Beriete aj vy bábätko v tomto teple autom?

vrabcek154
3. jún 2011

Ahojte, asi som vadna, manzel ma nechape, ze je vsetko podla mna, ale vcera sme ockovali malinku-13vakcina, v noci mala zvysenu teplotku, dnes je ok,ale aj tak len spinka. Manzel ju chcel terigat do auta k babine na 1 hodinu, aby ju videla na chvilu aj ona. Ja som bola proti, je nenormalne teplo, mala mrzuta a na tu 1 hodinu sa mi tam veru nechce. Klimu nechcem pustat vobec a auto vyhriate na 35 stupnov, katastrofa.
Dajte mi vediet vase nazory, dakujem

myzma
3. jún 2011

Navstevu by som odlozila o par dni... I ked raz nas ockovali den pred dovolenkou, nebola som najstastnejsia, cesta autom par hodin, leto.... no zvladli sme bez tazkosti... ale ak si ty sama nie ista kvoli malej, vsak to odlozte o tyzden a mozete tam stravit viac ako hodinu 🙂

bubelko
3. jún 2011

otazka je, co je vlastne problem? to, ze je teplo? babka byva 2 hodiny cesty autom a stravite tam hodinu? alebo byva kusok a stravite tam hodinu? alebo mala nie je v poriadku a preto nechces, aby cestovala?
ak deti nie su v pohode, tak pokial nemusim, nikam s nimi nejdem. 😉
ak babka byva 2 hodiny cesty od vas a idete tam na hodku - tiez je to hlupost, stravit taky cas v aute kvoli hodinke, aby sa babka pozrela na malu - to chodte radsej cez vikend a ostatne dlhsie. 😉
ak je problem teplo a klima - tak to su zbytocne obavy. klima sa da nastavit tak, aby nefukala na malu a teplotny rozdiel nebol velky - od toho klima v aute je. tiez sa da mierne pootvorit okno, aby na malu nefukalo a vzduch v aute bol dychatelny. takze ak je toto najvacsi problem (a nie prve dva body), tak manzelovi rozumiem, ze ta nechape. to je moj nazor 😉

odpoved na tvoju otazku v titulke - ano beriem v pohode deti do auta aj v takomto teple - starsieho od narodenia, kedze je junovy. s mladsim cestujem od narodenia k detskemu lekarovi 30km - aj v teple, aj v zime.
klimu mam pustenu podla popisu vyssie cely rok - nikdy ziadne problemy deti nemali 😉

kvetinqa
3. jún 2011

Nerozumiem v com je problem. Ak byva babka blizko (teda nie rovno 2 hodiny autom) tak v tom nevidim problem. A ak by aj byvala dve hodiny autom, tak by to bolo v pohode, len asi hodinu ostat je blbost.. Mala je po ockovani v pohode, klimu v aute mas na to, aby si v nom nemala 35 stupnov a ak ju nenastavis na 19, tak je to ok. My bezne pouzivame v aute klimu, ale tak, aby nefukala na maleho. Keby som nemala chodit s dietatom v aute v horucavach, tak asi az do septembra-oktobra budeme doma, kedze byvam pod lesom a ked sa niekam chcem dostat, musim ist autom...

ivett1
3. jún 2011

ahoj...uplne ta chapem...my mame babku 5 minut autom a dokonca mame v aute klimu 😅... ale tiez by som nesla... ste len jeden den po ockovani, radsej by som pockala... je spava, bude urcite mrzuta, ked ju budete budit a vy budete pravdepodobne tiez nervozni...radsej absolvujte navstevu v pohodicke ....o par dni....inak, teplo bude aj nadalej 😉, mozno sa to da riesit tak, ze vyrazite rano 🙂...

blavacka
3. jún 2011

moja mala ma 2,5 mesiaca a bezne s nou cestujem v aute s klimatizaciou, ked je vonku 30 stupnov a mala je uplne nalahko, tak nastavim klimatizaciu na 23,5 stupna, aby tam nebol velky teplotny rozdiel a ked je oblecena a je v aute teplo tak na 20-22 stupnov a nemali sme doteraz ziadny problem, ze by prechladla...

mery.maja
3. jún 2011

No ja by som asi tiez nesla,alebo aspon to odlozila na neskorsiu hodinu napr.o stvrtej-piatej ked uz manzel na tom trva.Ale dalsie riesenie je nech privezie babku ku vam a o hodinu-dve ju zase odvezie,ty budes s malinkou doma v klude,chladku.... a avsetci si pridu na svoje.Tiez v aute velmi nerada pouzivam klimu,ale ked sa musi tak sa musi.Nase cesty,vylety,navstevy planujeme väcsinou prvsie rano ked sa to da este zniest alebo uz neskorsie na vecer a to uz mame podstatne väcsie dieta ako ty 😵

koniarova
3. jún 2011

Nešla by som. Už len preto, lebo ako čítam z tvojich viet, sa ti tam vôbec nechce a ospravedlňuješ si to malou, ktorá by to možno v pohode zvládla. Ale je čerstvo po očkovaní, tak sa naozaj môžu dostaviť nejaké komplikácie. Babka preboha počká, nič vám neutečie. Choď, až keď budeš mať pociť, že tam naozaj chceš ísť, nielen preto, že to chce manžel.

mirka285
3. jún 2011

podla mna,ty si matka a ked mas pocit,ze chces aby mala nikam nesla,tak s nou jednoducho nechod a hotovo...my matky obcas mame take vnutorne pocity,ktore nevieme vysvetlit 🙂

renca3
3. jún 2011

otazka je, ci ty nemas problem s babinou. nevidim problem viezt takmer 4-mesacne babo v aute aj ked je teplo
ked ono nema teplotu. ja som to robila tak, ze som dobre vychladila auto a ked sme nastupili, klimu znizila.

siskaa
3. jún 2011

v den ockovania by som ani ja asi nesla 🙂 pre moju je ockovanie vzdy stres, tak sa snazim, aby v ten den uz mala klud 🙂 babka by teraz z malej tiez nic nemala, kedze stale spinka 🙂 ale inak suhlasim s nazormi vyssie ohladom cestovania deti v aute a pouzivanim klimy v horucavach 🙂