Bazár - predaj- ako by ste sa zachovali?

16. apr 2022

baby, cez bazar som pred dvoma tyzdnami predala toaletnu vodu, k inzeratu som uz nechala pozitivne hodnotenie a zmazala ho, lebo som myslela, ze vsetko ok. dnes mi kupujuca napisala spravu, zevraj strasne smrdi... toaletka uz bola otvorena, co bolo normalne popisane v inzerate, pred poslanim som ju nestriekala, nechcela som ju nijak viac minat. iba som ovonala, co zostalo z predoslych striekani na striekacej dyhe a vonalo to uplne normalne (ako ma). neviem teda, ako sa mam zachovat. ci mam vratit peniaze, navrhnut kompenzaciu alebo na to kaslat. zase negativne hodnotenie nepotrebujem (preto by som ani vedome urcite nic vadne neposlala). len nechapem, preco zrazu pise po dvoch tyzdnoch... takze ma napada aj, ci si zrazu nepovedala, ze skusi, ci z toho nieco nekvapne. co by ste spravili? inak bolo tam asi 3/4 obsahu a predala som ju za tretinu z povodnej ceny.

janka_23
16. apr 2022

No ja neviem, ale keď si objednávam cez net voňavku tak si kupujem takú, ktorú poznám a mam odskúšanu. Ked si objednám takú co nepoznám tak hold rátam aj s možnosťou ze sa mi nebude páčiť a skončí ako vôňa do WC. Pochybujem, že hocijaká iná stranka s kozmetikou by ti vrátila peniaze za parfém lebo ti smrdí. Takže za mňa nie, nevrátila by som. Ale zase neviem aké su podmienky predaja na bazáre, hovorím iba svoj názor

sasa1310
16. apr 2022

neodpovedala by som

luliu
16. apr 2022

Po 2 týždňoch by som sa s ňou nebavila

kitycat
16. apr 2022

Odpis, ze si uviedla znacku a stav. Nic jej nebranilo aby sla do parfumerie ovonat.. Nech preda dalej

evaachesa
16. apr 2022

Nie, nebavila by som sa s ňou. Ja som tiež predala parfém a pani mi odpísala že sa jej vôňa nepáči ale že nevadí. Bola som v tom že tu vôňu pozná, prípadne že ju bola aspoň ovoňať v parfumérii, no brala ju na slepo. Toto fakt nie je tvoj problém.💁

marca12
16. apr 2022

S tym musi pocitat,ze ak vonu nepozna,neovonala niekde,tak kupuje macku vo vreci. Slusne by som odpisala,ze ma mrzi,ze jej vona nesadla,ale to nie je dovod k reklamacii.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
16. apr 2022

Ak jej nesadla nech predá ďalej.... Ja osobne by som nikdy. Otvorenú voňavku nekúpila ani keby ju poznám.... Ale ani nepredáva la.
Ešte by som možno brala v úvahu ze to napíše hneď ako balíček dostane a ovonia ale nie po týždni dvoch

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. apr 2022

@tomi97 praveze medzi dvoma fyzickymi osobami je to celkom inak ako pri nakupe od podnikatela. Treba si pozriet zakonnik

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rumcajzik
16. apr 2022

@tomi97 môžeš prosím ťa napísať zákon, paragraf, ktorým podložíš toto tvrdenie? Lebo skutočne nič také pri bazárovom predaji medzi dvomi fyzickými osobami neexistuje.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derdia
16. apr 2022

Po dvoch tyzdnoch neries.. Pravdepodobne si to rozmyslela. Jej problem.ani v obchodaku by jej spat nezobrali rozbalenu vonavlu po dvoch tyzdnoch za to, ze jej zacala smrdiet.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada0902
16. apr 2022

Určite by som ju neriešila to ako keď si kúpiš v drogerke voňavku prv si streknes a však pekná je a doma zistíš po pár x ze tak dobre nevonia tak tiež s nou nepôjdeš do drogerky ze smrdí nech ti vrátia peniaze bohužiaľ kúpila nech si nechá

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
judar
16. apr 2022

Ignorovat....🤦poslednu dobu len kazdy spekuluje a o*ebava....a po dvoch tyzdnoch sa zobudit ze vonavka smrdi - akoze kde bola doteraz? vlastne to je jedno...proste ignorovat a urcite nevracat ani celu sumu ani kompenzaciu za nou vystriekany flakon lebo to je skoro ako vracat do obchodu nahryznuty rozok ze nechuti 😅

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada0902
16. apr 2022

@tomi97 voľáko to tu nafukujes použité veci cez bazár co dotyčná vie ze sú použité a aj tak to kúpi je už len na nej lebo súhlasí kúpi a to ze jej to nevonia nesedí tiež je to jej problém nemá to kupovať cez bazár a ísť si to kúpiť do obchodu to keby mal každý riešiť súdom a neviem čím tak na súde by sa za hlavu chytali ze už ľudia zmagorili úplne a to ze 14 dní na vrátenie no tak to som sa pobavila riadne ešte ze si nenapísal ze 30dni

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz