Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký pes sa najlepšie hodí do rodiny?

nina1100
1. dec 2014

Aký pes je vhodný do rodiny z malimi deťmi?

mawka
1. dec 2014

labrador. uzasny pes, s ktorym mam skusenosti. necha sa tahat za usi, necha po sebe valat deti, nasa si nechala od maleho trhat obocie pinzetou /maly to videl u mna 😀 / a ona sa ani nepohla. a strazila mi maleho. lezala pod postielkou a vzdy, ked sa pomrvil, tak prisla "povedat". maly ju mal ako plysaka. aj steniatka potom mala, to iste. a mali sme este jedneho labrosa, ked tato zomrela a na nom spavali aj macky a sliepky po nom chodili, ked na dvore lezal 😀 milujem toto plemeno. mam to otestovane a nikdy sa ziadny nas labrik nezahnal na deti. nikdy neublizil. miluju vodu, miluju deti, spolocnost ludi, su hravi, ale velmi poslusni, inteligentni. akurat nepouzitelni na strazenie domu, lebo nie su ostri. zlodeja by povodili aj po dome 😀

barbora59
1. dec 2014

sused ma rocneho syna a maju labradora. suhlasim s prispevkom vyssie

melesmeles
1. dec 2014

myslim si, ze kazdy psik ak bude vyrastat s detmi tak si s nim urcite vytvori pekny a kamaratsky vztah. su plemena ktore su samozrejme vhodnejsie ako napr. labrador (ako uz spomenuli baby predomnou) ale treba aj poriadne zvazit, ze psik zaberie vela casu a treba sa mu venovat. My mame doma nemeckeho stavaca a jackrussla a obaja su podla mna fajn k detom. drzim palce pri vybere psika 🙂

jul11
1. dec 2014

Ako deti sme mali kokrspanielov a raz spica.kokrspaniel bol lepsi ako spic.teraz mame beagla.tiez si necha od deti vsetko.je hravy,ale rad vsetko zerie teda jedlo radi jedia treba na nich davat pozor.nasa jej pravidelne vybera ukradnutu hracku alebo keksik z papule a nikdy nepohryzla.cviceny je len tak doma ze sadni,fuj,.. nic extra.nemam strach.skor chudak pes niekedy

svetluska82
1. dec 2014

My mame zlateho retrievera a povahovo to iste co labrador.moj syn ho komplet premaloval, tahal za usi chvost nos ked bol mensi tak sa na nom vozil ako na ponikovi. Super plemeno povahovo ale tych chlpoooooov

pemizb
1. dec 2014

My mame anglickeho pointera. Absolutne vhodny...nase decka mu aj prsty do oka pichaju a on ich miluje, .....je totalne kludny. Absolutne ziadna agresia, uzasny pes. Mala som aj inych, ale k detom uz chcem len tohto.

misdan
1. dec 2014

tak zavisi aj od toho, ci pes von alebo dovnutra. Z tych velkych urcite napr. labrador alebo bernsky salasnicky pes 🙂

mikema
1. dec 2014

Labrador, zlatý retviver, maltezak. To sú psíky,ktoré sa chcú páčiť. V žiadnom prípade teriér! Ani malý. To sú psy pre pokročilých majiteľov a mnohi to podceňujú,najmä pri yorkshirský teriér... ALe čo je dôležité,žiaden pes sa sám nevychová a musíš rátať prvý rok práce,ak chces mať bezproblémové vzťahy so zvieratkom. Okrem toho treba veľa informácií ktoré sú na Slovensku ešte strasne zastaralé,az sa mi rozum prevracia keď počujem,aké bludy dokonca aj zverolekary občas radia. A pes je časovo náročný.ja som denne ráno a večer na kratšej prechádzke a poobede minimálne hodinu,kde sa s ním intenzívne hrám a trénujem. A áno,aj keď máš záhradu,musis denne chodiť von. Lebo pes potrebuje zmenu. Takže ak sa k tomu postavíš zodpovedne, čo dúfam,lebo nie zvieratko sa nastahuje k tebe,ale ty si ho nastahujes a preto si zodpovedná za naplnenie jeho potrieb. No ak ich naplnis bude ti veľmi vďačný a dobrý. Ja by som môjho už veru nedala.aj keď je často ťažké nájsť mu opateru,keď napr.odcestujeme... Ale je to krásne i keď veľká zodpovednosť 😉

natuska87
2. dec 2014

Akykolvek, ktoremu ste schopni venovat nalezitu pozornost a lasku! Zvazit treba aj vydavky na krmivo, osetrenie...Kazdy psik je schopny milovat...

simona24
2. dec 2014

U nas jednoznacne NO odmalicka som s nimi vyrastala a mali sme aj pri starsom synovi, bohuzial uz nam zomrela, a maly 🙂 ju mal ako hracku, nechala si od neho robit vsetko co si zmyslel 🙂, bola na dvore 🙂 Teraz nemame lebo akosi nie je cas na psika a na jeho vychovu, ale ked budu deti starsie tak nam bude po dvore pobehovat zasa NO 🙂 😉 a pripajam sa k nazoru treba sa psikovi venovat a vychovavat ho, pravidelne sme chodili na cvicisko pre psov 🙂

zdena12345
2. dec 2014

NO, labrador, borderka, a x dalsich plemien a krizencov. treba vychovavat od stenata a smerovat k tomu co budete od neho chciet aj akood dospeleho

sosanna88
2. dec 2014

najlepsie plysovy :P

marse
2. dec 2014

my mame nemcov, dogu a vlčiaka...

katrinka8
2. dec 2014

Ak do bytu, tak kamoška má havanského psíka (alebo sa mu hovorí aj havanský bišón), je to psíček, z ktorého nepadne ani 1 chlp, vhodný aj k alergikom a je strašne prítulný, milý k detičkám (naša dcérka, keď mala pár mesiacov, ho nechtiac klepla habarkou po hlavičke a to malinké stvorenie nič, len sa trošku zatriaslo, ani po nej nešteklo, ani nechňaplo), je hravý, prítulný. Keby som sa niekedy mala rozhodovať pre psíka do bytu, tak jednoznačne tento krásny, nenáročný psík 🙂 Do domu vyššie spomenutý labrador alebo zlatý retriver, sú to úžasné zvieratá 🙂

sylvia225
2. dec 2014

my sme v byte, máme zlatého retrievera, fenku a je to zlatíčko, kľudná, poslušná, miluje celú rodinu, celú ulicu, všetky psy naokolo, s deckami sa blázni, vie ktoré čo má rado /starší syn nemá rád, keď mu čo i len malý kúsok ruky napr. olizne a ona jeho absolútne neolizne 🙂/ rozhodovali sme sa medzi týmto a labradorom, zvíťazil retriever, kôli srsti, dlhá sa lepšie odstraňuje 😀 ... malého psa sme nechceli ani ja ani manžel ... najmenšieho by som brala kokríka asi 🙂 naša vonku lieta, doma je úplne kľudná, pokiaľ sa s ňou decká nejašia, to sa rada pridá, na schovku a tak 🙂

ammellia
2. dec 2014

Dlhosrsta kolia. Dajte si pozor pri vybere steniatka - nekupujte psa bez preukazu povodu, bud si kupte cistokrvneho psika od poctiveho chovatela alebo dajte domov utulkacovi.

chokma
2. dec 2014

Podla mna ak do bytu, tak maltezacik a ak von, tak nemecky spic (oranzovy, biely, cierny, velkostne by som volila maleho alebo stredneho).

barnica
5. dec 2014

my máme v dome yorkshirku ale tá je poserko takže uteká pred deťmi a vonku máme teliatko cane corso a s malým sú mega parťáci

Tu začni písať odpoveď...

Odošli