Červené nohavice sa mi sfarbili na modro

fergie1581
4. dec 2012

Ahojte dala som do práčky vyprať moje červené nohavice ale dala som ich vyprať s tmavými vecami a zafarbili sa mi na modro...teda nie celé ale mám tam pár škvŕ a neviem ako sa ich zbaviť ☹ ...už som skúšala aj ten prášok do pečiva a nepomohlo to..už som zúfalá 😒 ...ďakujem 🙂

kvietok1979
4. dec 2012

Ja ti odporúčam nohavice zafarbiť na tmavo, asi len tak ich zachrániš, aby si ich ešte využila. 🙂

veron333
4. dec 2012

je taký prášok na omylom zafarbené veci...

ichbinich
5. dec 2012

@fergie1581:
Suhlasim s @kvietok1979. Ten prasok na omylom zafarbene veci, co odporuca @veron333 bohuzial spravil z mojho povodne ruzoveho pulovra, zafarbeneho na zeleneno, taky hrozny sivo-nijaky pulover. Iba som ho vyhodila... ☹ Takze ten podla mna funguje iba na biele veci, ale nie na farebne. Odvtedy som ho uz nepouzivala. Naucila som sa este pedantnejsie triedit farby...

Mozes ich skusit zafarbit na bordovo, to by bol asi taky kompromis.
S farbami na zafarbene doma v pracke mam dobre skusenosti. Postupovat presne podla navodu na obale, mne to vzdy vyslo. Jedny nohavice som zafarbovala pred 10 rokmi a stale su krasne tmavomodre (povodne boli bezove). Ani roky prani a nosenie ich nezaflakovali ani nezmenili farbu. To su bavlnene nohavice, a bavlna najlespie nabera farbu.

Vsetko dobre, hadam sa ti podari ich nejak zachranit!

gumimaci
5. dec 2012

@fergie1581 neodporucam ten prasok na zafarbene veci co kupis v drogeriach, ja som raz zafarbila omylom svetlofarebne veci na tmavozeleno a "vdaka" tomu prasku , ostali hnusne flakate, aj povodna farma mi zisla v niektorych miestach, takze niektore tricka isli rovno do kosa ☹
Tu na MK mi poradili domestos! vyskusala som to a fungovalo... cca pol flase na jedno pranie, ale musela som to preprat 2x.