Ako vyčistím ovracané veci?

lotalujza
23. máj 2018

Prosim poradte ako najlepsie vycistit ovracane veci - periny, podusky, cela postel. nejake tipy, rady. Nemyslim len vyvracanu vodu, ale cele kusy, jedlo. Dakujem za rady

eliska13
23. máj 2018

Hodiť najprv do vane od zvratov vycistit a potom do práčky

lotalujza
autor
23. máj 2018

A neupcha to odtok vanovy?

janci05
23. máj 2018

@lotalujza obliecky, plachty a to co sa da oprat v pracke, tak najprv hned namocit a potom oprat a matrace, to uz potom len nejako rucne vytepovat a ak sa daju vybrat tak riadne na vzduchu vysusit a vyvetrat.

janci05
23. máj 2018

A do odtoku treba dat sitko na necistoty. Po pripade precistit zvonom.

eliska13
23. máj 2018

@lotalujza neviem my máme sitko🙂veď som myslela vypláchat namočiť a zvratky odchytiť a spláchnuť do WC.

meluela
23. máj 2018

@lotalujza obliect rukavice, hodit do vane, velke kusy pozbierat a hodit do wc, osprchovat veci a potom hodit do pracky s predpierkou a pridat dezinfekcny prasok.

pininka
24. máj 2018

Aj ja som to tak urobila, do vane, potom zo sitka povyberat spinu a nasledne do pracky

lotalujza
autor
24. máj 2018

Jej dakujem pekne za rady. Super

@meluela a aky dezinfekcny prostriedok? Dakujem

veronnica080
24. máj 2018

Presne tak, najlepšie je dať do vane a tam očistiť a potom dať poriadne oprať do práčky. Dať viacej prachu na pranie aby to pekne prevonalo

lubik87
24. máj 2018

@lotalujza máš dezinfekciu do práčky v DM predávajú aj svoju značku alebo som videla myslím že to.bol sanitol ..ja používam DM do každého prania namiesto aviváže.. pre malú 🙂 a na matrac si sprav roztok voda+ ocot postriekaj jemne nechaj pôsobiť a povysavaj až to vysávač zvládne ..a všetko ostatné oprať aj na dva krát ..až ti ostanú fľaky špinavé tak namočiť do roztoku so Sava perex a vody a oprať 🙂

kvojtanikova
24. máj 2018

mne sa este osvedcilo na mokre vycistene flaky nasypat prasok do peciva/sodu bikarbonu a nechat zaschnut a povysavat. Naviaze to na seba pachy.

meluela
24. máj 2018

@lotalujza ja mam sanytol kedze u nas byvali detske vracacky vcelku casto, mam potom lepsi pocit ked tam dam jednu odmerku k tym plachtam do prania, kebyze je to nahodou nejaka viroza co to sposobila ...
a raz jedlo dieta predtym maliny, to este bola "radost" cistit ,, spagety a paprika su o dost lepsie .. ale uz dost nech niekomu nepokazim obed 😀
a skore uzdravenie zelam

lotalujza
autor
24. máj 2018

No len muz furt, ze to zapcha odtok, ten by to vsetko najradsej vyhodil. Ale pooplachovala som to a na 5x dala prat. Dokoncene. Vycistene. Este si zozeniem potom tu dezinfekciu. Dakujem pekne za rady

janci05
24. máj 2018

@lotalujza Tak do odtoku nalej Savo, alebo nejaký prostriedok na upchaté oddtoky. To by malo pomôcť. Ak by už k tomu prišlo, že sa to trochu upchá, ale mňa zvona sitko ešte nikdy nesklamali.

lenadka
24. máj 2018

@lotalujza do odtoku daj prostriedok na čistenie odtokov. Ja používam hydroxid sodný ten to všetko rozpustí tie zvyšky, aj vlasy, chlpy všetko...len bacha uložiť mimo dosahu detí pre neho sú tie guličky atraktívne! A po požití leptá sliznice.

siska53
4. jún 2018

@lotalujza ved das sitko a to potom vycistis papierovou utierkou alebo tak do wc ci kosa,ak do kosa,rychlo vyniest.. ostatne poprat..