Aký máte názor na psy v reštaurácii?

22. máj 2023

S kolegyňou sme boli na menučko v reštike, ktorá by som povedala že je na celkom dobrej úrovni (poloha, priestory, € náročnejšia). Začali sme jesť a vyrušovali ma stále nejaké piskľavé nepríjemné zvuky tak som sa otáčala a nevedela som prísť na to čo to je. Jeden pán mal na STOLE položeného malého psa ktorý vyštekoval a kŕmil ho svojou vidlickou. Mne zostalo zle, nemám rada psy a sú mi nechutné keď jem a vypytujú pod stolom a dychčia, tak som povedala že to snáď nemyslí vážne že ho má na stole. Kolegyňa (psíčkarka) ma zjazdila, že veď snáď on tam obeduje tak mňa je do toho nič a podľa nej je to úplne ok, aj ona doma občas jedáva na gauči a pes sedí pri nej. Pán so psom odišiel a casnicka spratala riad a prišli tam noví zakázníci a jedli za tým stolom na ktorom nebol ani vymenený obrus, mne by bolo z tej srsti a baktérií zle, veď tam mal zadok polozeny. Je to tiež podľa vás ok alebo pes do reštiky nepatrí? Podľa kolegyne je to že vraj v zahranici bežné, ja som sa skôr stretla že so psom bol zákaz vstupu alebo bol niekde na zemi kde dostal od personalu misku vody, podla mňa je pes na stole chrapúnstvo ešte cez menu, ked predpokladam že tam potom budú sedieť ini ľudia.

petulda333
24. máj 2023

@nyusika zaujimave,ze vies predpokladat,ze tvoj pes bude stekat a knucat. No,zeby tam mohol byt clovek alergicky na psa ci s fobiou,to uz predpokladat nevies? Vazne? 🙈

nyusika
24. máj 2023

@petulda333 a človek je na srsť alergický iba v reštaurácii ? Či aký je postup - treba nejaké špeciálne povolenie na venčenie, čo keď prejdem okolo alergika ?

petulda333
24. máj 2023

@nyusika boze,ty to zenies do extremov. Ak si von okolo cloveka prejdes,v restike si dlhsie. A napr moj muz by sa hned vyhadzal,bohuzial ma tak silnu alergiu. Ci sa ti to paci ci nie,tolerancia ti chyba

nyusika
24. máj 2023

A zbytočne zachadzame do absurdít.
Jasné som napísala, že slušne vychovaný a socializovany pes vadí iba idiotom.
Pretože väčšina ľudí v reštaurácii o ňom ani len netuší.
To je všetko.

nyusika
24. máj 2023

@petulda333 našťastie - existuje veľa reštaurácií (oveľa viac, ako tých, kde je povolený vstup so psom), kde je zakázaný vstup so psom. Takže máte po probléme.
Pokiaľ mňa bude v reštaurácii, kde je POVOLENÝ vstup so psom, niekto kvôli tomu buzerovat, netolerantny je on, nie ja.

marca12
24. máj 2023

Mne nevadia psy v restauracii,ale vadia mi takyto osprosteni ludia,ktori krmia psov svojim priborom a zo svojho taniera. Pes ma sediet na zemi a mat svoju misku. Ja lubim svojho psika,zboznujem ho,ale nikdy som ho nekrmila z nasich tanierov a uz vobec by som si to nedovolila v restauracii

nyusika
24. máj 2023

@marca12 neverím, že to niekto robí. Pokladám príspevok za vymyslený, niekto mal len potrebu napísať niečo kontroverzné

evelynka86
24. máj 2023

@nyusika ale da sa urcite povedat, kto ma vacsie pravo zit v restauracii, ktora je urcena pre stravovanie ludi...🙄

nyusika
24. máj 2023

@evelynka86 keď sa majiteľ rozhodol, že toleruje v reštaurácii psy, tak neexistuje väčšie a menšie právo.

Treba si vybrať takú, kde psy tolerované nie sú - ako píšem vyššie, je ich veľa.

To je všetko.

petulda333
24. máj 2023

@nyusika vies co,ja by som ludi nevyhnala ani neriesila,kebyze ich pes sedi a nic nerobi. Raz sme ale odisli z restauracie,ked si vedla sadli so psom a raz ani nevosli. Proste to muzovi robi zle. Tomuto prispevku tiez neverim,co uz... ja som ale reagovala nato,ze nemozes predvidat,ze tam niekto bude s alergiouci fobiou. Si dost inteligentna zena,co si vsimam v inych diskusiach, a toto mi prislo take skor netolerantne. To,ako si sa vyjadrila,nic viac

nyusika
24. máj 2023

@petulda333 to bola reakcia na konkrétny komentár - pani mala evidentne vážny psychiatrický problém.
A k alergií - nie, naozaj to nemôžem všade očakávať.
Preto píšem, že mať ja alergiu na srsť - chodím tam, kde eliminujem riziko.

jana_eyre_2
24. máj 2023

Zrejme chodím do nesprávnych reštik, ale ešte som tam psa nikdy nevidela a preto som na to nemala názor.. ale teda som síce psíčkar, mám dvoch psov a mám ich rada ale myslím že je dosť divné ak niekto kŕmi príborom na stole svojho psa.. pes je pes a nie človek a niektorí ľudia by si to mali uvedomiť.. pre psa je dôležité aby vedel kde je jeho miesto a to nemá byť ľudské.. vklude nech ma preklaju ženy ktoré to vidia inak, ja to vidím takto..

kamatopo
24. máj 2023

Mne pes nevadi no skôr ma zaráža čašníčka...ona nevidela čo sa tam deje? Okamžite mala vymeniť obrus keď už to dovolila ...toto je tak na hygienu...no hnus

tita11
24. máj 2023

Psík v reštike v pohode, nie však na stole. Mne osobne nevadí ani keď ku mne nejaký príde.

trikolina
24. máj 2023

@nyusika isto alebo trauma z detstva keď pán psíčkar nechal voĺne pobehovať psa po sídlisku,iba zabudol že jeho pes neznáša deti a jedno z nich si tú traumu nesie celý život......

marca12
24. máj 2023

@nyusika ja som to videla na vlastne oci na terase jednej restauracie

ikuska27
24. máj 2023

Milujem psov....nevadili by mi ani v reštaurácii.. bežne jedávame na dvore a štyria psy okolo nás...ale na stôl by som mu nedovolila, ani keby sa pototo...tam proste nepatrí...👍

syslik81
24. máj 2023

vymyslenaq tema - ale aj keby nie... pes do restiky nepatri a nie v zahran ici to bezne nieje .. ja mam gaucoveho psa a dat si ho len na kolena by znamenalo mat chlpy uplne vsade ... nehovoriac o tom,ze ta moze byt alergik.. plus na stol stolicku iste nie.. pes si lize prdel beha po zemy a neutiera si zadok po potrebe ... nech mam psov rada akokolvek ale do supewrmarketov restauracii a podobne nepatria.. akk idem so psom na prechawdzku ma byt v prirode a nie zaprdenej restike-to ma aky vyznam ho tam brat - spolocensky zazitok ?

slavka1988
24. máj 2023

Psikov mám veľmi rada ,cely život niakeho doma máme a je to člen rodiny do posledného výdychu kedy to ťažko nesieme ,spi na gauči na posteli všade ale do reštaurácie ho veru neberieme a načo aj? Veď sa tam ideme najesť mi a psik hodinku dve doma vydrží a keď naviac viem že by kňučala a vyrušovala nevidím dôvod ho tam brat 🙂

anonymanonym
24. máj 2023

Viaceri tu pisete, ze nevidite dovod preco brat psa do restiky. No neviem ako vy ostatni co mate psa, ale my bezne ideme na celodenny vylet, akciu so psom. A sice na niektore vylety si berieme stravu z domu, na niektorych sa chceme ist aj niekam najest. V meste kde zijeme chodime do restiky bez neho. A pes mi spi unaveny po riadnej aktivite pod stolom uviazany na kratkom voditku o nohu stola. Nevykecavame sa tam hodinu, proste sa najeme a pokracujeme dalej. Nikoho neobtazuje. Ak ma niekto paniku zo psov tak snad uviazaneho spiaceho psa, ktory ho ma uplne v pazi prezije. A vzdy sa da dohodnut. Minule ma pani s barlami na chodniku slusne poziadala nech si psa poriadne drzim lebo sa boji, ze na nu nejaky skoci a padne (psa som mala pri nohe na voditku), tak som slusne odpovedala, ze sa nemusi bat, drzim ju poriadne a este som aj riadny kus odstupila, aby sa naozaj citila bezpecne. A alergik si moze vybrat inu restiku ako tu dogfriendly. A ak aj tak by tam bol alergik a slusne by za nami prisiel ked by videl ze vchadzame s tym, ze ma alergiu na psa atd atd, tak nemam najmensi problem najst kompromis (napr. pockat chvilu vonku kym dojedia). Vsak sme ludia, to sa nevieme slusne dohodnut, tolerovat? Len prskat okolo seba a zakazovat. Nepochopim.

mimi3008
24. máj 2023

Ja mam rada psov, ale odtial potial. Pes do restauracie nepatri, toboz nie na stol, ten majitel psa bol podla mna hulvat. Pes v restike na terase niekde je pre mna pripustna moznost. Moji rodicia maju maltezaka, tiez ho vsade so sebou vlacia, este par rokov dozadu sme sa sli s nimi s muzom najest, sme im vraveli, ze psa mali nechat doma, ale moja mama mala "argument", ze ich so psom MUSIA pustit, lebo dnes sa to uz tak proste robi. V jednej restike nas otocili od dveri, ze so psom nie, tak ich este presviedcala, ze co na tom moze vadit, ze je to maly pes a len bude pri nas sediet, proste trapas....ale na stol by ho urcite nasi nedali🤭

vevapeto
24. máj 2023

Psov mám rada ale u mna patri pravidlo, že pes do postele a ani na gauc nepatrí. V restike na stole , tak to už je iný level.

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
24. máj 2023

@anonymanonym no presne! Však sme ľudia, nechajte si zveriatá doma, na ulici, u dog sittera a neťahajte ich do reštaurácií, ktoré sú určené na stravovanie ľudí a nie zvierat! Pes tam nemá čo robiť. Som zvedavá, čo ešte by radi ľudia dotrepali so sebou do reštaurácie, však pohoda, je to len pes, mačka, zajac, krysa… 🤦‍♀️

anonymanonym
25. máj 2023

@sisaka vdaka za to, ze ludia, ktori tvoria zakony maju iny nazor 😊

sisaka
25. máj 2023

@anonymanonym chvalabohu nie všade

anonymanonym
25. máj 2023

@sisaka ja mam zatial len velmi mile pozitivne skusenosti 😊 Aj od personalu, aj zakaznikov. A to chodime relativne casto vselikam po celom sr aj cr.

gerrwie_girl
25. máj 2023

V restike mi nevadia. Na stole je už za mňa moc. Ale co ma prekvapuje ze sú tí psi nechutne. To fakt nechápem 😀. Ale ok

reddflowerlife
25. máj 2023

Presne pre toto uz nechodim do restauracii, vsimam si ze vobec nevycistia stoly po zakaznikovi, same zbrndy odtavaju na stole, spiny.. este aj pribor nechavaju v takom pohari na stole, plno priborov ktore hocikto obchyta

petulda333
25. máj 2023

@anonymanonym my sme chodili na take vylety,kde bol bufet a pod,aby sme sa restike vyhli. A prepac,ja vobec netusim ktora restika toleruje psov a ktora nie,aby sme sa jej vyhli. Milujem zvierata ale mam nato iny nazor