Bývanie v bytovke? Áno?/nie?

l_ubka
3. nov 2020

Ahojte, chcela by som vediet, ake je to bývať v bytovke. Je počuť zvuky? Dupot? Pachy? Ale az do takej miery, aby to znižovalo komfort byvania? S muzom sme z dediny, odmalicka sme zili v dome, teraz zijeme u svokrovcoch a teda pomaly isto prichádzam o nervy a zdravý rozum. Hladame riešenia a kedze asi na dom nebudeme mat, pozerame aj po bytoch, len kazdy z rodiny nas odradza, ze žiadne súkromie, ticho, kľud 🤷‍♀️ no ale nemam nikoho kto zije v paneláku aby mi povedal reálne dojmy z takéhoto bývania, preto sa obraciam na diskusiu. Dakujem za odpovede 😊😊

tomas97
18. apr 2021

@l_ubka názor na byty je všeobecne taký, že sa stavajú stále. A to akí sú susedia záleží od susedov aj v dome môžu byt horšie susedské vzťahy ako na byte dupot susedov.

lucia147852
18. apr 2021

Strašne závisí aký byt a kde. Či nad vami budú bývať malé deti alebo hluchí starček, alebo mladší ľudia s už velkacmi. S kolkymi bytmi budeš susedit priamo stenou a podobne. My bývame úplne hore. Takze zhora nám nikto nebúcha. Susedime s 2 susedmi. Jedny len s komorou a druhý 2 steny. Málokedy niečo zacujem. Skôr my sme kvôli dcére ti hlučnejší. Najtichšíe byty sú rožne na najvyššom poschodí. Tam nesusedís skoro s nikým. Samozrejme že vŕtanie a take veci počuje cely panelák ale ak dedina má zas svoje zvuky. Je to hlavne o zvyku. Bývali sme rok aj na prvom poschodí obklopení bytmi. Vedľa nás hluchý dedko, čo stále pozeral tv. Ale zvykli sme si a po čase už ani moc nevnímali

tomas97
6. jún 2021

Ja napríklad bývam na 2. poschodí a nadomnou rodinka s dieťaťom. Niekedy tak behá, že mám pocit, že mi spadne luster. Sused vedla vo vchode má nad sebou môjho spolužiaka a ten dupoce tiež, každý večer ako bonus sťahuje postel k radiatoru ked sa vykuruje 😀 ... Tak čo ti poviem ...