Zmiešané manželstvá - katolík a protestant

5. feb 2024

Ahojte, máte niektorá skúsenost so zmiešaným manželstvom, že jeden z partnerov je katolík a druhý patrí do protestantskej cirkvi? 🙂

yanni
5. feb 2024

moja sesternica. On katolik, ona evanjelicka.

vlucifuk
5. feb 2024

Moji rodičia sú ten prípad, ale mama nebola praktizujúca protestantka, preto sa dohodli na civilnom sobáši. Kamoška je tiež evanjelička a brala si katolíka. Jej rodina sa s tým nevedela vysporiadať a nikto jej na svadbu neprišiel.

deti95060810
5. feb 2024

@vlucifuk 🙄 rodina sa zasekla v 17 storočí? nepochopím v 21 storočí takéto caviky kvôli ničomu.

bykaterina
5. feb 2024

uplne v pohode. mja svagrina evanjelik a svagor katolik. a to su manzelia cez 30r

alkapoiuy
5. feb 2024

Ja katolíčka,muž evanjelik.Pohoda 30 rokov

vlucifuk
5. feb 2024

@deti95060810 Tiež tomu nerozumiem. Ale mám kamošku a tá bola z domu tiež vedená, že len evanjelik bude ten pravý a má evanjelika. Hmm...

rorino
5. feb 2024

Ja s manzelom

nevenka
5. feb 2024

Zas vyzivna tema, hlavne pre nepraktizujicich, nenavidiacich cirkev, ateistov a moslimov na MK.

Ak su to praktizujuci krestania, da sa, za urcitych podmienok, je to ale komplikacia vo vierouke a pri vedeni deti k viere.
Pre katolika je manzelstvo sviatost, pret, aby mohol pristupovat k sviatostiam, musi byt sobas v katolickom kostole. Pre evanjelika sa tym nic nemeni, len sa tusim podpisuje suhlas, ze deti budu tiez katolici, resp. sa nebude branit katolickej vychove.
Ak je nepraktizujuci katolik, je to jedno, kde bude sobas.
Ak su nepeaktizujuci obaja, nevadi to nicomu, mozu mat aj civilny sobas a dokonca to povazujem za lepsie, ako slubovat nieco, comu neverim atd...
Poznam pripad - katolik, evanjelicka a.v. - maju 3 deti, brali sa v katolickom kostole za sociku potajomky, on chodi na svate omse do katolickeho kostola a deti su evanjelici, chodili s mamou. Uz su davno dospele.
A potom sesternica - nepraktizujuca evanjelicka a ateista, sobas civilny.
A sestra - nepraktizujuca evanjelicka, manzel nepraktizujuci katolik, sobas v evanjelickom kostole, dieta pokrstene v evanjelickom kostole.
Moji rodicia - otec katolik, mama evanjelicka, nepraktizujuci, mamina sa casto ale modli k Panne Marii aj ruzenec 🙂, civilny sobas.
Ja som konvertovala na katolicku vieru este pred manzelstvom, z inych dovodov, z presvedcenia,...takze mame sobas v katolickom kostole,...

kiki68
5. feb 2024

Mame dva pripady v rodine, dlhe roky fungujuce manzelstva

deti95060810
5. feb 2024

@nevenka mamina sa casto ale modli k Panne Marii aj ruzenec 🙂 - evanjelička ?

deti95060810
5. feb 2024

u ev. je super ak si zaplatia cirkevnú daň - lebo poniektorí ani len to nespravia, a idú do kostola na sviatky...
samozrejme deti pokrstiť a dať im konfirmáciu...🙂
a ešte nezabudnúť uviesť vierovyznanie pri sčítaní obyvateľstva...

pettom19
5. feb 2024

Ja som evanjelicka, manzel katolik, brali sme sa v evanjelickom kostole, nikto s tym nemal najmensi problem. Manzel ale vieru nepraktizuje, takze jemu to bolo suma fuk.

barbie2023
5. feb 2024

Ti je vtip?? Zmiešané manželstvo je moslim a kresťanská, zidovka a co ja viem budhista.. Ale katolícka a protestant??? Ty si totálne mimo 🙈🙈🙈🙈 ved veríte v jedného Boha a jeho syna. Je síce pravda,ze katolíci majú ešte kadejaké inakosti ako pápeža a svätých, ale aj tak... Číňan a indiánka je zmiešané partnerstvo a nie toto.. Omg 🤣

chodec15
5. feb 2024

Ako hovori Szatmari v stand up, otec katolik, mama protestantka, nevedeli sa dohodnut, tak ma vychovali ako zida. 🙂

barbie2023
5. feb 2024

@chodec15 🤣🤣🤣🤣

ivangeline
5. feb 2024

Ano.

vevesh
5. feb 2024

Ano, spoluziacka tak bola- obaja rodicia aktivny. Deti si s vierou podelili podla pohlavi- dievcata po mame (evanjelici), chalan po otcovi (katolik). Kazdy slavil svoje s mamou/otcom. A v partnerstve normalne fungovali. Co sirsia rodina, netusim...ale asi brali to normalne, kedze spoluziacka nespominala ziadne svary...😀

stanka562
5. feb 2024

Ahoj, áno mám skúsenosť mojich rodičov, ktorý sú spolu už 36rokov 😊

akinomel
5. feb 2024

Ja. Nieje problém, máme sa vcelku v úcte a rešpektujeme sa navzájom.

zuzuliatko18
5. feb 2024

Moji rodicia. A robila som z tejto temy bakalarsku pracu,🙂

nevenka
5. feb 2024