Chcem byť perfektná

miminka272
24. nov 2014

Rozmýšľam či je tu niekto s podobnými problémami ako ja lebo mám čoraz častejšie pocit že som nejaká divná. :D Som prvý krát tehotná, neplánovane. No s priateľom sme už 5 rokov a aj tak sa to malo uskutočniť niekedy o 5-6 rokov. Akurát som skončila vš denné a prešla na externé ktoré si určite dokončím aj keď sa mi veľa ľudí čuduje a ja nechápem prečo. Neviem prečo by som nemala študovať ten jeden rok a pár mesiacov popri bábätku. :-/ Problém je v tom že som príliš mladá a necítim sa na to a okrem toho som silne zaťažená na kariéru. Dostala som veľmi dobé miesto v Bratislave, no vzhľadom na tehotenstvo a súčasné doštudovanie som to nechala tak. Na jednej strane som sa chcela vypracovať byť niekým, starať sa o seba, užiť si mladosť aj s peniazmi a kariérou, vplyvnými priateľmi, veľa veľa cestovať a byť s priateľom len tak. Po skončení školy si za rok naplánovať dokonalú svadbu. Postaviť domček a až potom dieťa. Deti mimochodom milujem a chcem byť najlepšou matkou akou dokážem byť. Lenže popri tom sa akosi nechcem vzdať tých svojich plánov čo sa týka kariéry, štúdia. Do práce nechcem ísť tak chcem rozbehnúť vlastný biznis. Zároveň nie som ochotná odísť od dieťatka skôr ako pôjde do škôlky. Samozrejme si zakladám tiež na tom aby som mala dokonale upratané vždy v domácnosti a taktiež aby om bola stále príťažlivá. Je to podľa Vás reálne? Byť perfektná vo všetkých smeroch?

miminka272
autor
22. dec 2014

@alaguema nie je to zlé, veď píšem 🙂 no vidím že sme v istých veciach podobné a bola by to veru s tebou diskusia na veľmi dlhooo 😀 ale načo toľká irónia 😉 ale to je jedno, hlavne nech sme všetci šťastní ako tu vyššie bolo spomínané 🙂

maminkakacenka
1. jan 2015

@miminka272 ahoj, to vsetko sa samozrejme neda a hlavne, ked budes mat doma to malicke, bud hlavne v pohode, fakt nestresuj, ak doma nebude tip top a ty tiez nevymyslaj, ze nevyzeras tip top, na to bude casu neskor. Hlavne sa venuj dietatku, nech je kludne, uzivaj si ten jedinecny cas, si mladucka, vsetko to, co mas so svojim zivotom naplanovane, postihas neskor, este mas vela rokov pred sebou. Mohlo by sa totizto stat aj to, ze budes mat vsetko to, co si si vysnivala, ale to dieta by uz nemuselo prist, mohlo by Ti o tom rozpravat vela zien.
Tak mila mamicka, krasne obdobie neperfektnosti a relax 😉
A este jeden poznatok, ktory zistis coskoro, ked mas doma male babo, niekedy sa fakt nestihas ani vycikat, urobit si hygienu, ci najest sa, ale casom bude zTeba opat krasny upraveny motylik 🙂

samasa
19. jan 2015

@henikav niekedy celá dúha A. ....😂😂😂 niekedy 50 odtieňov šedej 😂😂😂

jozef11111111
10. sep 2022

@dai keď v hlave upravené...alebo mať sedliacky rozum

nikolka1986
10. sep 2022

V určitej časti života musíš byť ženou, podľa toho čo píšeš, ak chlapovi ukážeš že vieš makať ako "fretka" a ideš nad svoje limity, tak potom pod ne už pri ňom nepodlezieš, tak si dvakrát premysli aký štandard nastavíš.

srferreira
11. sep 2022

@nikolka1986 oh toto je tema z 2014 chcela by som vediet aj pokracovanie telenovely 😃

makodob
22. sep 2023

@miminka272 to že si otehotnela je asi najlepšie, čo sa ti mohlo stať, lebo ti skoro ( a to je výhoda) spadnú dole ružové okuliare o tom, ako má byť všetko dokonalé. Takýmto uvažovaním šiješ na seba bič a skor či neskor, ak si neupraceš priority ťa tento bič položí, lebo dlhodobo takéto tempo nie je reálne pre nikoho. Vyzeráš byť šikovná, nastav si reálne ciele a v normálnom tempe a rátaj s tým, že aj keď kopec vecí vypáli inak je to v pohode a možeš zrealizovať všetko, o čom píšeš, ale asi v inom poradí. Ale neuberá to tomu na hodnote, ak to bude trochu inak. A sama sa otestuješ ako zvládneš manažovať dieťa, uvidíš dieťa ťa dokáže veľa naučiť a posunúť ťa mentálne inde ako práve si ❤️

ahyt
22. sep 2023

Ano,jde to kratky cas,ale pak skoncis v blazinci.Neni to ironie,ale pravda