Akú vysokú školu študujete? Ako sa vám páči?

ivanka223
17. jan 2008

Cavte baby, piste prosim len nazov skoly a odbor co studujete, a ako sa vam paci. Privitam najma externu formu.

grettka
31. jan 2012

jalao, studoval to moj kolega, asi pred dvomi rokmi, mam ti nieco pozistovat? Jedine, co viem, je dost vysoke skolne

janusa_
6. feb 2012

ahojte prosim vas nemate nahodou info ktora vysoka externa skola resp. odbor na vysokej skole sa oplati studovat na vychodnom slovensku? ci uz kosice/presov alebo detasovane pracoviska?Nieco co da cloveku dobre vzdelanie ale za prijatelnu cenu. Dakujem 🙂

sisaha
6. feb 2012

@janusa_ dobre vzdelanie ti da hlavne to, ak budes studovat to, co ta naozaj zaujima, chces si v tom rozsirit obzory a uplne najidealnejsie, ak by si sa potom v tom odbore aj dokazala uplatnit. studovat iba preto, co sa oplati, nie je spravny pristup.. 😉

janusa_
6. feb 2012

@sisaha ked ja nemam ani predstavu co by som chcela studovat 😒 pracujem ako administrativna pracovnicka- a to som nasla skolu Dubnicky technologicky institut- majster odborneho vycviku zameranie ekonomika administrativa- ale zas je to pomerne mlada skola tak neviem ci je aj kvalitna.

sisaha
6. feb 2012

@janusa_ cize po absolvovani by si mala ake uplatnenie v praxi? Bavilo by ta to?

grettka
6. feb 2012

podla mna je blbost ist studovat DTI len kvoli titulu, chces sa zamestnant ako majster odbornej vychovy niekde? Niektore skoly len chrlia absolventov, a drviva vacsina studentov na tychto skolach su bud pracovnici zo statnej spravy, nakolko musia mat aspon VS vzdela I. stupna. Ked kamoska ucila pred par rokmi v TT, tak vravela, ze tristvrtiny jej studentov boli policajti. (studovali filozofiu)

ujasni si, ktorym smerom chces ist, ale ak chces kvalitu, nasilu na DTI nechod.. mam pocit (bez urazky), ze budeme mat na SVK kopu socialnych pracovnikov a majstrov odborneho vycviku
lahsie sa ti budu ucit veci ku ktorym mas vztah... a horsie take, ktore nemas velmi rada

pozri sem: http://www.portalvs.sk/sk/informacie-o-vysokych...
a zakliknes si podla mesta, kam by si chcela chodit do skoly, a popozeras si, maju tam napisane, ktore odbory otvaraju aj v externej forme, mozno ta niektory z odborov oslovi

bubbble
6. feb 2012

@skumavka ahoj, mozem sa ta spytat v ktorom rocniku si mala dcerku? ja tiez studujem LF a casom planujeme rodinku, tak si rada vypocujem skusenosti 🙂

skumavka
8. feb 2012

@bubbble ahoj,
dcérka sa mi narodila na konci druhého ročníka LF. Už som to tu niekde písala,že poslednú skúšku toho ročníka som absolvovala s riadnym 8-mesačným bruškom a tým som ukončila ročník. O mesiac sa mi narodila malá. Rok som mala prerušené štúdium, pocity pred návratom do školy veru všelijaké a tak som další -teda tretí ročník rozložila na dvakrát. Medzitým dcérka nastúpila do jasličiek,neskor do školky a potom som už študovala normálne.
Samozrejme ako to v kolektívnych zariadeniach býva-bývala aj ona pomerne často chorá.
Bývalo to veru všakovaké. Velmi prevelmi mi pomáhal hlavne moj manžel,rodina už pomenej,pretože mali uplne iné vlastné starosti...ale to je o inom.
Paradox ktorý som si uvedomila bol ten,že kým som nemala malú,tak som tie prvé dva ročníky dost flákala-skúšky urobené aj na druhý-tretí krát len tak tak. Zeby to bolo tým,že som už poznala MM? 😉
Potom,ked sa mi narodila dcérka,v hlave mi zablikala akási kontrolka-že tak teraz bud zaberiem,alebo to nedokončím. A zabrala som. Akási zodpovednost i za moju rodinu,i za splnenie mojho sna,uvedomenie si toho,že ak neurobím skúšku,čakajú ma dalšie 2-3 týždne drvenia a menej času stráveného s mojimi dvoma najbližšími,to všetko ma prinútilo čas strávený nad knihami brat ozaj vážne a od toho času som už za celé štúdium neopakovala ani jednu skúšku. Aby som to všetko mala čím skor z krku a mohla si vychutnat trebárs víkend s MM a s dcérkou.
Takže názor,že maminy dokážu lepšie manažovat vlastný čas, byt skvelé organizátorky,je skutočne založený na pravdivých pozorovaniach.
Ak sa ta možem opýtat-v ktorom si ročníku? 🙂

bubbble
8. feb 2012

@skumavka hm, no fiha 🙂 strasne vas obdivujem, vsetky maminy medicky, kto vie ci sa to aj mne podari. Vy ste dcerku planovali, alebo prisla necakane? No ja som este len v prvaku - resp studujem uz druhy rok, ale po prvaku som menila skolu (mesto), takze som musela ist zase od zaciatku. My sa zatial o tom rozpravame len tak teoreticky, aj ked ja by som brala uz aj teraz - no neda sa, u nas na skole na to vobec nie su podmienky (nemozes ani pocas tehotenstva chodit do skoly-na niektore predmety atd). A kedze ja uz teraz budem studovat minimalne 7 rokov, nerada by som to este natahovala viac nez bude nutne.. preto sme sa zatial predbezne dohodli, ze to skusime na zaciatku stvrtaku - s tym ze by sa male narodilo na leto, par mesiacov by som s nim bola doma a potom uz nejako dokoncila tie dva rocniky. Takze este mam dva a pol roka 🙂 🙂 ale kto vie, ako to nakoniec vsetko vyjde -clovek mieni, zivot meni. Kazdopadne dufam ze sa mi podari splnit obidve moje "mety"-skoncit skolu aj mat babo 🙂 nejako 🙂

sofokleska
9. feb 2012

@bubbble moja kamoška teraz bude končiť medicinu. malý je s nou od začiatku 1 ročnika na intraku teraz je 2 maly druhačik, ale obdivujem ju ako to zvlada, videla som to kvantum učiva čo sa maju učiť.... 🙂

nori21
15. feb 2012

Študuje niekto vychovávateľstvo na Prešovskej univerzite externe? Zaujímalo by ma, aké je štúdium, či sa tam chodí každý týždeň, aké predmety študujete v rámci odboru. Prosím napíšte, môžte aj IP, ďakujem

svetlanka111
12. apr 2012

ahojte baby, je tu niekto taký kto si dal niekomu napísať diplomovú prácu????

brinzulka
12. apr 2012

dievcata, prosim Vas o radu...kto ste robili dotaznik cez internet..."cez" aku net. stranku ste ho spracovavali?
neviem sa pohnut, ci mam dotaznik rozdat v papierovej forme...alebo to spravit elektronicky (ide iba o rocnikovu pracu k zapoctu na vyskum)

grettka
12. apr 2012

@brinzulka najlepsie cez google docs

grettka
12. apr 2012

@svetlanka111 to snad nemyslis vazne 😠 😠 😠

sisaha
12. apr 2012

@svetlanka111 to sa da velmi lahko odhalit, ze si to nepisala sama a v konecnom dôsledku to neobhajis. Takisto by som sa nespoliehala ci ten dotycny nebude od niekoho kopirovat a ty tym padom vyletis...Ono vo vseobecnosti sa podvody neodporucaju a neodporucam ti ani ja ist touto cestou. Napokon to, ze si diplomovku napises a obhajis sama, tak mozes byt aspon na seba hrda, ze si to dokazala. Ale takto? Mozes sa potom na seba pozriet do zrkadla?

svetlanka111
13. apr 2012

@grettka to myslím vážne...vieš netreba odsudzovať hneď keď nepoznáš všetky skutočnosti k tomu....

svetlanka111
13. apr 2012

@sisaha hmm viem, že sa to nedá vôôôbec odhaliť,poznám už kopec ľudí, ktorým písal prácu niekto uplne iný a napokon si to predsa obhájili...
ja viem, že sú to podvody a že sa to neodporúča ale vieš niekedy je to lahšie riešenie..takisto by som si to radšej napísala sama...
a k tvojej otázke? áno mohla by som sa aj naďalej pozrieť na seba do zrkadla, iní ludia robia iné veci a pozrú sa do zrkadla a v pohode..ja nejdem nikoho zabíjať, znásilňovať, kradnúť, či niekomu ubližovať at´d...
keď sa môžu na seba pozerať politici, vrahovia, a iní ludia prečo by som sa na seba nemohla pozrieť aj ja??

grettka
13. apr 2012

@svetlanka111 ale je to neseriozne a maximalne to devalvuje uroven VS vzdelavania. Je to nefer voci studentom, ktori aj napriek okolnostiam (full time job, rodina) a z toho vyplyvajucom napriklad nedostatok casu a ine dokazu pracu napisat venovat sa jej a tym vlastne aj vedia co obhajuju.
Nie nezaujimaju ma dovody, preco si ludia vypracovanie kupia. Nakolko raz sa clovek rozhodol skolu studovat, tak nech ju aj pekne sam dokonci.
Vies si predstavit, ze by napriklad taky lekar alebo iny odbornik nevedel o com pisal diplomku?? Chcela by si prist s takym "odbornikom" do kontaktu. Lebo ja naozaj nie.

svetlanka111
13. apr 2012

@grettka tak ja si myslím, že totto je asi tá najmenej neseriózna vec, čo sa v dnešnom svete robí....to že si niekto dá vypracovať niekomu prácu, mi nepríde nejako strašné a poburujúce...a to že tvoje odvody idú na rómov a oni potom môžu vykradnúť tvoj dom alebo šikanovať tvoje dieťa v škole sa ti zdá seriózne??? to že politici si hrabú do svojho vačka aj to sa ti zdá seriózne???
a čo sa týka napr.takého lekára, áno bohužial už som mala česť sa stretnúť aj s takým "odborníkom"
ty si myslíš že napr. všetci lekári sú špičkoví a za každú cenu pomôžu?? keď je človek vážne chorý, nepomôže mu ani to, že jeho lekár si napísal diplomovku sám ...ale to je už téma o inom....
prídeš mi v tomto smere trochu naivná...

grettka
13. apr 2012

@svetlanka111 vies co? evidentne si tu pracu zaplatis a das vypracovat, pretoze si clovek bez stipky svedomia ano presne ako ti, ktorych popisujes. Robis to v style "ked on, tak aj ja".

nie, nemam pre takychto ludi pochopenie a porovnanie s tym, kam idu moje odvody, alebo o sikanovani deti mi v tomto pripade pridu uplne "mimo misu" to su rozdielne veci, ktore sa nedaju porovnat s tym, ci dat si napisat pracu alebo nie

skoncila som debatu na tuto temu, my dve si nemame co povedat, v tomto sa nezhodneme

svetlanka111
13. apr 2012

@grettka máš pravdu, nezhodneme, tvoj názor ma aj tak nezaujíma, ale nemám rada, keď ma hneď odsúdiš, že nemám svedomie...to ty nemôžeš vedieť..
takisto ani ja nesúdim teba, nesúď ani ty mňa...
odsúdiť človeka je to najmenej čo dokáže každý z nás!

grettka
13. apr 2012

ja ta neodsudzujem, len vyjadrujem svoj nazor, ze sa mi to nepaci

sisaha
13. apr 2012

@svetlanka111 no mozno preto produkuje vysoke skolstvo takych hlupakov ako si ty. Clovek, ktory spravi podvod a vlastne je s tym aj spokojny je pre mna obycajna nula. Prajem ti, aby na tvoj podvod prisli a skolu si nedokoncila. Ja som studovala preto, aby som si rozsirila svoje obzory a v zaverecnej praci sa ukazalo ci tomu naozaj rozumiem. Ty si clovek, ktory studoval len preto, aby mal titul. Je mi na grcanie z takychto ludi..

sisaha
13. apr 2012

@grettka naopak, ja takychto ludi odsudzujem.

svetlanka111
13. apr 2012

@sisaha hmm ty musíš byť buď nejaká veštkyňa alebo strašná krava, keď dokážeš na základe niečoho povedať, že som hlupaňa...ako som už povedala, odsúdiť človeka behom minúty za niečo dokáže každý z nás, taká múdra by som bola aj ja!
nepovedla som,že som s tým spokojná len to možno bude pre mňa riešenie..a keĎ už si za tú školu platím a nie malé prachy tak ju chcem dokončiť za každú cenu. kebyže si myslím, že na študium nemám tak tam nejdem, len teraz mi ide o čas!! ak by ťa to zaujímalo, štátnice bc som spravila na samé A, a priemer som mala 1,52 z 3 ročníkov..takže nie som žiadna hlupaňa ako ty píšeš len nebudem mať čas sa venovať toľko hodín štúdiu ako si to vyžaduje!!!! ale viem, že ty to nedokážeš pochopiť, a ja ťa za to neodsudzujem, nie som ako ty, veď každý máme iný názor.
a daj si pozor na to, čo praješ druhým ľuďom, teda konkrétne mne......mohlo by sa ti to vypomstiť...!
a ešte jedna vec, ja som nenapísala že si to dám napísať, len som napísala, že možno to budem potrebovať..
ale asi ťa niekto v noci nas*ral..tak si to teraz vybíjaš na mne..inak nie som ako ty a neželám ti nič zlé ako ty mne!

svetlanka111
13. apr 2012

@grettka ok, aj ja som to odsudzovala dokým som nebola v takejto situácii..
ale beriem každý názor do úvahy!

svetlanka111
13. apr 2012

@sisaha no odsudzuj si kľudne ďalej...keď ti je tak dobre 🙂

sisaha
13. apr 2012

@svetlanka111 moje stanovisko, ze si hlupana neprameni z tvojich vedomosti, ale z tvojho postoja. A ked mas take velmi dobre studijne vysledky, tak predsa nemozes mat obavy, ze by si skolu nedokoncila nie? Ked niekde okradaju, tak neznamena, ze budem tiez. V tomto pripade ide o podvod a mal by byt potrestany ak k nemu pride.

sisaha
13. apr 2012

@svetlanka111 a este jednu vec ti poviem. Vela zien skolu dokonci popri rodine, detoch a praci.. Ak mas pocit, ze nemas na to cas, tak si daj odklad. Ale nechat si napisat diplomovku je chrapunstvo najhrubsieho zrna..