Aký život ste chceli a aký skutočne žijete?

cvongo
16. apr 2016

Ahojte.
Je tu veľké množstvo príspevkov o tom, aké je úžasné mať čo najviac detí a venovať ich výchove celý svoj život a podobne. Moja otázka je, či ste vždy boli presvedčené o tom, že na prvom mieste v živote chcete deti a nič iné ? Alebo ste aj mali veľké sny a ambície ale nakoniec ste otehotneli a už ste to dalej neriešili? Alebo aj niekto venoval svojej kariere úplne všetko a na deti ani nepomyslel ?

tyelde
16. apr 2016

nie, môj život je úplne iný ako som si ho predstavovala...napriek tomu, veírm, že ho dostanem do nejakej uspokojivej podoby 😖

bubelko
16. apr 2016

@cvongo zijem uplne iny zivot, ako som si predstavovala. ale nesuvisi to vobec s detmi 🙂 a uz vobec nie s karierou. ale zijem ho a snazim sa uzivat si ho taky, aky je... je to moj zivot 😉

janinah
16. apr 2016

žijem najlepšie ako viem 😉 a vždy deti boli prioritou aj v predstavách a potom aj v skutočnosti...a chcela som žiť "na samote u lesa",tak toto nemám,nevadí....

cvongo
autor
16. apr 2016

@janinah Na samote u lesa ? To je pekné, možno raz sa ti to splní 🙂

@tyelde A čo by si chcela ty teda ak to smieš napísať ? 🙂

Ja som práve mala tie priority vždy úplne inak ako väčšina- práca, kariéra.. Tak som rozmýšlala, či nájdem niekoho podobného , či náhodou toto rozhodnutie nelutoval niekedy alebo ako to cíti 🙂

tyelde
16. apr 2016

@cvongo áno, tiež by sa dalo povedať, že som mala úplne iné priority, ale čo sa stalo sa neodstane a zatiaľ neľutujem, akurát sa mi mnoho vecí strašne skomplikovalo, no ale snáď sa časom dopracujem aj k tej kariére a ostatným veciam 🙂

mirkava
17. apr 2016

@cvongo Zaujímavá téma, tu by sa dalo diskutovať 🙂 Keď som mala takých 20 tak som myslela, že mi patrí svet a že toho toľko dokážem 🙂 Urobila som si VŠ a chodila do práce, neskôr sa vydala a máme jedno dieťa. Je to môj život, moje všetko 🙂 Onedlho budem mať 37 a som spokojná 🙂 Jediné čo by som chcela, aby ma mm viac počúval 😀

blevka
17. apr 2016

Teraz žijem úplne iný život než ten, aky som si vysnivala na škole. Niekoľko rokov po skonceni skoly som svoj vysnený život zila...dovolenky,kariéra, večierky, cestovanie, šport, koncerty, vzrušujúci spoločenský zivot...po niekoľkých rokoch to prestalo byť zaujímavé a dostavil sa pocit prázdnoty....vytrhli ma z neho až deti a pokludny rodinný život, nikdy som sa necítila šťastnejšia ako teraz.

silvia117
17. apr 2016

Celkom fajn otazka.Moj vysnivany zivot nema nic spolocne s tym co zijem...a aj tak som spokojna a stastna.Moj zivot ma svoje vysky aj pady ale po tych padoch len oprasim kolena a ruky a idem s usmevom dalej

0silvia0
17. apr 2016

@cvongo nemala som nikdy presvedčenie, že chcem na prvom mieste deti a nič iné a nemala som nikdy žiadne kariérne ambície ani žiadne veľké sny. Skôr som si myslela, že zostanem navždy sama a nepochopená a o deťoch som sa neodvážila ani snívať a len tak v kútiku duše som túžila po malom domčeku pri potoku, kde budú plávať kačice a ja si tam budem sama fungovať.
A zvrtlo sa to tak, že mám 2 deti, manžela, a bývam v dome pri potoku a okrem kačíc sú v potoku aj kŕkajúce žaby 😀 Ja som v takýto život ani nedúfala a som za neho nesmierne vďačná 🙂