Budem mať doklad pri poslaní balíku obyčajne prvou triedou?

marcella24
27. júl 2014

prosim vas zienky ked poslem balik obucajne prvov triedov mam nieaky doklad o poslani balika alebo nie? dakujem 🙂

macamac
27. júl 2014

nie, nemáš
len doporučené zásielky, resp. balíky majú čísla
neviem, či myslíš teraz konkrétne zásielku - balík , alebo zásielku - list 1. triedy
ak BALÍK tak áno, ale musí byť ako BALÍK poslaný ( pri vypisovaní tlačiva vypíšeš tlačivo k balíku)

klincek
28. júl 2014

opytaj sa priamo na poste.
este nedavno to bolo tak, ze doklad k baliku si mala vzdy, lebo k baliku sa vypisovala specialna (balikova) sprievodka. ale teraz sa uz vypisuje rovnaky doklad k listu (doporucenemu) aj k baliku (a to prave neviem k akemu - ci ku vsetkym, alebo len k tym, ktore chces doporucene)

ivett1
28. júl 2014

@marcella24 ak posielaš "balík" ako list 1. triedy (podľa rozmerov balíka sa to dá), tak doklad nemáš - musela by si to poslať ako doporučený list 1. triedy-vtedy vypíšeš podací lístok;
ak chceš poslať "balík" ako balík (lebo je už veľký rozmerovo, alebo váhovo), tak máš potvrdenie, lebo sa vypisuje taký istý podací lístok ako pri doporučenom liste - len sa tam zaškrtne, že ide o balík 1. alebo 2. triedy ... (je to namiesto tej sprievodky, ktorá sa vypisovala k balíkom) ... ja som tak posielala ...balík, obyčajne 2. tr. a vypisovala som len ten podací lístok ...😉 ...

zdenickasiv
31. júl 2014

ja môžem vrelo doporučiť na web stránke slovenskej pošty aktivovať si e-podací hárok. Tam si vypíšeš, čo potrebuješ - či je to list alebo balík, vytlačíš si štítok, nalepíš na list alebo balík a zanesieš na poštu. Nič iné vypisovať nemusíš. Keď to na pošte odovzdáš, nájdeš tam aj potvrdenku a priebežne vidíš stav doručenia zásielky. Jednoduché a super.