• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Balkón a deti. Ako to riešiť?

18. januára 2014 
Ahojte maminy, mam 21 mes. syna, dost aktivneho a par dni sa stahujeme na 6. poschodie s velkou balkonovou terasou, ktory sa neda zasklit ani oplotit, je vysoky asi 130 cm, presklenny, bojim sa ze syn si nieco prinesie a sa na to postavi, ako ste to riesili vy?
5. máj 2008 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potom poistku na dvere, aby sa na balkon vobec nedostal
5. máj 2008 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ako vraví emjee. a k tomu ešte oči aj na chrbte, aby si videla čo ti robí malý za chrbtom :wink: , lebo v jeho veku náš syn si sám dokázal otvoriť balkónové dvere-máme plastové a boli stále na vetračku. neviem ako to dokázal ale dokázal. Preto som tam každé ráno pristavila sušiak plný prádla. :wink:
6. máj 2008 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Moj syn má dva roky a tiež si otvára dvere na balkon.Hladala som poistku na internete,ale nenašla som len na okná.Tak mám dvere uviazané šúrkou o radiator.Viete mi povedať či exituje aj poistka na balkonové dvere,okno?
6. máj 2008 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
to je super ze zavriet dvere, ale praveze som chcela aby sme bali balkon, dvere otvorene a volny pristup na terasu. este ma napadlo ze dame rakosie kolom dokala tak vo vyske 150 cm aby nevidel von, co myslite?
olusat poistka urcite existuje lebo mame okna velux stresne a tam mame detsku poistku
6. máj 2008 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boze, baby akurat som si spomenula na jednu prihodu, ked bol syn asi 2rocny, sla som pre cosi na balkon a on za mnou zabuchol dvere a stiahol klucku dole, cize ma tam zavrel. Otvorit to uz nevladal, tak som zakricala na susedu pod nami, aby zavolala na manzela, a ten dobehol ako Ferrari z roboty a vyslobodil ma. Dnes sa na tom smejeme, ale nebolo mi vsetko jedno, maly uz zacal aj smoklit, tak som ho len ukludnovala. takze aj na toto POZOR! :sweat_smile:
6. máj 2008 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne sa stalo presne to čo Ukane, avšak s tým rozdielom,že malému sa podarilo trošku kľučku zdvihnúť a mne dvere otvoriť. Ale manželovi sa stalo,že malého /mal vtedy asi rok a pol/ posadil na predné sedadlo auta, dal mu do ruky kľúče, samozrejme zavrel za sebou dvere a kým stihol otvoriť zadné a vybrať veci zo zadného sedadla v aute, malý sa v aute zamkol /auto má centrálne uzamykanie/. Ja som skoro zošalela, celé to skončilo tak,že manžel musel kladivom rozbiť zadné okno na aute a tak malého vyslobodiť.Proste hrôza.Nerada na to spomínam.
6. máj 2008 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renattas, kamoska sla dat pred vchodove dvere smeti a mala za nou zabuchla. Nakoniec poziarnici po rebriku ku nim liezli, mala revala na cele sidlisko, ale na klucku este nedociahla, kamoska bola na pokraji zrutenia, aby sa jej nic nestalo.
To je fakt na nervy s tymi deturencami, ked nemaju tak urobia, a ked im povies aby zavreli za sebou doma dvere, tak akoze" nemaju rucicky" :sweat_smile:
6. máj 2008 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k tym balokonovym dveram, existuju take poistky, dostat to aj v Baumaxe, stoji to par korun, a ked to zaistis, dieta dverami nepohne ziadnym smerom, a mozes mat aj trochu pootvorene dvere. Namontujte si to do vysky, aby dieta nedociahlo a je pokoj.
6. máj 2008 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzana - ak som spravne rozumela ty chces nechat tie dvere otvorene - tak mozno by ti prisli vhod tie take male "vratka" - taka akoby branicka do vysky pasu co sa namontuje na dvere a mas vlastne dvere otvorene ale dieta nemoze prejst - ak najdem link tak ho pripojim
6. máj 2008 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.redcastle.fr/fiche-produit/p/auto-close/?tx_ttproducts_pi1%5Bcat%5D=181&tx_ttproducts_pi1%5BbackPID%5D=29&cHash=70e104b6ed# - taketo nieco tym padom by sa teoreticky nemal dostat cez tie dvere - len si musis dat bacha ak mas doma horolezca - aby to nepreliezol :wink:
6. máj 2008 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
len ja som chcela aby chodil aj na ten balkon :( sam, co asi nie je mozne
6. máj 2008 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
- tak potom trampolinu pod balkon :wink: :grinning:
6. máj 2008 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem, ja som totiž malého nedávno našla na balkone,skoro som odpadla.a čo okná máte na nich poistky,lebo mám obavu že si prisunie stoličku a začne otvárat aj tam.
6. máj 2008 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tie malé drrevené vrátka ako píše prasiatko by nemali dlhého trvania, lebo malý by ich preliezol. Takže asi jediná rada je - chodiť na balkón s ním a byť neustále v strehu ako policajt. :sunglasses:

keď sme ešte mali postieľku(zrušili sme ju ked mal cca 8 mes, lebo len zaberala miesto :grinning: ),bola pod oknom pri našej posteli. a malý mi cez ňu, vyšiel na parapet a držal sa kľučky od plastového okna. skoro som zošalela ked som ho tam uvidela. našťastie ju vytlačil smerom hore a nie dole-to by už istop ležal na pergole nad vchodom. :frowning2: postieľka šla okamžite z izby do pivnice :sweat_smile:
7. máj 2008 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inaksie zuzka este asi existuje jedno riesenie ale to je asi drahsie - zasklit balkon a nechat tam len zasuvacie okna - tie mozes otvorit ked budes na balkone s nim alebo ich mat zavrete ked je tam syn sam - ale mat oci na stopkach lebo ak je to betar vzdy najde nejaky sposob ako nieco vyparatit :wink:
7. máj 2008 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
prasiatko to nie je mozne, lebo nad nami uz nikto nie je takze by sa to muselo riesit aj ako strecha a na to treba povolenie a terasa je obrovska na zaklievanie
7. máj 2008 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na dvere na terasu nejake vratka:slight_smile: ktore by si dieta isto samo neotvorilo a ani nepre,liezlo cize aspon do polovice dveri....
7. máj 2008 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana2706 ahoj, chcem sa ťa opýtať, akú poistku máte na velux. my zháňame,ale vôbec nemáme predstavu ako to vyzerá ani kde by sa to dalo kúpiť. v obchode kde sme kupovali okná nám nevedeli pomôcť.
6. apr 2013 o 23:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poistkaokna velmi dobry napad jedinu nevyhodu ktoru vidim ja je cena v ikei ponukaju taketo poistky dve za 4,50€ A vy ponukate jednu za 9€ +dobierka hm nevychadzaju mi pocty
18. jan 2014 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok