Blikajúci airbag

bibka26
12. apr 2021

Dobrý deň,

neviem či tu nájdem aj nejakého muža (nechcem nám ženám krivdiť :D ale predsa v tomto sú chlapi doma, respk ak ma niekto manzela mechanika poprosim popytajte sa :D ) mám otázku pár dní mi poblikuje airbag, nidke som autom neťukla ale blikať začal, problém je že koncom mája mi končí STK a v servisoch kde som bola ( v troch) s tym airbagom keď ho napojili na diagnostiku tak žiadnu chybu im nevypisalo, poslali ma preč že to nebudú opravovat lebo airbag je podla diagnostiky funkčný aaale kontrolka poblikuje stále... Vo všetkych servisoch mi povedali to isté a to, že pravdepodobne som udrela kolenom do vypinaca airbagu alebo len skratuje kablik. To ma sice potesilo ze by mal fungovat normalne ale Dá sa to nejak opraviť resp. ako to odstrániť keď servis len napojí diagnostiku tá nevypíše nič a dovidenia. Do STK mám niečo cez mesaic rada by som to dala doporiadku. Resp. viete mi poradiť nejaký kontakt kto sa venuje aj takýmto chybám okolie PREŠOVA? Vopred ďakujem

bloger
12. apr 2021

Ahoj máš tam aj bočné airbagy? Prípadne neposúvala si v aute sedadlo dopredu a dozadu lebo tam sú také slabšie kontakty a preto ti to možno blbne

ciarraa
12. apr 2021

@bibka26 mne to raz robila, pohyb sedackou, mozno to prestane, mne to na mojom starom aute pomohlo

bibka26
autor
12. apr 2021

no posuvala som sedadlo sofera ked obcas priatel vezme moje auto tak si musi popresuvat sedacky zrkadla vsetko .... skusali sme aj tymi kablikami pod sedadlom pohybat aj vypinac airbagu zapnut vypnut a nic ... tak som sla do servisu diagnostika nic ... to uz trva par dni takto si poblikuje ako sa mu chce ale trapi ma to ze koncom maja mam STK to asi nemoze tak si poblikovat lebo co im poviem ze tak diagnostika vysla ok tak ma poslali prec ? v servise mi odporucil este ze mozno vymenit vypinac ale ze aj to si neje isty ci by to pomohlo lebo netusi preco to robi

lentilkaxxx
12. apr 2021

Kedysi dávno to mame tiež robilo. Bolo to tým, že neustále posúvala sedačku, keďže inak by sa tam nezmestila alebo by nedosiahla na pedále.

bloger
12. apr 2021

@bibka26 možno by to pomohlo vymeniť alebo napajkovať tam tie kábliky skúsim sa kamaráta opýtať on sa vyzná v autách hlavne aby to fungovalo keby sa nedaj Bože niečo stalo veľa šťastných kilometrov želám

bibka26
autor
12. apr 2021

@bloger tak v servise som s tym bola na diagnostike im ukazalo ze airbag je funkcny preto do toho ani nechceli rypat aby nebuchol lebo vykazuje ze je funkcny len nieco sa stalo s tou elektronikou a na moje prekvapenie servis nie kazdy riesi elektroniku v aute

bloger
13. apr 2021

@bibka26 to je možné skús si pohľadať možno na internete vo svojom okolí kto sa tomu venuje možno ti to opravia

lula313
13. apr 2021

Cez STK s tým neprejdes. Chod za klasickým autoelektrikarom, nie bežným servisakom. A signalizuje ti to palubný pocitac, alebo len kontrolka svieti?

bibka26
autor
14. apr 2021

@lula313 len kontrolka

hefo
14. apr 2021

@lula313 To je myslím v dnešnej dobe prakticky jedno, lebo to, akým spôsobom sa chyba zobrazuje, závisí len od toho, ako to výrobca nadizajnoval. Všetko je to prepojené do nejakej hlavnej riadiacej jednotky.

Teda, chýba tu základná informácia, čo je to presne za auto, model, rok výroby a pod.

Inak, mne na starej Felicii svieti kontrolka airbagu už pár rokov a cez STK to prešlo - len to zaisťoval za nejaký bakšiš chlapík zo servisu. Na felde to veľmi finančne nemá zmysel riešiť, beztak ich väčšina žiadne airbagy nemala.

A ešte, tie servisy "v servisoch kde som bola ( v troch) s tym airbagom keď ho napojili na diagnostiku tak žiadnu chybu im nevypisalo, poslali ma preč že to nebudú opravovat lebo airbag je podla diagnostiky funkčný aaale kontrolka poblikuje stále", tak to sú akurát tak meniči dielov a nie servisy.

lula313
14. apr 2021

@hefo mne písalo na palubnom chybu konkrétneho airbagu, preto sa pýtam.

@bibka26 pýtala som sa muza, že to musí byt vidno na diagnostike, že tam vypise aj poruchu kábliku. Máš hľadať priamo autoelektrikára.