Červená šnúrka proti urieknutiu

zonjushe
3. okt 2012

Ahojte dievčatá, prosím Vás vysvetlite mi niektorá zmysel červenej šnúrky na zápästí bábätka. Aké urieknutie?Vy tomu naozaj veríte?Nechápala som mamičky v pôrodnici, ktorým len čo sa narodilo bábo, už im dávali červenú šnúrku na ručičku..Ja som to vôbec neriešila, som veriaca v Boha, ale nie v takéto čáry máry..viem, že existuje tzv. z očí, ale veď to je malinkaté babätko, a to, že je nervózne, keď naňho pozerajú cudzí ľudia je úplne normálne..v poslednom čase som stretla ľudí v mojom okolí, ktorí nechápali, kde mám červenú šnúrku, veď ich syn/dcéra ju stále má a to má 3 roky..naozaj som divná?aký máte názor vy?

lilysk
4. okt 2012

@slimstar Ja som nepisala ,ze je nelogicke mat cervenu stuzku ...len som sa pytala na to prelizanie oci co je ☹

kvetinka211
4. okt 2012

@zonjushe lebo svetonazor vacsiny slovakov su pohanske bosoratstva spojene s komunististickym brainwashingom v unikatnej kombinacii vdaka ktorej je tato krajina taka aka je ... niektori si to dokazu este spojit aj so zle pochopenym krestanstvom (lebo keby chapali spravne tak si zatukaju na celo pri zmienke o cervenej stuzke) .. skoda pre tuto krajinu .. cervenymi stuzkami a pretieranim oci pocikanou plienkou nastastie az tak velmi neskodia ...

slimstar
4. okt 2012

@lilysk jasne to podtym patrilo ostatnym nie vam 🙂
u vas sa to nerobievalo? na zahori to bolo bezne, asi tak pred 20 - 30 rokmi

slimstar
4. okt 2012

Cervena stuzka a jej pouzivanie nie je novinka

červená stužka proti urieknutiu pochádza ešte z pohanských čias aj vynášanie Moreny, vešanie podkovy nad dvere, vymetanie kútov na Luciu a mnoho iných.

@kvetinka211 tak ked mas doma podkovu, alebo dodrziavas niektore tradicie si asi divna podla tvojich slov

lilysk
4. okt 2012

@slimstar Ja som nikdy o tom nepocula ...ked budu moje deti vyvadzat tak skusim 🙂

jaduska
8. okt 2012

No dnes som skoro odpadala, keď som zbadal leták, že červené kabala šnúrky proti urieknutiu....Jedna šnúrka cca 3 - 4 eurá..už aj na tomto chce niekto zarábať 😕

liz_lemon
8. okt 2012

@jaduska no, pritom staci hocico cervene

majmik
8. okt 2012

@zonjushe Ahojky.. v kratkosti o cervenych snurkach z krestanskeho pohladu najdes tuto: http://www.katolickenoviny.sk/37-2012-o-cerveny... ;) Tak ako ich pozname my, maju vznik v Kabbalah, ktore maju chranit pred urieknutim, ciernou magiou a pod. (Inak, originaly Kabbalah by som ani nahodou nekupovala, pretoze nejde len o obycajne snurky). Osobne zastavam nazor, ze zahravanie sa s tymi vecami je na skodu toho cloveka. Nielen naramky, ale aj uhlikova voda, opluvanie, naramky na energiu, ci dokonca "krestanski" liecitelia maju obrovsku silu, jasne, ze pomozu v tej konretnej veci - no clovek si neuvedomi, ze sa mu to vrati v inej forme, resp. inej oblasti zivota :( Blbe je, ze my narod slovensky, mame zmiesane krestanstvo s povodnymi pohanskymi poverami a potom sa necudujem, ze aj babky na dedinach toto aplikuju, no tak ako sa pise v clanku - idu tym proti Bohu, aj ked nevedome. Preto aj mna mrzi, aj ked uz nezaraza, ked vidim krestanov s tymi cervenymi stuzkami, alebo energetickymi naramkami. Nikoho tych nechcem urazit, taky je len moj nazor, ved kazda ho ma ;)
A k tomu symbolu ryby: je to symbol krestanov este zo zaciatkov Cirkvi 🙂 ti, ktori ju maju na aute alebo na krku, dome, .. chcu dat najavo, ze sa nehanbia za to, ze su krestania (aj ked sama by som sa za niektorych hanbila, lebo mam pocit, ze to skor vyuzivaju len ako masku).

domenyova
15. okt 2012

do kedy by sa mala nosit ta cervena snurky ci nieco take. moja napriklad vobec nemala take, no raz jej to dali ale som jej to dala dole lebo na taketo neverim..len by ma zaujimalo do kedy by sa to malo nosit a aky to ma vlastne vyznam?

market26
15. okt 2012

nosí se do 6 neděl

domenyova
18. okt 2012

dakujem

severanka96
4. nov 2012

ahoj ja na takéto hókusy neverím,ani som nikdy neverila,až kým som sama tiež nezavesila červenú lienku na kočík....môj malý bol ako anjelik....staré mamy asi vedia prečo,no je to nad chápanie,alebo len si to človek namýšľa neviem,nestalo sa mi raz že bol malý akoby vymenený a zlochar malý,toto zabralo...či je to pravda,nie,netuším,je to vo hviezdach... 🙂

mamulienka77
22. nov 2012

@zonjushe Ten náramok sa volá KABALA náramok .Nosia ho vo svete aj veľmi slávny ľudia , ako napr. Madonna či Johny Depp a mnoho ďalších . U nás ho nosí taká Marianna Ďurianová , Andrea Pálffy Belány . Tento talizman sa používa už od dávnej minulosti na ochranú zdravia , pred negatívnou energiou a neg. vplyvmi a ochraňuje pred všetkým zlom , tiež od zlých pohľadoch. Ten človek čo ti chce ublížit , tomu oči padnú najskôr na červený náramok a až potom na teba, alebo tvojho dieťatka a tým ťa ochráni , lebo ten pohľad stratí svoju zlú silu.
Daj si do vyhľadaváča červená šnúrka na zápästí a dozvieš sa všetko.

babusinka
22. nov 2012

Tým že si dám červenú šnúrku na zápästie predsa neubližujem nikomu . Niekto nosí zlatý náramok a niekto červenú šnúrku . Keď tomu verí jeho vec . 🙂

jfd
22. nov 2012

@zonjushe klid, asi jsem taky divná. A jak si to tu tak pročítám, jsem asi nejdivnějsí na světě. Nenosim ani šňurku, ani nechodim do kostela. Navíc jsem češka, mluvim česky a v autobusech si čtu český časopisy. Když telefonuju, čumí na mě všichni jak na ufona. Když jsem v jednom pracovnim telefonátu v buse z češtiny přecházela do angličtiny a nemčiny, jedna pani přes celej ten ztichlej bus pronesla, že asi volaaká biznismenka. A to žiju ve stotisícovým městě!!! A připadám si tady někdy jak ve středověku! Pověry, pambíčkářství, maloměšťáctví... Kdyby se mi tu tak nelíbilo to všechno ostatní, už bych dávno zdrhla. nečekám reakce, klidně se do mě nemusíte navážet, jen mi tahle téma, respektive ta diskuse dorazila poslední hřebík do rakve hladání si tu kámošky. Jsem divná, jiná, cudzinka, a mám v péčku.

carodejnica
22. nov 2012

@jfd nekecaj B-) mňa si si našla na koniku, lajkujem všetky tvoje posty na fejsbuku. B-)

jfd
22. nov 2012

@carodejnica kdybys to tu nesjížděla, dávno by sis přečetla odpověď 😝 A jinač dík za ty lajky, neva, že já nelajkuju všechny tvoje posty? Ale jestli je to pro tebe důležitý, klidně s tim začnu a klidně i zpětně. A neva, že o tom třeba někdy vim úplný prd? Asi né, co?

bojovnicka11
22. nov 2012

cervene snurky su teraz trend, niektori ludia tomu veria, pre inych je to blbost. Kazdemu podla vlastnej chuti, ale cervena maslicka sa na kocik davala vzdy pokial ja viem 🙂 inak v poslednom cisle casopisu mama a ja, je reklama na nejaky eshop s takymito snurkami a maslickami, a je tam o tom pisane, myslim ze to bolo naramky-urieknutia.sk, alebo tak nejak.

romino
2. dec 2012

Cervena snurka urcite funguje !! A som pocul ze cim drahsia, tym lepsia. A ze ju treba aj kazdy mesiac menit, lebo sa jej energia vybije.
No co by ste neurobili pre bezpecnost a zdravie svojho dietata, nie ?
Iba teraz, 20cm snurka za 15 eur !! pri kupe 5 snurok 6. snurka zadarmo !! rychlo, lebo nebude !
objednavky cez kontakt v mojom profile !

😀 ... a teraz vazne, citam tieto prispevky a prechadza ma chut zit alebo ked zit tak radsej emigrovat ... a ja ze preco nam vladnu taki politici aki nam vladnu, a preco je v TV taky brak aky tam je ... Slovensko, amen s tebou.

ewellina
2. dec 2012

😀 Stredovek nič, oproti tomuto. 😀 😀 😀

romino
2. dec 2012

@jfd tvoj prispevok po tych vsetkych ostatnych je ako pohladenie pre dusu. Vidim ze este existuje nadej. Viac cudzincov medzi nami a viac Slovakov co sa vratia po tom ako zili nejaky cas v zahranici...

jfd
2. dec 2012

@romino taky proto to tu balim a prchám zpátky. sem si já bláhová myslela, že to dám. A ne. V německu, v rakousku, v anglii by se na mě dívali míň divne než tady. Sri, byli jste, jste a vždy budete bratja ale kua, víc nadhledu by téhle zemi neuškodilo. Proč po mě každej čumí že mluvim česky a proč se mě každej ptá, proč tu jsem?!!? Proč se nikdo neotáčí po maďarech a proč se nikdo neptá, proč jsou maďarský bilbórdy u nás na sídlišti?!?!? A proč a proč aproč... Nemám sílu

mariah22
1. sep 2013

@soldi
@wieruss
@lilysk

Ryba je znakom kresťanstva, už pradlhé roky, je to ešte z čias keď prenasledovali kresťanov, ..oni aby sa mohli stretavať a aby ostatní ich nespoznali, tak sa dohodli na tomto znaku, na rybe, a tak sa dokazali spoznať, stretnúť... ľudia si to dávajú na autá (príp. sú aj prívesky), ako vyjadrenie, že sú kresťanmi, že veria v Boha, ..... 🙂

hviezdicka111
29. okt 2013

Boze moj, este ze som toto objavila...uz som si myslela, ze som jedina, ktora si o tych snurkach mysli, ze je to uplna blbost...teraz kazdy druhy clovek nosi snurku....zda sa mi to uplne sialene... 😠
a davat to malemu dietatu? ja som snurku nemala, takisto ani moj brat a sestra a vsetci sme v poriadku....a taktiez ani ja nebudem svojmu dietatu davat snurku....

snapecy
16. mar 2014

Ale je zaujmave ze veris v boha ale nie v cary mary :D

krristin
16. mar 2014

Ja osobne som proti snurkam-sú dve cesty Boh alebo mágia ja si vyberam Boha....

zita19
16. mar 2014

@bojovnicka11 cervene snurka sa nedavala vzdy. Ja si nepamatam, ze by niekto chodil s osnurkovanym kocikom, ked som chodila s kocikom ja. To len v poslednej dobe som zistila, ze co to je a na co to je, ale musela som sa ako debil spytat. Pokial som to videla na kociariku s dievcatkom povazovala som to za rovnaky modny doplnok ako plysovy kvietok. Ked mi bolo vysvetlene, tak som sa normalne zasekla. Za 30 rokov sme sa vratili do stredoveku... Predpokladam, ze sa palia uhliky a maluju kriedou kruhy okolo postielok...

zita19
16. mar 2014

@jaduska Na ludskej blbosti sa zaraba uplne najlepsie. Nazorne priklady: MMRl, homeopatika, zazracne elixiry, tabletky na chudnutie, vestice, kartarky, nebankovky...´Takze robit biznis z celvenou snurkou sa priam nuka... Staci trosku drzosti...

hviezdicka111
16. mar 2014

@zita19 ja sa tiez zamyslam obcas, o kolko rokov naspat sme sa vratili...hlavne ked som tu mala cest vidiet par tem, kde sa rozoberalo urieknutie + co proti nemu 😀

zita19
16. mar 2014

@hviezdicka111 Ja som stara korcula, myslim si, ze mam odzite a zazite dost ale za posledneho pol roka co som na MK dennodenne zasnem. Nad tym, co sa tu dokaze preberat, ako sa to dokaze preberat. Na jednej strane sa tu kazdy dozaduje relevantnych vedeckych studii o kazdej ptakovine co si len vies predstavit a na druhej strane ten isty clovek vasnivo diskuruje o lieciteloch... Cervena sniurka je v konecnom dosladku neskodna tema, lebo aspon neuskodi ako megadavky C-vit a ani sa jej pouzivanim nezanedba zavazny zdravotny problem ako navstevou vestice miesto doktora.