Ako zdravíte kaplánov a farárov?

1321987
30. aug 2022

Ahojte keď idete za kaplán farár ako sa pozdravite?
Dobrý den či Pochvaleny buď Ježiš Kristus
Keď chceme ísť dieťa pokrstiť?

elenka.k
30. aug 2022

@1321987 no podľa toho do akého ideš, v rimo pochválený buď Ježiš Kristus

xena0
30. aug 2022

Áno ako píše vyššie, katolíckym pozdravom

nyusika
30. aug 2022

Dobry den 😀

janetinka27
30. aug 2022

@1321987 nic sa nestane, ked povies dobry den. ale katolicky pozdrav je vhodnejsi

viestta
30. aug 2022

Keď si katolícka, tak hádam vieš ako sa kňazom zdraví. Keď katolícka nie si, stačí Dobrý deň ale potom neviem prečo chceš krstiť.

bloger
30. aug 2022

@1321987 Pochvaleny buď Ježiš Kristus. To prvé veľmi neodporúčam. Zvyknú na to odpovedať toto. Tak ho zjedz ked je dobrý.

ivangeline
30. aug 2022

Ja sa zdravim Dobry den. ;)

janetinka27
30. aug 2022

@bloger mne to nijaky knaz este nepovedal 🙂 ale zas pocula som, ze ked pri odchode povies: drz sa, tak niektori zo srandy povedia: drz sa plota (aby si nespadol) 🙂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
30. aug 2022

@bloger nezvyknu.

saxana000
30. aug 2022

Zdravim Vas... 😜

bloger
30. aug 2022

@zuzuliennka1 Ver mi, že sú taký kňazi. Určite je fajn pozdraviť správne. Nemajú to radi. Hlavne ak niekto potrebuje krst dieťaťa.

janulik2008
30. aug 2022

My sme zdravili pochvalen buď Ježiš Kristus. Ale napr k susede chodí farár lebo ona prscovala niekde kde boli farári a rehoľné sestry a jemu sa zdravime dobrý deň 😀 ja napr dumem keď mám kamaráta ktorý síce ešte len chodil prvý rok na teologicku fakultu ako ho budem ptm zdraviť 😀🤭🤔

loginexistuje
30. aug 2022

Pochvaleny bud Pan Jezis Kristus

zuzuliennka1
30. aug 2022

@bloger tak, ak ide krstiť, tak hádam vie, prečo. A tým pádom by mala snáď vedieť, ako sa zdravia kňazi v kostole. Ak nevie, tak je to na pováženie, ale ok, v tom prípade nech pozdraví dobrý deň. Ale určite si z toho žiadny kňaz nebude robiť srandu. Ja chodím do kostola celý život, teraz mám syna, s ktorým chodievam na detské ihrisko, ktoré je blízko kostola a kňazov, ktorí tam sú a idú na faru, alebo slúžiť omšu, stretávam denne, aj vedia, že do kostola chodím, a zdravíme sa aj “dobrý deň”, keď sa ponáhľam ja, alebo oni 🙂 a nič sa nedeje 🙂 netreba z toho robiť vedu, sú to tiež ľudia

matkahelka
30. aug 2022

@1321987 moj muz sa pozdravil dobry den, potom sa zhacil a farar na to, ze co, ved kazdy clovek chce mat predsa dobry den aj knaz a zasmial sa. ale vo vseobecnosti urcite krestanskym pozdravom.

michellemary
30. aug 2022

Pochválený buď Pán Ježiš Kristus/Pochválen buď Ježiš Kristus/Pozdrav Pán Boh. Všetky tieto variácie sú vhodné.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jujuch
30. aug 2022

@bloger mne na pozdrav dobry den byvaly farar odpovedal....mate chren? ked mi to odpovedal uz 3x tak to prestalo byt aj vtipne. nic zle som nepovedala...a bola slusna. celkom ma to mrzelo.

nikoletta1712
30. aug 2022

@1321987 Ja ani neviem ako vypadá náš kňaz, tak ho zdravím “ Dobrý deň”…Ako všetkých ostatných…

nini1978
30. aug 2022

@jujuch aj to svedčí o Tom,aký je to človek.
Pozdrav je pozdrav,nechápem tie recicky okolo toho,ako sa treba zdraviť
Smiešne, trápne.

@elenka.k lebo keď bude zdraviť "dobrý deň" tak jej dieťa nepokrstia?

maryetta
30. aug 2022

Kludne aj dobry den. Je to taky “univerzalny” pozdrav pre vsetkych.
Aj papez sa zdravi dobry den 😉

matogato16661
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
30. aug 2022

@matogato16661 tvoju odpoved som nahlasila

bloger
30. aug 2022

@jujuch Treba pochopiť , že kňaza sa zdraví inak. To je celé o čo tu ide. Je to jednoducho slušnosť. Sudkyňu tiež nemôžeš hoci ako osloviť. Kňaz predstavuje osobu Ježiša Krista. Preto treba povedať Pochválený buď Ježiš Kristus. Je to úplne jednoduché. Načo to komplikovať. Potom človeku nehrozí žiaden trapas.

matogato16661
30. aug 2022
nini1978
30. aug 2022

@bloger nie,slušnosť je "pozdraviť sa".
To by ste na Slovensku takí úplne že "treba sa ukázať" či čo?
Žijem v Taliansku a nikto tu také sprostosti nerieši.
To je niečo neskutočné,ja už sa nestačím proste z ničoho diviť.
Stretneš kňaza - pozdravis mu 'dobry deň" - slušnosť znamena pozdraviť sa a nie ako ty píšeš tie formulky majú byť znakom slušnosti.a vieš čo? Normálne ti knaz odpovie aj "ciao,buon giorno"🙄
Preberte sa ľudia,lebo si zakladateľ na tenkých dristoch,že to svet nevidel.

nini1978
30. aug 2022

@bloger sudkyňu ako zdravis ? "Zákon je rovnaký pre všetkých?" - kedze ona predstavuje zákon 🙄

janetinka27
30. aug 2022

@nini1978 nemyslim, ze su to sprostosti. ale knazi uz dnes vedia, ze ludia maju nizke krestanske povedomie, zial. aj ked sa mnoho ludi stale ku krestanstvu hlasi. knaz ti za dobry den nevynada, ale keby si sa pozdravila krestanskym pozdravom, bude jasat radostou. to, co robime, je nase rozhodnutie. nikto nas nebude poucat. aj medzi sebou ako krestania, ci pri navsteve pribuznych by sme sa mali zdravit ako krestania. lenze dnes v beznom rozhovore ci na navsteve o Bohu nepocut nic. kazdy pokeca svoje a viera je tema nezazivna, Boh je na oblaciku, daleko. ale krestansky pozdrav vnesie medzi ludi, ktori sa stretli, Ducha.