Ako založiť domov dôchodcov?

23. mar 2020

Dlhe roky pracujem v takychfo zariadeniach. Mam dostatok skusenosti a mam aj vzdelanie
Po dlhej dobe premyslam spravit zariadenie pre seniorov ale neviem ako ani na koho sa obratit co treba vybavit. Je mi jasne ze na to treba aj peniaze ale tie nemam ako by som mala postupovat? Poradite?

tslobik
23. mar 2020

Môžem sa spýtať na akej pozicií si pracovala, či pracuješ?

pribinak
23. mar 2020

Keď nemáš financie tak je to dosť problém, potrebuješ budovu + zariadenie budovy. Musíš mat počiatočný kapitál.

lenkakravcova
23. mar 2020

Myslíš, ze ešte po korone bude dosť dôchodcov ktorí nebudú mať miesta v už vzniknutých? 🤐

zuzanka.zuzu
23. mar 2020

nuž tak tých skúseností asi nebude až tak veľa, však? 🙂 prezliekanie plienok sa nepočíta... držím palce, myšlienka nie zlá, ale bude to trošku náročnejšie než napr. "školka". pozri si témy o škôlkach (hygiena, právny servis, odborný garant...) a prirátaj k tomu veeeľa peňazí keďže pôjde o "domov" - pričom preštuduj smernice EU - zdá sa mi, že 1 sociálne zariadenie na 2 izby, kde môžu byť 2 mobilní pacienti - tzn. ak budeš mať aj imobilných (čo asi budeš musieť mať, možno aj nejakým nariadením že napr. na 5 mobilných 1 imobilný) tak si prirátaj bezbariérové soc. zariadenie + vlastne celá budova bezbariérová atď atď atď to nebude mať konca kraja

kapitola zvlášť sú personálne možnosti 🙂 nie sú ľudia... a ak áno, tak draho.

autor
23. mar 2020

@tslobik najskor som zacinala ako zdravotnicky asisgent neskor som si urobila socialnu pracu. Momentalne pracujem ako veduca css zariadenia

fokuska
23. mar 2020

No v prvom rade potrebujes byt dobry manazer, alebo mat takeho cloveka k dispozicii. V druhom rade peniaze.

Este som nepocula o uspesnom podnikatelovi, ktory by nemal v hlave plan a neuskutocnil ho tvrdnou pracou.
Nepocula som o takom, ze no chcel som rozbehnut kaviaren, tak som sa opytal ludi na fore, poradili mi a ja som to urobil a aha ako sa mi dari.

Vacsinou si vela googlia, zistuju, orientuju sa vo veciach. Ked nevies ani ako zacat, tak ako udrzis potom cely chod, ako budes riesit problemy?

Ale ok, dajme tomu... potrebujes miesto, budovu - ta musi byt vhodna co sa tyka rozlozenia miestnosti - jednak aby bola pohodlna a vhodna pre klientov, aj pre personal a splnala aj vsetky hygienicke a bezpecnostne poziadavky - napriklad miestnosti pre personal, pre zdravotnikov, sklad potrieb a liekov, nudzove vychody atd...

Potrebujes mat vyriesenu stravu - vlastna jedalen? alebo dodavatela jedla.
Tak isto pracovnu - vlastnu alebo dodavatel a upratovanie.

Potrebujes nakupit komplet zariadenie, material a potrebujes personal - nielen osetrovatelky, ale aj recepciu, upratovacky, kucharky, pomocny personal, zdravotnikov a tiez ekonomku/hospodarku, vedenie celeho domova, udrzbu, technicke opravy.

Potrebujes financny plan - prvotne investicie, mesacne naklady, rezerva pre pripad nudze, vypadku dodavatela, nedostatok klientov...
Tiez mat rozpocitane kolko to bude klientov stat, podmienky prijatia - ci musia byt mobilni, ci budes prijimat aj tazke stavy a mat teda zabezpecenu o nich odbornu starostlivost, aj bezpecnost - aby nemohli svojvolne odist, alebo si inak ublizit.

Vsetko to musis schvalene hygienou a uradmi.

Pises, ze nemas peniaze... ako to vsetko chces zabezpecit?

pribinak
23. mar 2020

Ideálne by bolo dohodnúť sa s cirkvou, majú kopec budov. Urob si plán a dohodni si stretnutie

danabel
23. mar 2020

každý rok sa neskutočne sprísňujú normy či už hygienické, pesonálne, bezpečnostné... po novom musíš mať vypracovanú aj príručku štandardov kvality sociálnych služieb, čo je úžasná byrokratická záležitosť 😖 je to beh na extra dlhú trať

mpg
23. mar 2020

Bez väčšej čiastky peňazí to nepôjde, to by sa musel s niekým spojiť, kto by to financoval, prenájom, mzdy pracovníkov, vhodné zariadenie atď.

darinks01
23. mar 2020

Najskôr si treba nejakosi vyčleniť rozpočet a mať peniaze. Bez nich to nepôjde. Ale ako neviem si ani len predstaviť, ako to bude teraz, čo viem, tak mali prísne pravidlá na to, aby sa dalo niečo takéto zriadiť a v tejto situácii, v ktorej sme teraz, to bude isto ešte o moc ťažšie

dilino
23. mar 2020

moja známa má tu tiež sukromný dom dôchodcov v meste kde žijem ale mala kapitál mesto jej odpredalo starú budovu roky nevyuživanu za 100 eur chcelo sa mesto zbaviť majetku tak preto za takú symbolicka ale v prvom rade musel suhlasiť aj samosprávny kraj aby si ten dom dôchodcov mohla otvoriť za tu sumu odkupila si to a prerobila je to nádherne ale problém je v tom že teraz je to tak prisne že môže zobrať len 20 ľudi chcela to rozširiť ale hygiena vydala zakáz nemôže nič a má 50 čakateľov ale žiaľ viac nemôže zobrať má zamestane študované dve terapeutky ktorý cvičia s klientamy majú 5 krát za deň pestru stravu rôzne aktívity ale mala aj kapitál lebo toto všetko musela mať tip-top ináč by jej to neschvalili dalej nakupila polohovateľne postele, špeciálné pomôcky, dalej personál kuchárky má 2 zamestnane 2 upratovačky, okrem tých terapeutiek 5 zdravotné sestry, 1 ekonomku, 1 výživovu sestru nakoľko sú tam ľudia čo majú zaživacie problémy musela kúpiť auta aby ich tych chorých mala previesť do zdravotníckeho zariadenie a obrovska zodpovednosť aby každý mesiac mala na výplaty pre tych zamestnancov a nehovoriac o tom že hygiena vždy niečo vyžaduje takže okrem polohovateľných posteli, kúpeľné bezbarierové ,vchody tiež bezbarierové, a obrovský kapitál ešte dobré že jej mesto dopredalo budovu za symbolických 100 eur ináč by sa nedoplatila mala kapitál podedila nejake peniaze za rodičovske pozemky plati sa tam na jednu osobu 650 eur na mesiac ale aj tak je tam 50 čakateľov tu kde žijem je aj štátne zariadenie majú vyše 400 ich čaká plati sa menej ale čakacia doba je v priemere do 2 rokov takže sukromný otvoriť áno ale rataj s kapitálom a založiť niečo v prospech banky a brať si vysoky úver je podľa mňa veľmi riskantne samozrejme papierovačky šikana od štátu a papierovej roboty 80 percent úrady ,hygienu,rôzne kontrolné inštitucie to budeš mať v pätach stále a je doba závisti takže vždy sa nájde niekto kto ti bude robiť problémy či s pribuzných alebo cudzich ľudi je to obrovska zodpovednosť a tým že nemáš peniaze chceš začať ako všetko naraz robiť sama to neni možné to je veľký risk myšlienka je to fajn ale realizácia bez kapitalu nie je možna a z roka na rok je to horšie sprisnenie podmienok stáči že niečo nesplniš čo vyžaduje hygiena a pridu namatkovo na kontrolu dostaneš pokutu.

moninah
23. mar 2020

Domov dochodcov je narocny, lebo tam mas nonstop prevadzku a klientov s roznymi zdravotnymi potiazmi. Neuvazovala si o dennom stacionari? Znama mi vravela, ze je to take ako skolka pre dochodcov 😀. Stravu im vozia, uvaria kavu, chodia im tam hostia, co robia prednasky (policajti o bezpecnosti, vyzivove poradkyne,...). Venuju sa rucnym pracam. A poobede idu domov.

megika1
23. mar 2020

@pribinak áno, vhodný investor a Ty znala chodu takého zariadenia aj tak potrebuješ odbornika,managera

pribinak
23. mar 2020

@megika1 čo?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. mar 2020

@moninah v takom som pracovala ale su tam take podmienky ze vacsina tych zariadeni zrusili

ivandss
3. dec 2020

Dobrý deň, napíšte mi mail na proniask@gmail.com rád Vám s tým pomôžem.

autor
4. dec 2020

@ivandss napisala som Vam

pilna
9. apr 2021

Dobry den ak mate zaujem o moznu spolupracu ohladne DD zavolajte mi🙏na 0948/500505 poprip.mail katarinapilnazv@gmail.com budem sa tesit😉

janulienocka
11. apr 2021

Dobry den, my mame zamer otvorit sukromny domov dochodcov a hladame do vedenia/ako partnera cloveka so skusenostami ako mate vy. Prosim napiste mi spravu, rada by som sa dohodla na pripadnej spolupraci

dnuera
3. feb 2022

Stačí si vypracovať podnikateľský zámer a viete dostať fin.grant od štátu ako podnikateľ 👍