že naši sú takí akí sú...majú svoj život, venujú sa sebe a svojmu vzťahu...chcela by som , aby to tak bolo aj u jeho rodičov, ale to nehrozí ☹

hradnapani
16. jan 2015

@kajka999 ja ti to vrelo odporucam. Bud sa tam naucis sa s tym vysporiadat, aby ta to nezranovalo a najdes si nejaku funkcnu cesticku (alebo si povies, ze takto naozaj zit nechces) alebo mozno pocas tohto procesu osvieti aj jeho (lebo sa mozno stanes sebavedomejsou, on si to vsimne a mozno aj zlakne, ze ta naozaj strati) a prida sa.
Nieco robit treba, lebo takto budes len trpiet a bude sa to zarucene zhorsovat.