Chceli by sme mačičku

sida456
8. máj 2018

Dobrý deň. Prosím vás pekne chceli by sme domov macicku. Ale nechceme ju dnu. Len aby bola vonku a ,,nasa’’. Kúpiť jej nejaký pelech ?? A čo dávať?? granule alebo nejake mäso ? Aj k veterinárstvo mám zájsť ? Alebo ako to je s mamičkami. Ďakujem za rady

candii
8. máj 2018

V prvom rade ju treba dat vykastrovat/sterelizovat, zaockovat a pravidelne podavat odcervovacie tabletky, tak idealne kazde 3m kedze bude von, daju sa kupit normalne v lekarni..pelech jej mozte kupit ale ci tam bude, tazko povedat. Mozte jej davat granule, masove kapsicky, masko ale len dobre uvarene, mlieko nie.

somavi
8. máj 2018

Ahoj , my mame dve mačky , predtým sme mali 2 a zmizli 😞 pelech nemajú , ale keď je zima , majú sprístupnenú Garaz , tam je pelech . V lete ležia na tráve na dvore a tak- väčšinou niekde na slnku. Majú von stále misku s vodou a dávame im granule. Mlieko som im párkrát dala , že ich poteším 😃,ale hnačkovali trosku z toho . K vet treba ockovat a aj odcervit. A zabudla som dôležité - vykastrovat treba .

margaretka_
8. máj 2018

Masko kludne aj surove. Je to masozravec. Ak ma byvat vonku tak skor asi budku, alebo vchod do nejakeho pristresku, aby sa mala kam v zime schovat. A prvych par dni by som ju asi nechala niekde vnutri, aby si trochu zvykla.

henikav
8. máj 2018

Na to aby bola macicka vonku a vasa, ju budete musiet mat aspon 1-2 mesiace v dome, kym si tam zvykne. nefunguje to tak ze si ju prinesiete, vyhodite do zahrady a hotovo. Pripadne jej neskor urobte do dveri macacie dvierka a nechajte jej vstup do predsiene...

lindusss2016
8. máj 2018

@henikav dtaci aj tyzden, ak je to male maca

juliet86
8. máj 2018

Odporucila by som vam adoptovat macicku. Existuje vela organizacii ktore hladaju macickam aj maciatkam novy domov

deti95060810
8. máj 2018

pozri na Bazoš.sk tam je mačičiek na darovanie....
naša žerie aj surové mäsko.... sem tam konzervu, sem tam granule, sem tam si niečo chytí... V zime spávala u nás v chodbe, keď boli veľké mrazy - kúri sa tam.... Má aj pelech, len teraz tam nespáva...momentálne tam spí 5 malinkých mačiatok...

rozpravocka
8. máj 2018

my mame troch kocurov.... zo zaciatku sme ich mali na noc v garazi, potom uz boli iba vonku... resp. v zime, ked teplota klesla pod 0, tak ich tiez davame do garaze.... ked sme ich priniesli, vzali sme ich zaockovat.. hned ako male (to bolo tusim na nejake macacie choroby, co sa prejavuju ako chripka 🙂) a potom, ked mali 3 mesiace, tak ockovanie proti besnote + samozrejme odcervit (na zaciatku tusim kazdy mesiac a od pol roka kazde tri mesiace), okrem toho dostali obojky proti blcham a kliestom. V 3/4 roku sme ich dali vykastrovat. V zime spavaju v bude, v lete sa im paci na takom macacom strome, pripadne na rohozke pred vchodom. Nase zeru iba macacie konzervy, granule pripadne maju radi surove maso.... inym jedlom pohrdaju 🙂 Asi sme ich priliz zhyckali 🙂 Mlieko im nedavame ani sme nedavali.. upozornovali nas lekari, ze to nie je vhodne. Dolezite je hlavne to ockovanie a odcervovanie, hlavne pokial mate aj deti, ktore sa s macickami budu hrat 🙂 Vonkajsie macky totiz mozu vselico vonku "chytit". A kastraciou, sterilizaciou okrem ineho docielite aj to, ze sa nebudu tulat 🙂

henikav
8. máj 2018

@lindusss2016 male maca by som uz vobec nenechavala vonku. Mali sme ich 5, niektore nam zadrhla liska, susedov pes a jedno nam zrazilo auto a to byvali vo vnutri, len mali moznost chodit dnu a von, macacie dvierka som im otvorila az ked mali 5-6 mesiacov

lindusss2016
8. máj 2018

@henikav no tak asi zijete v nebezpecnej stvrti 😂 u nas nikdy ziadne maca neposlo, uz dvakrat sme doniesli, zavreli na tyzden do sopky a vzdy ostali, nic sa im nestalo. Male maca sa boji, neodide hned daleko od zazemia

deti95060810
8. máj 2018

@lindusss2016 nám tiež miznú mačiatka....ale môže to byť tým že bývame na kraji dediny a plot sa robí až teraz...

henikav
8. máj 2018

@lindusss2016 tak u nas su lisky vsade, aut chodi malo, ale staci aj jedno, ak mu maca vybehne a susedov pes ten uz podrhol vela maciek aj inym susedom. Teraz mame velku macku, ale ta si uz vie dat pozor, ta si chodi dnu a von ako sama chce

lindusss2016
8. máj 2018

My sme v strede dediny, psy su tu len nase a tie sa s mackami len hraju, les nie je siroko daleko, aut je tu dost, ale na tu stranu, kde je cesta, macky vobec nechodia, kedze z druhej strany maju zahrady

skjatqo
8. máj 2018

A na aky ucel ju chcete? Macku, kocura, aky pocet? Na hladkanie, proti hlodavcom, aku povahu?
My sme mali dost velky pozemok okolo domu, maciatka sme brali vzdy od susedov, idealne 2 kusy a surodencov. Nikdy sme ich nezatvarali, ale mali sme uzavrety dvor a macaci rebricek, tam maca nevylezie. U nas bol problem s polovnikmi, zabijali ich len tak z pasie a kludne vosli do obce a pustili psa... A zopar ich zrazilo auto alebo nevieme co.
Nekastrovali sme, mali sme maciatka, bud ostali u nas alebo si ich brali susedia. Kocuri sa tulali, v ruri aj 2 tyzdne, v zime chrapali vsetci spolu v jednej budke. Macky sme mali pre potesenie a proti hlodavcom. Najradsej mali pelech vyrobeny z drevenej bednicky. Vnutri vystlany polystyrenom a nejaka stara deka, bednicka polozena na dlhu stranu, otvorenym vrchom pricapena na okno do obyvacky, na kratkej strane vstupny otvor. Zatazena dlazobnymi kockami pre pripad vetra. A 2 kusy pre pripad nezhod 😉

beate1
8. máj 2018

ahoj,my máme dve mačičky.párik..na začiatku boli asi 3 dni v kotolni,aby si na nas zvykli..teraz su už 5 rokov vonku..aj ked je mraz,nechcu ist do domu..zalezu hoc kde..maju aj speci domov pre mačky,ale nechcu tam byť..čo sa týka žrania,žerú surové masko,granule,sačky pre mačky a vodu..pijú mlieko a nič im nie je.držím palce,nech ste s mačičkou spokojní...

0silvia0
8. máj 2018

@henikav syn doniesol malého kocúrika a dovnútra sme ho vôbec nedávali a zvykol si za 1 deň.
1-2 mesiace v dome kvôli zvykaniu si? To sa mi zdá prehnané, nie každý chce mať mačku vo vnútri.

cecilia68
8. máj 2018

@henikav Tá ju chudinku dnu nevpustí :(

0silvia0
8. máj 2018

@cecilia68 to akože ja? 😲

cecilia68
8. máj 2018

@0silvia0 Nie....autorka 🙂

0silvia0
8. máj 2018

@cecilia68 🙂 no ani ja by som nepustila🙂

cecilia68
8. máj 2018

@0silvia0 Od teba si radšej držím odstup a nepúšťam sa už viacej do slovných súbojov 🙂 Mne by bolo ľúto , že vonku je -15 stupňov, ja si sedím v deke pred kozubom a to chúďa ide skapať od zimy :(

lindusss2016
8. máj 2018

@cecilia68 nie vsetky macky skapinaju od zimykedy, ved ked niekto zije v dometom, vacsinou ma moznosti, kde zvieratko ubytovat, aby mu v zime bolo teplejsie. Nase macky spavaju napr.na kotly, maju tam krasne teplucko, napriek tomu si jednu zimu kocur zvolil vylihovat so psom v zateplenej bude

0silvia0
8. máj 2018

@cecilia68 bože a čo som ti ja urobila že si nechávaš odo mňa odstup? 😨 Myslím, že je automatické, že keď človek nechce pustiť mačku dovnútra, tak má na to svoj dôvod a postará sa o to, aby mačka neskapala od zimy napríklad tak ako píše @lindusss2016 ... mačku by som nemohla mať v dome z dôvodu, že máme na mačky alergiu. Ja s dcérou máme z mačiek sople a manžela svrbia z mačiek oči... okrem toho máme v obývačke 10-ročnú zajačicu a tá by z mačky skolabovala.
To je môj dôvod, každý má iný...

katrin21
8. máj 2018

my sme macke spravili normalne budku, ako aj psovi, len mensiu... uziva si to, v zime ked fuci, ide tam rada... predavaju aj pelechy, ale musela by si to niecim prekryt, aby jej to nenamoklo a pod.... a nieco hrubsie prehodit na zimu cez to, aby nezamrzla.... my sme budku zateplili...
Co sa tyka pohlavia, odporucam skor cicu, viac sa drzia doma, mali sme aj kastrovanych kocurikov, aj tak sa zvykli tulat a par nam ich zrazilo tym padom auto... 😞.. macka sa drzi viacdoma, ked mala asi 7mesiacov dali sme ju sterilizovat....

dolezite je, nechat ju par dni doma, aspon v chodbe, aby sa naucila, ze je u vas doma, ze tam ma svoje miesto,.... nemusis kupovat zachodik, staci vacsia skatula od topanok, ciziem a do toho das Zverlit, aby tam mala WC.... von najprv len s vami a ked sa rozkuka, potom postupne jej davat tam papat, aby vedela, ze je tam doma a ma miesto svoje.....
Odporucam pravidelne odcervovat, maciatko 3x po posebe sa musi a potom aspon raz za 3t, - raz za mesiac, ked bude vacsia a bude lovit mysi .. my tak robite, kedze mame male dieta a aj kvoli nam samym... ked dlhsie neodcervis, zacervi sa, rovnako ako pes ..
Inak macka je super, mame aj psa, ale macka je taka milsia....
Kedysi sme mali macky aj dnu, ale tuto uz nepustame, max. v zime v krutych mrazoch do pivnice, garaze, to aj psa... ale inak oni preziju v tych zateplenych budach v pohode...

cecilia68
8. máj 2018

@0silvia0 Nemyslela som to v zlom, len už si mi pár krát poriadne naložila, tak viem, že každý súboj s tebou prehrám 🙂 Preto cúvam a držím sa ďalej 😝😝

0silvia0
8. máj 2018

@cecilia68 ale no... navrhujem mier 🐱

katrin21
8. máj 2018

@lindusss2016 my sme tu napr. nova stvrt, velka cesta je az dalej asi kilometer.. ale aj tak sa tie macky tam pritrafia ist, dve nam tam zrazilo konkretne na tej ceste, lebo su tam polia a ich to tam laka .... aj ked boli kastrovane,....
okolo su volne pozemky, tam lovia mysi, ale proste nezarucis, ze macka nepojde aj dalej.... a jeden kocurik co sme mali, ten sa tak lubil tarat, 2x sme ho nasli o 2 ulice dalej, tretikrat uz nie.... a to sme ho mali doma dlho predtym aj vnutri , aby si zvykol, ale to bol exemplar :D tulak..... a jedneho sme prijali najducha so zlomenou labkou, ten bol uzasny... vdacny, len skoda, ze toho nam zrazilo.. som sa naplakala uz... ale tato cica, mame ju tusim treti rok, ta sa drzi, klop klop, netara sa tolko...

lindusss2016
8. máj 2018

@katrin21 tak my mame asi dobru polohu. Tu je macaci raj, vyvaluju sa tu vsetky spolu aj zo susedstva. Jednym susedom tu dokonca vydrzal nekastrovsny kocur az 12 rokov!!!

lindusss2016
8. máj 2018

@katrin21 nas starsi ma 3, mladsi je z minuleho roka este len

henikav
8. máj 2018

Kazdy podla svojich skusenosti. Nam macku mamicku chytila liska, ked mali maciatka len tyzden. S manzelom sme si na striedacku brali dovolenku, aby sme ich vypiplali, krmili z fľašky, az okolo 5-6 mesiacov sme ich zacali pustat von a behom roka sme o ne prisli. Nebyvame na samote, ale aj priamo v bruseli v meste vidim casto z terasy vecer behat lisky, tak mimo mesta je ich este viac. No ja sa o ne bojim. Terajšia macka uz ma par rokov, tak si dava viac pozor, ale tiez ju uz susedove psy chytili. Mala stastie, ze sme boli nablizku.