Budem si sama vyberať svadobné šaty

princeznasevera
20. feb 2020

Ahojte baby chcem sa spytat buduci rok ma caka svadba a ja si chcem uz zacat hladat saty. Priatel ma sedy oblek a svadba bude na urade o dvoch svedkoch. Chcem sa spytat ake saty by som mala hladat k 160 cm a 74 vaha. Som nizka chcem saty krote budu na mne pekne vyzerat a ked ma priatel uvidi povie wau si nadherna. Prosim poradite mi? Problem je totiz ze mala ist somnou saty vyberat kamoska ale ta sa na mna vykaslala.
Saty nechcem drahe max do 100€. Dakujem moc a este sa chcem spytat kedy je najlepsi cas na svadbu na jar alebo jesen?

petkaaa
20. feb 2020

🙈🙈 dnes je to tu plné veľmi zvláštnych vecí 🙈🙈

princeznasevera
autor
20. feb 2020

@petkaaa co je na tom zvlastne? Nemam sa koho opytat

petkaaa
20. feb 2020

@princeznasevera Ako ti máme poradiť aké šaty si vybrať, keď ťa nepoznáme? Odkedy sa šaty vyberajú podľa výšky a váhy a podľa toho, akej farby má partner oblek? Ako máme vedieť, ktoré šaty na tebe budú pekne vyzerať? Nie každej neveste sa hodia snehovobiele šaty, to záleží od tónu pokožky, šaty musia sadnúť, to sa nedá poradiť cez internet

tncka
20. feb 2020

@princeznasevera ak dobre chapem svadba az buduci rok a ty uz vyberas saty?🤣🤣🙊

markaterka
20. feb 2020

@princeznasevera to nikoho vo svojom okolie nemáš, kto by šiel s tebou po obchodoch? Keď nie, však v každom obchode sú zrkadlá, kukneš na seba a aj predavačky sú tam, poradia.

princeznasevera
autor
20. feb 2020

@tncka kamoska mala ist ale nakoniec povedala ze nema na to cas. Sestry ziju v zahranici a moja mama je prilis chora aby sla somnou vyberat saty. Ja s tym skusenosti nemam preto sa pytam skusenejsich

princeznasevera
autor
20. feb 2020

@tncka ja neviem ci bude buduci rok mozno bude aj skor preto sa pytam

petkaaa
20. feb 2020

@princeznasevera V prvom rade by som najskôr rezervovala napevno dátum, až potom riešila šaty

princeznasevera
autor
20. feb 2020

Tieto saty sa mi pacia ale neviem ci na svadbu su vhodne lebo sestry mi stale tvrdia,ze nemozem mat taku suknu lebo ma rozsiri

veronikaszabova
20. feb 2020

@princeznasevera treba ist do salona, poskusat par typov siat a potom sa rozhodnut.
Nevieme aky typ mas postavy.
Neboj, predavacky v butiku ti poradia.

montemotherone
20. feb 2020

@petkaaa Myslím že je to úplne normálna otázka, na ktorú skúsený stylista, alebo aspoň niekto koho to baví bude vedieť aspoň zhruba odpovedať. Nízke, či vysoké postavy, štíhla, či baculky majú predsa svoje špecifiká a podľa nich sa dá vybrať aj približný strih šiat 😉

@princeznasevera ja teda nie som odborník, ale jedno viem isto... Si nízka a máš hmotnosť akú máš, takže si asi trochu baculka. Takže skôr hľadaj jednoduchý hladký strih, bez zbytočného zdanenia, určite nie nápadnú zdobenú "tortovú" sukňu 😉 Asi by som hľadala niečo hladké, lesné, elegantné, puzdrové úzke, alebo len mierne do zvona rozšírené. Ak máš väčšie prsia veľmi ich nezvýrazňuj a neodhaľuj, vyzerá to lacno a vulgárne. Tiež si v tom prípade nedávaj niečo ku krku a bez rukávov. Ideálne stredne dlhé až dlhé rukávy, a výstrih tak akurát. ... napríklad... Ale závisí aj od toho, čo chce schovať, čo môžeš ukázať 🤷‍♀️
Suma do 100€... no, za to veľa nedostaneš. Ja som sa vydávala pred 22 rokmi a moje šaty stáli viac 😉

blabla22
20. feb 2020

Ahoj, ak chces taketo lacne saty, chod si najprv poskusat strihy do salonov a potom si pozri v bazari nieco podobne, s moznostou vyskusania a mozno nieco najdes..pripadne potom klasicke retazce- H&M ma svadobnu kolekciu, takisto na ASOSe je toho celkom dost..

stanulienkat
20. feb 2020

Saty do 100€????? Take existuju??

mpg
20. feb 2020

Pri výške 160cm a váhe 74kg skôr šaty, ktoré opticky predĹžia a zužujú, s takou rozšírenou sukňou radšej nie, v salóne poradia.

princeznasevera
autor
20. feb 2020

Viete mi poslat nejake obrazky ktore si myslite ze by boli vhodnejsie?

acrobaleno
20. feb 2020

Žiadne torty, prezdobené gýče a korzety. Nechceš vyzerať asymetricky. (asi meter vysoká a asi meter široká). Proste žiadne peklo. A už sa dajú kúpiť aj na asose, takže by som pozrela aj internetové obchody.

petkaaa
20. feb 2020

@montemotherone No tak každý, aspoň priemerne skúsený stylista by ti ako prvé povedal, že nie je biela ako biela a každý odtieň má svoje špecifiká ku konkrétnemu podtónu pokožky nositeľky. Autorka môže byť malá bacuľka, ale môže mať problémovú partiu stehná, alebo zadok, alebo má veľké prsia, alebo má široké ramená... ja naozaj nemám vešteckú guľu, aby som na základe výšky a váhy vedela povedať, aký typ šiat sa jej bude hodiť.

dnld
20. feb 2020

@princeznasevera na tej fotke si ty?

princeznasevera
autor
20. feb 2020

Takto nejak aktualne vyzeram

jaskolka
20. feb 2020

Tak najprv potrebuješ pevný dátum, potom hľadať šaty, lebo niekedy aj od toho závisi. Potom aký máš typ postavy, veľkosť pŕs, bokov, či máš širšie, alebo úzke plecia. Šaty musíš len skúšať, lebo inak vyzerajú na vešiaku a inak na tele. Do 100 eur dosť pochybujem, že nájdeš niečo v klasickom svadobnom salóne, ešte tak na bazári, alebo v čínskom obchode, ak chceš jednoduché niečo. Plus závoj, alebo doplnky, to len podľa typu šiat môžeš vybrať. Šaty bez ramienok musiaat pevný korzet, a ozaj žiadajú takú utlejsiu postavu, nie veľké prsia, lebo ak má nevesta "trochu viac" v horných partiách, vyzerá to často až vulgárne a potom stále sa musí kontrolovať, či "všetko na svojom mieste", ramienka sú istota. Veľa aj material robí, tyl rozširuje, satén naopak dokáže zúžiť (je ťažší).

hefo
20. feb 2020

@stanulienkat Snáď hej, manželka si dávala šiť a vyšlo to menej ako tých 100€ (ale je pravda, že to bolo v nazvime to menej bohatom kraji a už skoro pred 10 rokmi).

Ale skôr sa treba zamerať na to, či naozaj je budúci manžel ten pravý čestný a spoľahlivý človek. Deň svadby je len jeden deň a spomienky naň rýchlo vyblednú (a to či mala nevesta šaty za 100 alebo 1000 eur už úplne), ale nasledovný život je to, čo je dôležité...

princeznasevera
autor
20. feb 2020

@dnld ked tam mam napisane ze takto vyzeram tak asi nie? Nebudem sem predsa davat foto svojej sestry 🙄

princeznasevera
autor
20. feb 2020

@hefo my chceme len rychlu svadbu nepotrebujeme nic okazale a zbytocne vyhadzovat peniaze za blbosti.... jednak to stoji kopu penazi ktore budeme potrebovat do domu ktory chceme stavat buduci rok a vela casu a nervov. Takto sme sa zhodli. A co sa tyka mojho buduceho manzela tak je to ten najlepsi chlap pod slnkom a som stastna ze ho mam

jaskolka
20. feb 2020

Neviem, do šiat, aké sú na obrázku by som asi nešla. Keď píšeš, že máš sestry, neverím, že by aspoň jedna s tebou nešla, vyskúšať šaty. Aj keď si neveznes, zo salóna, aspoň zistiť, čo ti pasuje. Ak chceš, niečo lacné a jednoduche, normálne do obchodu, kde majú plesové šaty, môžu byť aj telové, či strieborné, ale aj biele tam maju

princeznasevera
autor
20. feb 2020

@jaskolka sestry ziju v zahranici a saty zacinam riesit uz teraz lebo sa poznam ze vsetko sa mi bude zdat na mne divne neforemne a budem mat pocit ze vyzeram jak mroz navleceny do zaclony

jaskolka
20. feb 2020

@princeznasevera tak potom len ušiť na mieru, ale to tirz môže byť viac ako 100 eur, alebo keby nejaká známa, či v rodine usila.alebo ten obchod skúsiť, nie klasika salón..

ruzovakrava
20. feb 2020

@princeznasevera svadobné šaty do 100e nekúpiš ani z aliexpres 😃 možno tak biele spoločenské. Chod do svadobného salónu, tam ti personál poradí najlepšie, veď to už majú v oku čo na akú postavu.
Len tak pre predstavu. Ja som mala šité na mieru a vyšli ma super, na necelých 600e

jaskolka
20. feb 2020

Ja som nemala ani predstavu, aké chcem šaty, skúšala som asi v 5 salónoch, a hoci som potom kúpila cez bazár 😃, vedela som, aký typ šiat mi sedí. Tak jednoducho skúšať viac

lenka2710
20. feb 2020

@princeznasevera ja som si šaty išla vyberať sama, lebo sa poznám a keby mi do toho niekto kafral, tak odídem bez šiat
S predavačkou som sa poznala osobne, poskusali sme možno 4 šaty, presne mi povedala, čo na moju postavu je ok a co už je cez!
Napríklad kamoška ma tiež podľa nej takú nanič postavu a ju v salóne aj obliekli, presne vedeli kde stiahnuť, kde nechať volne, aby v šatách vyzerala top!
Ja som mala korzet a širokú sukňu, korzet mi dvihol prsia, stiahol brucho
Švagriná sa vydávala na úrade a mala klasické letné šaty, nie biele ale žlté

sovica
20. feb 2020

Ja by som volila niečo takéto: jednoduché, strihnuté pod prsiami, jemná A-línia, aby ste si nepridávali kilá navyše. A možno sa Vám podarí do svadby z bruška schudnúť a trošku vytvarovať ruky. Nohy máte pekné - štíhle. Prikladám šaty, ktoré tu na MK má pani (martinajana) v cene cca 40 Eur. Dajte si do vyhľadávača šaty - príležitostné a nájdete toho dosť a nemusia byť ani drahé.