Cesta cez okresy do zásielkovne

timusenka222
18. feb 2021

Ahojte, prosím vás, ako je to teraz, keď cestujem z okresu, ktorý je čierny na covid automaty do najbližšej “zasielkovne”. Najbližšie miesto vyzdvihnutia zásielky je však v Žiline. Ak pôjdem cez okresy s neg. testom a mám potvrdenie, že na konkrétny deň si idem vyzdvihnúť tovar, môžem dostať pokutu? Na stránke ministerstva je písané, že s neg. testom si môžem ísť vyzdvihnúť zásielku, ale nič o podmienkach z čiernych okresov tam nie je písané. Max. 7dnovy test je samozrejmosťou. Chodievam sa testovať každý víkend. Zaujíma má ina to, či môžem byt pokutovaná, ak idem z čierneho okresu cez min 3 okresy. Ďakujem

chrobacik41
18. feb 2021

@timusenka222 teda neviem ako to je s tými kontrolami, môj muž chodí do humenného do práce, to je od nás cca 350km, a ešte ich ani raz nikto nekontroloval , papiere majú že idú tam do práce a naspäť domov plus urobené testy. A teda on nejde cez jeden okres ale cez polku Slovenska a ako som písala žiadne kontroly ešte nestretli. A my sme tiež v čiernom okrese.

hettinka
18. feb 2021

@timusenka222 to sa ti oplatí tak daleko cestovať? Však si to daj doviezť kuriérom domov.

timusenka222
autor
18. feb 2021

Hettinka, ano oplatí 🙂 keby ešte 3x otocim domo-zilina, tak sa mi to viac oplatí. Je to nábytok, to chápem, že sú to ťažké veci, ale kúrier pred dom mi prišiel skutočne drahý. My mame aj väčšie, 7 miestne auto.