Balík na dobierku. Kedy dojdú peniaze?

bubinko83
16. mar 2009

baby ako sa posiela balik na dobierku? Moj pripad:Idem predat nejake vecičky po synovi ,zajtra pošlem balik a kedy mi dojdu tie peniaze? 😒

miskondro
25. jan 2016

@miskondro To závisí od banky, spravidla o 3 dni

evittam
25. jan 2016

@miskondro Banka s tým nemá nič spoločné - záleží, kedy to pošta pošle na účet, ak to pošle z účtu banky pošty dnes tak max.do 24 hodín to musíš mať na účte v ktorejkoľvek banke...Prevody už dávno takto fungujú - ak pošleš peniaze z účtu na účet v tej istej banke, tak ich máš dnes, ak z jednej do inej tak banky majú na to max.24 hodín aby ti ich pripísali.

miskondro
25. jan 2016

@evittam Tak neviem, ja som nikdy nedostala skôr ako o 2 dni

evittam
25. jan 2016

@miskondro No tak peniaze išli deň predtým, nie vtedy kedy prebral a zaplatil balík ten komu bol doručený. 😉

lintu
30. jan 2016

Dievčatá, môžete mi, prosím, napísať, koľko vyjde poštovné za dobierku pri balíku na poštu do 5kg? Chcela som si to mrknúť na stránke pošty, ale tá stránka je už asi dva mesiace v kaputt stave ( teda aspoň na mojom počítači určite).

miskondro
30. jan 2016

3,90 € balik na poštu, 5,10 € na adresu 🙂

lintu
30. jan 2016

@miskondro ojooj, s takými cenami druhú strani asi nepoteším 😀 ešte by som to mohla poslať ako list do 2kg... vieš, čo tam vyjde dobierka za prvú triedu?

drews_beauty
23. mar 2016

Ostala som znepokojená - nejaké oblečko po sebe predávam už asi 2 roky a teraz som posielala viacero dobierok od polky februára doteraz. Všetko podávam cez eph, v systéme mi píše,že všetky dobierky boli prevzaté aj niektoré ženy mi už ďakovali za balíčky. No peniaze mi zatiaľ vôbec neprišli, nechápem prečo. Nikdy predtým to takto dlho netrvalo :( neviete náhodou či tam nie je nejaký problém? alebo ako to riešiť?

majus353
15. apr 2016

ahojte chcem sa opytat že objednala som si botasky a prisli mi uplne ake som chcela ...a dotyčná neodpisuje na maily......a chcem sa vas opýtat že ci ked poslem tie botasky spät na jej adresu na dobierku a peniaze chcem na sek lebo ucet nemam ci si ich tam ona vyzdvihne ci to musi alebo nie..aby som zbytočne nepreplacala poštovne???... ☹ ☹ ☹

drews_beauty
15. apr 2016

@majus353 nemusí. na pošte je balíček 18dní, ak si ho dovtedy nevyzdvihne, vráti sa ti to naspäť

bundle
15. apr 2016

@majus353 Ak sa dobierka vráti späť na poštu ešte treba znovu zaplatiť pošte poplatok ☹
Je to nielen riziko, ale aj dvojnásobné náklady na poštovné 😔

majus353
17. apr 2016

aha velmi pekne vam dakujem...🙂

barbora1262
7. aug 2016

Dobry den mamicky chcela by som sa spytat idem predavat vecicky po dcerke a dala som cenu 7 eur za balik oblecenia plus postovne co neviem kolko bude ten balik vazi 5,3 kg.Moja otazka znie ked som dala aby my peniaze poslala na ucet 7 eur plus postovne neviem kolko tak ked to budem posielat ja zaplatim to postovne z toho co my ta pani posle.Neviete my povedat kolko ma byt to postovne niekto kto sa v tom vyzna prvy krat takto predavam vecy za kazdu odpoved dakujem

iwett27
7. aug 2016

@barbora1262 najlacnejsie postovne v tvojom pripade vychadza na 4,60€ ak to posles ako balik na postu s dobierkou. takže od kupujucej si budes pýtat11,60€. inak ked si nebudes dat vediet rady na stranke posty je prehladný cenník kde si nahodis vsetky udaje a vyjde ti vysledna cena postovneho a aj rozne možne varianty ako zasielku poslat.
http://cennik.posta.sk/

bundle
7. aug 2016

@barbora1262 presne ako vraví @iwett27 to je najlacnejšia možnosť , ale musí to byť na poštu nie na adresu... 😉

barbora1262
8. aug 2016

Dakujem za odpoved idem pisat pani ze postovne bude 4,6

nikita002
31. jan 2017

Mamicky ja som posielala balik stvrtok piatok pani aj prebrala takze peniazky mi pridu kedy asi dnes zajtra mozem cakat???

lissbeth
7. jún 2017

Prosim vas viete mi povedat za kolko dni, od prevzatia, mi pridu peniaze na adresu za dobierku do ciech?

vivien10100
26. jún 2017

@marcca dievcata stale tu pisete o niejakom dotatocnom seku nic take som nikdy nedostala.mam s tym teraz strasny problem poradte mi podarovala som oblecko na dobierku s tym ze zaplati iba postovne co vyslo 3,90 vypisala som papierik adresu moju dotycnej a sumu a ze peniazky na adresu a uz mi pisala pred 3 tyzdnami ze dakuje a peniaze nikde a sms som vymazala nemozem sa jej ani dovolat a doklad manzel vyhodil omylom co teraz poradte

drews_beauty
27. jún 2017

@lissbeth cca mesiac
@vivien10100 tiež mi ten papierik na vyplatenie príde cca po mesiaci, niekedy neskôr

lissbeth
27. jún 2017

@drews_beauty dik, uz to viem

evickasmolejova1
13. okt 2017

Ahojte,potrebujem poslat balik doporucene prvou triedou.Nikdy som tak neposielala.Viete mi poradit?Cena sa odvija len od hmotnosti alebo aj mesta kam posielam.

lintu
14. okt 2017

@evickasmolejova1 takúto zásielku pošleš veľmi jednoducho. Môžeš si dokonca vybrať medzi dvoma možnosťami 🙂

A.
1. pôjdeš na poštu
2. pri okienku si vypýtaš podací lístok
3. dostaneš lístok, vypíšeš naň potrebné údaje (tvoju adresu, adresu adresáta, prípadnú dobierku či poistné*)
4. zásielku s vypísaným lístkom odovzdáš tetuške za okienkom
5. tetuška ponahadzuje údaje do počítača, vytlačí ti informácie na podací lístok a odovzdá ti ho (skontroluj si preventívne údaje)
6. zaplatíš, odchádzaš

B.
1. zriadiš si účet na tejto stránke https://eph.posta.sk/....
2. týmto spôsobom sa úplne vyhneš vypisovaniu papierových podacích lístkov, lebo údaje o zásielke nahodíš priamo do systému pošty, odkiaľ sa k nim ľahko dostane i tetuška na pošte, keď tam pôjdeš zásielku zaniesť

* neviem ako pri poistnom, ale pri dobierke sa udáva konečná cena aj s poštovným ... ak ho nevieš, kolonku ti vyplní tetuška za okienkom, len ju na to nezabudni upozorniť

lintu
14. okt 2017

@evickasmolejova1 cena poštovného sa na celom území Slovenska odvíja len od typu zásielky a váhy... podrobnejší cenník nájdeš tu https://cennik.posta.sk/

davidko23
25. feb 2019

Dobrý den prosim vas co chodi rychlejsie buď na sek alebo peniaze na účet?....Ďakujem

evickasmolejova1
25. feb 2019

@davidko23 Dobrý deň, so šekom nemám skúsenosti ale na účet tak 3 dni.

nikenzi
25. feb 2019

@davidko23
Ak by ti teraz poslali peniaze, tak v prípade ze mate tu istu banku mas peniaze hned na ucte. Inak trva prevod 24 hodin.
V prípade že niekto pojde na postu, a sekom ti vlozi peniaze na ucet, ti realne dojdu do 48 hodin.
Ale, ak pošleš balík na dobierku, tak rataj: cesta k adresatovi 3 dni, musi ho prebrat ale zvykne sa aj neprebrat (ma na to čas do 17 dní - dovtedy to moze lezat na poste), a dalsie 3 dni kym tebe nabehne na ucet. Raz sa mi stalo ze prevod trval aj tyzden od prevzatia.

davidko23
26. feb 2019

@nikenzi dakujem veľmi pekne

davidko23
26. feb 2019

@evickasmolejova1 Ďakujem veľmi pekne

melanybibi
28. feb 2021

@caoli ahoj, prosím ťa chcem poslať botasky poštou,a pani mi najprv pošle za ne peniaze na účet,ako to mám poslať?