Boľavé kolená po pôrode

molly277
5. júl 2018

Zdravím bambulky som tri mesiace po pôrode a strašne ma bolia kolená pri vstavaný sadani mate to alebo mali ste to niektorá tiež? Neviem ci to je spôsobené váhou alebo čím pôvodná váha 53 pôrodná 83 a teraz mám 67kg. Viete mi niektorá približne povedať čím to je spôsobené? Celé tri mesiace je to furt nič neprestáva. Počas tehotenstva ma kolená neboleli. Ďakujem

kahanikova
5. júl 2018

Možno to sú začínajúce reumatické problémy 🙂

myjusiatko
5. júl 2018

@molly277 mna tiez bolievali klby, hlavne pri kojeni ako som dlhsie lezala v rovnakej polohe. Potom to nejak samo vysumelo. Mozes skusit nejaky doplnok. Chrupavku alebo tak. 🙂

pininka
5. júl 2018

Mna po prvom porode bolelo vsetko, este aj klucne kosti a chrbat sa uz nikdy nedal do poriadku. Mne vravel gynekolog ze je to presne tou velkou zmenou vahy.

majka992
5. júl 2018

Aj ja som to mala tak..pri vstavani som myslela že sa mi kolená rozpadnú , tak ma to bolelo...ani neviem kedy ale prešlo ma to ...ja som to pripisovala tomu že som mala dve tehotenstva po sebe.. hneď ako som prestala kojit prvú som zostala tehotná a po pôrode zase kojila... podľa mňa aj to dieťa keď je v brušku a aj keď pije potom mliečko tak nám z tela berie veľa dôležitých látok... Takže buď skús dopĺňať nejaký vápnik alebo neviem čo alebo počkáš kým to prejde. . druhá dcéra bude mať 1,5 a síce ešte kojim ale už odost menej a už je to v pohode..

janinah
5. júl 2018

To nemusí s teh. súvisieť,potrebuješ vyšetrenie u ortopéda.

molly277
autor
5. júl 2018

Bambule len ja už ne kojím a pri. Chodeni ma to neboli sem tam mi tam dačo pukne keď asi zle stupom ale malo kedy skôr keď vstávam alebo sadám si tak mam pocit ze sa mi rozsipu kolená

ibrunova
5. júl 2018

@molly277 Mňa tiež veľmi boleli po pôrode, kúpila som si v športovom obchode taký nápoj a pomohol.

molly277
autor
5. júl 2018

@ibrunova ako sa to vola?

penelope11
5. júl 2018

Tazko povedat, no podla mna to nebude len taky maly problem. Radsej ako sa radit tu, by si si mohla zajst k lekarovi, nech sa ti na tie kolena poriadne pozrie

ukulela
5. júl 2018

Mne pomohol na kĺby po pôrode makový olej. Má veľa vápnika.

molly277
autor
5. júl 2018

@penelope11 no len to ze doktora mam v inom meste 250km odomna a s malým cestovať v týchto dňoch nechcem preto to takto riešim len na nete

katmac
5. júl 2018

Mam skoro polrocnu dcerku a tiez som mala po porode tie iste problemy. Pri vstavani a sadani velke bolesti kolien. Uz som aj zacala studovat na internete, ci s tym ist k lekarovi, lebo tiez pri malom dietati plus dve starsie nie je casu nazvys, k tomu lekar tiez v inom meste. Nic konkretne som nenastudovala, no minule som si uvedomila, ze to skoro preslo. Inak v tehu som lezala cele mesiace, mozno z toho.

carmenuska
5. júl 2018

Ja som mala pri oboch detoch to iste.Moj gyn mi kazal vapnik uzivat,veeeela a casom to preslo.Vraj to je bezne,ak si kojila co I len chvilu ,jednak vraj aj hormonalne zmeny v tele a najma ta vaha.Ja som vysoka a chuda a tiez som dost pribrala pri pboch a zrazu zas schudla,odniesli si to kolena.Skus ten vapnik a cas.a ked neprejde,ortoped ale vraj velmi vela zien s tym chodi za nim,tak si myslim,ze nic vazne.

ibrunova
5. júl 2018

@molly277 názov už neviem, ale takých doplnkov je kopa, ja som šla a pivedala, čo mi je, a predavač mi poradil..

asia83
5. júl 2018

@molly277 Strata vápnika a minerálov, vitamínov počas dojčenia. Aj ja som to mala. Uz 3 mesiace nedojčím a bolesť zmizla. Treba dopnit minerály, vitamíny a stopové prvky.

luciq13
5. júl 2018

@molly277 mna tiez boleli kolena, bolo to z vahy. Stacilo schudnut par kileciek a uz nic neboli.

evitka83
5. júl 2018

@molly277 mna boleli tiez klby. Chodidla, kolena, zapestia. Podla mna je to kombinacia hormonov. Pribrala som 20kg, postupne ako som chudla to ustupilo, ale trvalo to skoro rok, kym som si zrazu uvedomila, ze ma to uz neboli

penelope11
5. júl 2018

@molly277 aha, tak to potom chapem, mozno by bolo na mieste poobzerat sa po nejakom lekarovi co mas teraz v okoli 🙂

molly277
autor
5. júl 2018

@evitka83 fúha no tak asi ma čaká ťažká cesta

molly277
autor
5. júl 2018

V poriadku skúsim ostať na com c
Som stým cvičením +ten makový olej hádam to pomôže ďakujem bambule

alobalka
7. júl 2018

@molly277 urcite to súvisí so zvysenym pohybom po pôrode, s nadvahou aj zmenami v organizme. Pomôžu doplnky na kĺby- vápnik, colafit, xy pripravkov s glukozaminom, možno aj wobenzym. .ale vysledok skôr ako o 3-4 týždne nevidieť.

alobalka
7. júl 2018

Nadvahou oproti povodnej váhe som myslela: )

miriama11
7. júl 2018

Kojila som do 8m teraz ma mala rok a este stale ma bolia kolena, zacinam uzivat kolagen ale skusi aj ten vapnik, inak ma bolela aj panva ked som vstavala, teraz je to lepsie ale aj tak som jak pokazena .