Auto na Vianoce

21. dec 2022

Dostala som auto na Vianoce, vodičák mám 15 rokov a nikdy som nesedela za volantom okrem autoškoly. Už ma začína chytať panika. Ako prebiehaju kondične jazdy? Nevynadaju mi tam, že nič neviem? S 2 deťmi to bez auta nejde ale ja sa fakt bojím ale asi už nemám na vyber. Je to nová Fabia ale ja by som radšej auto za 500e. Naučili ste sa vsetci jazdiť čo ste dlho nejazdili?

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zara0201
21. dec 2022

@athom myslis ze Fabia je az tak na pochvalenie?

anjelicek26
21. dec 2022

Kondicne jazdy su presne na to, aby si v klude, bez stresu, potrenovala. Nikto na teba nebude kricat a ani nebude podporovat nejaku paniku. Prejdete si vsetko od zaciatku ka postupne si zvyknes. Pre neho je kazda kondicna jazda navyse - zarobok - takze posledne, co ti bude robit, bude riesit co nevies... pre neho je to totiz len plus zacinat kludne zasa od nuly... na dopravny insperktorat ta hlasit nepojde 😂 Drzim palce, zacni jazdit v noci (tak som to aspon robila ja kedysi), volne cesty, obehnes si pre teba "dolezite" miesta, potrenujes parkovanie, pozries prednosti v jazde, krizovatky, potom to bude lepsie aj pri premavke...chce to len cvik.

zara0201
21. dec 2022

Normalne instruktorovi povies ako sa veci maju a on tozhodne ci ides od cviciska ci na cestu.

simonah73
21. dec 2022

podla mna to je ako jazda na bicykli, sadnes za volant a ides. problem moze byt len premavka, tak je ak to porovname s premavkou pred 15rokmi trosku horsia.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fineta
21. dec 2022

@athom aj takto sa to dá pochopiť, to je fakt 😂😂
Autorke prajem veľa šťastných km 💪👍🏻😁

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ndrag
21. dec 2022

Aj moje uplne prve auto bolo nove a tiez som dlho nejazdila. Auto vyviazlo iba s jednym skrabancom. Naucis sa, ale musis stale jazdit. A lepsi pocit v novom ako v ojazdenom, aspon mas silnejsiu motivaciu soferovat, hlavne soferovat opatrne. 👍

janka_266
21. dec 2022

Čím novšie auto, tým lepšie, aspoň pre mna 😃napríklad parkovanie bez kamery si už neviem ani predstaviť 😃

thereisabear
21. dec 2022

Presne tak isto som na tom bola, kondičné jazdy mi veľmi pomohli. Najprv som išla sama iba do obchodu, potom keď bol sviatok a zatvorené obchody som skúšala parkovať pred obchodom na veľkom parkovisku a počas sviatku som sa sama vybrala aj na dlhšiu trasu, ktorú som mala v pláne chodiť, bolo menej áut.

gertrudaosem
21. dec 2022

S dvoma deťmi to nejde, bohužiaľ taký je dnes svet a ľudia... Ale doteraz to išlo nie?? Dnes je smutné že viacmenej každá jedna nedokáže fungovať bez auta za to že má dieťa...

petamich
21. dec 2022

@gertrudaosem hlasim sa, 99% fungujem/e bez auta 🙂 nesoferujem, lebo taky zly sofer ako ja fakt nepatri na cestu, no tak sa presuvame vela peso/MHD a auto ako take cela rodina vyuzivame sporadicky, bezny tyzden vobec, jedine na dlhsie presuny, manzel chodi vacsinu roku bicyklom a teraz MHD ale teda dieta mame jedno, ako by to bolo s dvomi neviem, kazdopadne kazdy na mna tlaci, ze bez auta to nedam a mam zacat jazdit, no zatial to davam fajn

petamich
21. dec 2022

autorka: presne na to su kondicne jazdy, manzel tiez nejake absolvoval, ked sa po pomaly 20 rokoch rozhodol opat soferovat, ved na to tam su, aby zhodnotili ako si na tom a kedy ta pustit do premavky 🙂

autor
21. dec 2022

Naschval som napisala že nové pretože som chcela vedieť či to je dobrý napad dať mi do ruk nové auto. A ano s 2 deťmi je niekedy problém keď jedno musí ísť do škôlky a druhe k lekarovi ktorý je daleko 30km a muž v práci. A od septembra budem chodiť s dvomi do školy ktorá je ďalej a pešo by sme museli vyraziť veľmi skoro. A ďalšia vec že sa stale rušia spoje a nedostanem sa načas do práce.

autor
21. dec 2022

@elizabet173 Tak by som to chcela urobiť aj ja. Ja sa strašne hanbím že som úplne blbá.

slavomira236
21. dec 2022

@petamich my sme síce v menšom meste ale sme jedny z tých čo chodíme pešo všade či prší či sneží auto ani nevlastnil nechcem hoci kúpiť by som si ho mohla ísť aj zajtra myslím novú Fabiu ja k autu nemám vzťah vôbec žiadny ani ma to nelaka

autor
21. dec 2022

@anjelicek26 Aby mi nezobrali vodičák som sa bála 😂.

slavomira236
21. dec 2022

@petamich ja tiež všade bicykel

petamich
21. dec 2022

@slavomira236 my sme ho kupili len pre to, ze ako ma vezme do porodnice 😂 aj ked teda vsak aj inak sa to dalo riesit ale dobre, uznavam, ze to ma svoju pridanu hodnotu, ked ideme za rodicmi, ktori byvaju 100 km a mozeme si cas prisposobit spanku dietata a nie odchodu vlaku/autobusu ale inak teda chodime peso/MHD a sme s tym uplne stotozneni, my navyse byvame v BA a ist do prace autom alebo do mesta a hladat parkovanie alebo platit za parkovne x€ no na co

majlo1234
21. dec 2022

@gertrudaosem ja som nedokazala fungovat bez auta uz pred dietatom, tie nase spoje su katastrofa a stracat denne dve hodiny cakanim na zastavke a dalsiu hodinu cestou sa mi nechce odkedy som si zarobila na prve auto. Samozrejme, nezijem v centre, to by sa asi dalo aj bez auta

majlo1234
21. dec 2022

Autorka, daj sa na kondicne jazdy. Za mojich cias(uz to bude skoro 15 rokov ale) sa dokonca niektore zeny dohadovali s instruktorom na urcite trasy-normalne jazdili zo svojej garaze do obchodu/k lekarovi/do prace a trenovali konkretne len tie trasy, ze ine chodit nebudu.

bu1bu
21. dec 2022

Pred takmer 2r som bola na tom rovnako ako ty, v osemnástke vodičak a ako mi ho dali, zapadal prachom v sufliku cca 13r. Neskutočný strach som mala z áut... A po 13 r prišli 2 deti a nová práca kde mi pri podpise PZ dali aj kľúče od NOVÉHO auta... Nemala som zrazu na výber... Tak som sa prihlásila na kondičné jazdy. Pred druhou jazdou mal príbuzný úraz, ja som bola pri nom a musela som ho zaviesť do nemocnice... V živote som s tak nebála... Keď som uja odviezla na urgent a povedali mi ze bude v poriadku, vyzvracala som sa od úľavy do najbližšieho kosa... Sestra nechápala co sa deje a potom mi gratulovala k prírastku... A ja som zvracala z tých nervov co som zažila... Cesta domov už bola pohoda, kondičné jazdy som zvládla a bude to už 2 r. co nie som na nikoho odkázaná, idem kde chcem a kedy chcem... Úplne iny level slobody mi to dáva... Chodím aj na manuálne aj na automate. Jedine co mam problém je že manželove auto je veľmi veľké ( volvo), s nim parkovať, to je katastrofa a stále bojujem sama so sebou...Takže smelo do toho.. Ak som to zvládla ja, zvládne to každá... 😊 držím palce..

autor
21. dec 2022

@bu1bu Ďakujem, snáď to dám teda aj ja .

mircalla
21. dec 2022

@athom Netrapos a nezavid

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubinko1506
21. dec 2022

Ahoj, kondicne jazdy su super riesenie, instruktor ti vsetko vysvetli a postupne ziskas aj sebadoveru za volantom. Ja som dostala v maji nove auto, nesoferovala som x rokov. Pre mna je pomoc to, ze je to automat a ma vsetkych moznych aj nemoznych asistentov riadenia. Zo zaciatku mi vadila velkost auta, teraz uz pohoda (5m dlha priserka🤪). Prajem vela stastnych km bez nehody

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz