Chcem byť perfektná

miminka272
24. nov 2014

Rozmýšľam či je tu niekto s podobnými problémami ako ja lebo mám čoraz častejšie pocit že som nejaká divná. :D Som prvý krát tehotná, neplánovane. No s priateľom sme už 5 rokov a aj tak sa to malo uskutočniť niekedy o 5-6 rokov. Akurát som skončila vš denné a prešla na externé ktoré si určite dokončím aj keď sa mi veľa ľudí čuduje a ja nechápem prečo. Neviem prečo by som nemala študovať ten jeden rok a pár mesiacov popri bábätku. :-/ Problém je v tom že som príliš mladá a necítim sa na to a okrem toho som silne zaťažená na kariéru. Dostala som veľmi dobé miesto v Bratislave, no vzhľadom na tehotenstvo a súčasné doštudovanie som to nechala tak. Na jednej strane som sa chcela vypracovať byť niekým, starať sa o seba, užiť si mladosť aj s peniazmi a kariérou, vplyvnými priateľmi, veľa veľa cestovať a byť s priateľom len tak. Po skončení školy si za rok naplánovať dokonalú svadbu. Postaviť domček a až potom dieťa. Deti mimochodom milujem a chcem byť najlepšou matkou akou dokážem byť. Lenže popri tom sa akosi nechcem vzdať tých svojich plánov čo sa týka kariéry, štúdia. Do práce nechcem ísť tak chcem rozbehnúť vlastný biznis. Zároveň nie som ochotná odísť od dieťatka skôr ako pôjde do škôlky. Samozrejme si zakladám tiež na tom aby som mala dokonale upratané vždy v domácnosti a taktiež aby om bola stále príťažlivá. Je to podľa Vás reálne? Byť perfektná vo všetkých smeroch?

lyzzy
24. nov 2014

@dai... Ty patríš medzi ktoré?

dai
24. nov 2014

@lyzzy ja som zatazena na svoj zivot🙂 kde rodinu klbim s karierou...

lyzzy
24. nov 2014

@dai... No ty si dokonalosť sama.😉Pekný večer😀

canama
24. nov 2014

@miminka272 ja som mala prve dieta v 32 rokoch a uprimne, ovela radsej by som ho mala v 22, lenze to som svojho muza este nepoznala. 🙂 ber to ako vyhodu...tehotenstvo v tvojom veku je urcite jednoduchsie, aj nocne vstavania lahsie zvladnes..dokoncit VS popri dietati nebude problem (neposudzujem podla seba, ale mam zname co tak VS skoncili a teda nijak extra im to nepalilo), odkrutis si matersku a potom sa s chutou mozes pustit do kariery. ked je kariera rozbehnuta, tazko sa na matersku odchadza...udrzat si poziciu nie je lahke, viem o com hovorim. mat dokonalu domacnost a byt dokonale upravena pri dietati, to asi nepojde, ak nebudes mat doma sluzku a opatrovatelku, ale tak da sa co to pre seba spravit...pri jednom dietati sa neda vyhovarat na to ze zena nestiha raz za cas kadernicku, alebo ze chodi stale vo vytahanych teplakoch. 🙂

dai
24. nov 2014

@lyzzy napisala som ze je dobre mat ciel a sny a ist si za tym... detto ze sa snazim ako najlepsie viem🙂 vdaka tomu mam bohaty zivot kde necitim potrebu si prizvukovat ze teraz som matka tak musi ist vsetko bokom, ci naopak... ak je toto pre teba dokonalost tak potom ano🙂 aj tebe pekny vecer

gretocka
24. nov 2014

no povedala by som z vlastnej skusenosti, ze plany je dobre mat, aby clovek vedel svoj zivot smerovat a niekam napredovat, ale treba pocitat aj s tym, ze vsetko moze byt inak a potom sa tomu prispobit.
Prveho syna som mala uplne ukazkove babatko - iba spinkal a papal. Vsetci naokolo mi hovorili, spokojna mamina=spokojne babo no a ja som si to vysvetlila, ze aj druhe bude take iste... no a dcerka sa narodila uuuplne ina. Zivel uz od bruska. A musim sa cestne priznat - zial, ze som sa musela vedome naucit mat ju rada aj ked je ina, vedome ju neporovnavat s bratom a akceptovat ju. Pri synovi som si porobila vsetko, ziadne obmedzenia sme nemuseli robit. Pri dcerke som nespravila nic.
Takze planuj, ale nebud sklamana ak to bude uplne inak a ak budes, prosim sprav vsetko preto aby si to nedodnieslo dietatko. Aj ked bude vsetko ine ako planujes, moze to byt krasne - je to vsak zavisle hlavne od tvojho postoja.

eludka
24. nov 2014

nie, nie je to realne, nic proti ambiciam, ale nie je dobre tlacit na pilu, pravdepodobne do 5 rokov neumries 🙂, a nechaj si nejake ambicie aj na neskorsie roky 🙂 , a este: clovek mieni..., a vplyvni priatelia - kym Ti ide karta, pritoci sa k Tebe hocikto, cloveku je prijemne lichotenie a obdiv, ked mas problemy, pravdepodobne sa Ti otocia chrbtom

j.a.n.e.7
24. nov 2014

Myslím, že keď sa Ti bábo narodí, sama prídeš na odpoveď .... každopádne ak si otehotnela aj neplánovane, s odstupom času to budeš vnímať ako to najlepšie čo sa Ti mohlo stať a dokonca že to bolo aj perfekne načasované 🙂 Mne osobne dosť trvalo, kým som si v hlave ujasnila, že vo všetkom som nahraditeľná.... jedine ako mama svojich detí som nezastupiteľná. To ale neznamená, že sa človek vzdá všetkých svojich snov.... len ich usporiada podľa priorít.

miminka272
autor
24. nov 2014

díky všetkým za názory, vidím že väčšina z vás to vidí ako niečo nemožné, no na ten postoj som zvyknnutá z okolia to často krát počujem, a aj tak sa mi vždy to tzv. ,,nemožné,, podarí ale cením si že ste mi dali pohľad zase z iného uhlu pohľadu 🙂 prioritou číslo jedna je pochopiteľne zdravé bábätko, myslím že to nemusím písať ale ak by tu niektorým teda jednej osobe trebalo, vzhľadom na to že ľudí triedi len do niekoľko málo vriec :D situáciu si každý pochopí po svojom, ja sa na nič nehrám, je to moja prirodzenosť a tie plány nie sú len tak na základe ničoho... už doteraz som toho zvládla oveľa viac ako moji rovesníci, pochádzam z chudobnej rodiny a dokázala som sa vypracovať už počas školy, na účte mám niekoľko tisíc € ktoré boli zarobené len a len mojím úsilím, vytrvalosťou a tým že ma nič nezlomilo... nechcem sa tu chváliť ako si to určite zase niektoré vysvetlíte, chcem len podotknúť že na študentku mám určite nadštandardný život ktorý pramení z hodín úsilia a driny ktoré ma posunuli kus dopredu, a popri tom som si vybudovala perfektný vzťah, silné priateľstvá a hlavne mám moju rodinu ktorá je pre mňa najviac.. nikto z okolia nechápe ako toho toľko zvládam a ja to pri tom robím všetko s radosťou a elánom 🙂 z toho vychádzajú moje plány, z vlastných skúseností že ma len tak niečo nepoloží a ak hej tak mi každý jeden pád dá viac síl ísť doprredu 🙂
@eeffka a koľko máš rokov? :D
@henikav to je jasné že každý má svoju dokonalosť, a toto je tá moja 🙂
@simonka77 @lafamme @adeala @trish31 @petruska78 @cerez @0silvia0 @bonaqa2013 @romanco

trish31
24. nov 2014

@miminka272 ked si mala taketo plany do buducnosti preco si si potom urobila dieta?

zeleny_cajik
24. nov 2014

@lyzzy podľa mňa nie je nič zlé na tom, že je niekto zaťažený na kariéru. Ak nezabúda vo svojom záujme na nejaký work-life balance.
Skôr ma zaskočili tí "vplyvní priatelia" 😅 Osobne si na svojich priateľoch vážim úplne iné hodnoty, ale tak každý sme iný.

zeleny_cajik
24. nov 2014

@gretocka akoby som o sebe a svojich deťoch čítala, úplne, ešte aj vekom sú podobné 🙂

thinka001
24. nov 2014

Asi preto ked si clovek zacne mysliet ze je perfektny alebo chce byt perfektny pride zivot a zamiesa karty a nakoniec clovek zisti ze aj inak je to celkom fajn..hm obcas ma prekvapuje ci udivuje ze ludia nachadzaju zmysel v peniazoch,falosnych priateloch,majetkoch,obdive, je to taky prazdny vyprahnuty zivot ze mi ich je viacmenej luto..

miminka272
autor
24. nov 2014

@trish31 dieťa je neplánované, a keby som bola taká veľká kariéristka tak by som šla na potrat aby som si mohla všetko splniť... no to by som nikdy nespravila, ja svoje bábätko už teraz milujem najviac na svete 🙂 Jednoducho akceptujem realitu že plány sa menia. Ale nikdy to nevzdávam.

trish31
24. nov 2014

@miminka272 ja nerozumiem na co si zalozila tu temu ked aj tak tvrdis,ze vsetko dosiahnes

miminka272
autor
24. nov 2014

@thinka001 úplne súhlasím, mne nejde o peniaze, ide mi o napredovanie a posledné čo potrebujem je robiť na niekoho dobrý dojem, najdôležitejší je dojem sama na seba 🙂

miminka272
autor
24. nov 2014

@trish31 a mala som ju založiť na to aby mi všetci potvrdili že nič z toho nedosiahnem? :D a nechať sa odradiť.. mňa zaujímali názory žien čo niečo také už prežili.. no väčšinou ma názory ostatných neodradia od toho čo chcem sama.. Ale každopádne ich rešpektujem 🙂

thinka001
24. nov 2014

hm beriem len aby to nemalo opacny efekt ze ludia ta zacnu povazovat za karieristku ktora ide za peniazmi cez mrtvoly..napredovanie je siroky pojem..napredovat mozes predovsetkym teraz ked cakas dieta, ze budes tou najlepsou mamou na svete, ktorej dieta sa nebude bat nic povedat, a raz na teba bude spominat ako na naj kamosku..mozes napredovat tak,ze budes dobrou manzelkou manzelovi, nemusi to byt zrovna varenie,super domacnost, ale byt mu dobrym priatelom, tieto veci a tym podobne su viac ako peniaze, nedaju sa peniazmi vyvazit,kupit..v dnesnej dobe casto unika podstata zivota uzit si zivota s tymi ktorych ma clovek rad prevysuju peniaze a nahananie sa za autami,domami,peniazmi ktore su rychlo pomynutelne, iduce ruka v ruke s rozvodmi,ochladnutim vztahov, je tazke v dnesnej dobe do toho nespadnut ale da sa to..

nasta55
24. nov 2014

Len tak dalej s tymi s nami. Mozno sa raz zobudis 🙂

dana_l
24. nov 2014

s jednym dietatom (ktore je "dobrym" dietatom) sa da zvladnut vsetko co si napisala. ale pri viacerych detoch to uz nemusi byt uskutocnitelne. jedine ak mas dost penazi si niekoho zaplatit na pomoc - ci uz na pomoc s detmi alebo v domacnosti. lebo ak chces pracovat tak to nebudes vediet sklbit dohromady az pokial deti nebudu samostatne. lebo male deti potrebuju cas aby si sa im venovala a vtedy praca, hlavne ak chces byt svojou vlastnou sefkou, nie je mozna na 100%. vsetko ma svoj cas - byt matkou, alebo byt uspesnou zenou.

dannizeta
24. nov 2014

Človek mieni, Pánboh mení! Podľa mňa máš príliš veľké plány. Ale dostala si najväčší DAR od Boha.Tak si ho váž, mnohé by za to dali všetko.. 😅 Dieťatko je vždy najviac...kariéra,peniaze, to je všetko "poľná tráva"...ale veď keď si naozaj dobrá, tak to dosiahneš aj po materskej,nie? 😉 Držím palce!

ajsenz
24. nov 2014

@miminka272 nevidím zmysel tejto diskusie keď si presvedčená ,že všetko zvládneš. Ja som síce rodila ako 19r tiež neplánovane po 3r vzťahu nemali sme a prepáčením ani hovno no na ohováranie všetkých som dokončila strednú a maturitou podotýkam žiadna učňovka,osamostatnili sme aa takmer hneď po pôrode a bez finančnej pomoci si žijeme ďalej. Čiže všetko sa dá. Čo sa týka dieťaťa najťažší je podľa mňa prvý polrok. Vžiť sa s dieťaťom naučiť si systém ako fungovať urobiť mu režim a potom to už bude šlapat ako hodiny. Držím palce. A HLAVNE si dieťa uži. Ide to naozaj neskutočne neskutočne rýchlo a nestojí to za žiadnu kariéru sveta. Tá ťa rok-dva počká. Keďže píšeš, že si šikovná a ambiciózna úspech dosiahneš kedykoľvek . Aj s dieťaťom. Drz sa

luccija
24. nov 2014

@romanco dufam, ze autorka po porode prehodnoti svoje ciele, lebo prave zeny, ktore chcu byt dokonale, mat karieru ved naco som studovala...byvaju velmi frustrovane.Podla mna vobec netusis co Ta caka, ale dieta upriami tvoju pozornost inym smerom a nebudes tak zamerana na seba.Nikto nehovori, ze nemas mat ciele, plany...inac ako moze tak dokonala zena s nalinajkovanym zivotom na 5 rokov dopredu neplanovane otehotniet🙂

romanco
24. nov 2014

@luccija To asi nepatrilo mne. Ale inak súhlasím. Zbytočne budeš Afričanke vysvetľovať aký je sneh...Iné je kopať len za seba a celkom iné, keď tvoje plány, program, nálady ovplyvňuje niekto 100% od teba závislý.

moni73
24. nov 2014

@miminka272 ako sklbis biznis a dieta? budes dokonala stat vo dverach, v dokonalom domceku, na rukach s dokonalym dietatkom a my ostatne nedokonale sa budeme chodit pozerat a nejaky dokonaly vratnik pri vstupe na dokonaly pozemok bude vyberat dokonale vstupne. obcas nam zamavas a posles vzdusny bozk 😉
sorry, som sa nechala uniest ale uplne to vidim.... 🙂
prajem ti, aby sa ti splnilo co najviac 😎

ps na potrat by si ist nemohla, to by si nebola dokonala 😉

mawka
24. nov 2014

moj zivot je perfektny prave v tom, ze nie som stale perfektna, ze nemam vzdy dokonale upratane, aj ked mam doma poriadok. som perfektna v tom, ze sa nejdem poskladat, ak nemam nieco nalinajkovane, sama s dvomi detmi si mozem planovat do aleluja. pefektna som preto, lebo ma tak vnimaju moji skveli (iste aj vplyvni - ale to ma nezaujima) priatelia.
ja len lutujem dokonale deti dokonalych matiek v dokonalom dome. a lutujem aj chlapov, ktori maju manzelky, ktore musia mat vsetko dokonale. a taki chlapi zvycajne utekaju k uplne normalnym zenam, ktore maju na haku, ci im niekde trci vlas alebo ci je na koberci smietka a cio maju koberec z ikea za 50 alebo od cojaviem versace za 1850...
alebo este moze prist hovadsky pad na drzku, lebo tisice na ucte som mala aj a mam akurat velke minus a potom bud prehodnotis alebo ta odvezu do pezinku.
zivot je velmi variabilny. a ci sa ti to paci alebo nie, nikdy nevies, co sa ti podari alebo poserie.
dam ti jednu radu, prestan sa brat tak strasne vazne a pristan na zemi. aby si potom dole neletela prilis rychlo a aby pad nebol fatalny.

inak na toto je aj diagnoza.

good luck! 😉

celasapremenim
24. nov 2014

@mawka ja uz ani nemam co dodat :D

dai
25. nov 2014

🙂 predpokladam ze autorka slovo dokonala myslela v zmysle ze chce robit veci co najlwpsie podla svojich planov... uz by hadam stacilo navazabia sa do slova dokonala - neverim ze vo vas vsetkych nie je ani kusok snahy byt perfektnymi v zmysle ako si sami zadefinujete...
A sorry ale toto odnietanie pracovnego uspechu je take typicky konikovske... skryvat svoju neschopnost a neuspechy za dieta, pisat ze chlap opusta zeny ktore su uspesne a upravene🙂 to hadam nemozte ani mysliet vazne🙂 bud teda zijene v inom svete alebo vy si dokonale zakryvate materstvom oci... ved tu na koni je tolko pripadov bab - supermatiek... ktore chlapy prave kvoli tomu ako sa opustili ako zeny opustaju... verim teda ze nejaky zakomplexovany chlapcek bude mat problemy s uspesnou zenou , nastastie ja v takej spolocnosti nezijem... v mojom okruhu su muzi na svoje zeny pysne - ci pracuju alebo su doma - su na ne pysne nato ako vsetko zvladaju a pritom stale zostavaju zenami partnerkami so svojimi snami a cielmi.

jankastubka
25. nov 2014

Sny treba mat a aj sa snazit si ich plnit. Vsetko podla mna zavisi od toho, ake dieta budes mat. Su deti, ktore do roka ani nevies, ze mas. A su deti, kde si rada, ze konecne na minutku zaspali a ides si pospat aj ty, lebo uz dalej nevladzes.
Co sa tyka upratania to nevidim tak ciernobielo, ak na to budete mat peniaze, tak si zaplat raz do tyzdna poriadne vygruntovanie bytu, dnes uz su rozne vymozenosti, ako tie vysavace, co same vysavaju. S tym ale, ze neskor budu hracky vsade, sa proste treba zmierit. Tym, ze si to mas zaplatit, som nemyslela, ze nebudes schopna upratat, len proste ak chces k tomu podnikat, tak cas nenaklonujes a miesto upratovania, by slm sa radsej venovala dietatu.
Co sa este toho podnikania tyka, tiez sa to da, ale chce to veeeeela vypatia, pokial sa chces popri tom venovat aj dietatu. Najlepsie je mat zamestnanca, ktoremu mozes doverovat a jeho raz za cas skontrolovat. Neviem vsak, ci to pri zacinajucom podnikani ide.
Ja som vsak ina, som rada, ze mam dieta a chcem sa mu naplno venovat celych 100% lebo male je len raz. A ked bude mat 20 rokov a super karieru a super dom, ale jeho detstvo si nestihnem uzit, uz cas nikto nevrati. Do dochodku si myslim, ze je casu dost... a clovek sa nema podla kam ponahlat. Podnikanie kludne mozes rozbehnut az ked bude dieta kus vacsie. Ale je to kazdeho otazka priorit. Poznam aj takych, co na vyske mali deti, kym my sme budovali karieru, oni ich vychovavali. A dnes oni maju deti odrastene a naplno sa mozu venovat sebe a svojej kariere, kym ja som tu svoju musela prerusit...resp. chcela.

evaevelinaa
25. nov 2014

@miminka272 nie som asi v nicom z toho co si vymenovala perfektna, ani nemam take ambicie ale ked tak nad tym rozmyslam tak keby som velmi chcela stihnem toho ovela viac. vsetko zalezi od toho ake bude tvoje dieta, aku mas pracu. kolko ti bude partner ochotny pomahat.. prve tri mesiace moja dcera vela plakala, nevedela spavat, bola som strasne unavena, neskor sa to dost zlepsilo, teraz jej uz nevadi ked ju obcas odlozim do ohradky ked si potrebujem porobit nejake veci.. keby som povedala manzelovi ze potrebujem viac casu v kupelni a zalezalo by mi na tom aby som mala aj doma znackove teplaky a podobne veci, dalo by sa.. a keby som mohla mat popri dietati aj nejaku pracu z domu na ktoru by som nepotrebovala cely den tiez by mi to asi len pomohlo trochu sa odreagovat a mala by som potom viac energie venovat sa zase dietatu. niektori rodicia maju to stastie ze najmensie babatka skoro cely den prespia, starsie babatka spavaju dvakratt za den, vtedy sa da tiez nieco porobit.. ale staci mi ak je dlazka povysavana, nepotrebujem ju kazdy den aj umyvat.. netreba to zase prehanat, musis si vediet veci dobre naplanovat a musis mat aj stastie na dobreho partnera, potom dokazes byt perfektna..