Chcem byť snažilkou, ale už nebudem. Čo mám robiť?

kitchima
5. jan 2011

Ahojte. Po dlhom váhaní som sa rozhodla sem napísať. Mám už 2 krásne, zdravé detičky. Ale ja chcem byť zase tehulka 😔 Manžel s tým vôbec nesúhlasí, trvá na tom, aby som si dala zaviesť vnútromaternicové teliesko. Nechápem sama sebe, mám užastné detičky, dcérka má ešte len 4 mesiace a mne už chýba ten nádherný pocit a hlavne vedomie, že nosím nového človiečika pod srdcom. V dobrom závidím každej tehulke, dokonca, i snažilke. Keď mal synček 9 mesiacov, tak som túžila po druhom mimi, že ma manžel chcel poslať k psychiatrovi. Dokázala som si vsugerovať tehotenské príznaky, dokonca som videla 2 čiarky na tehu teste, ktoré tam neboli. Ten bol taký zo mňa zúfalý, že nakoniec súhlasil s druhým bábänom. Ale viem, že tretie už neprichádza do úvahy, z finančných dôvodov. Máme kúpený stavebný pozemok, čakáme iba kým začnem pracovať, potom sa na 30 rokov zadĺžime hypotékou. Takže niečo ako MD už u mňa neexistuje. Ale ako sa zbaviť tej túžby.. študujem popri MD aj VS, začala som piecť tortičky.. žiadne rozptýlenie nepomáha. Som vôbec normálna? Poraďte mi prosím. Alebo sa nás nájde viac?

monuska342
5. jan 2011

@kitchima uplne ta chapem ja mam jedneho synceka a tiez tuzim byt tehulka je to krasny pocit nosit pod srdieckom novy zivot u nas to asi tiez neprichadza v uvahu....tiez som si uz myslela ze som tehu uz som aj videla 2 ciarocky na teste ale nic s toho nebolo :((

anjelicek26
5. jan 2011

Ja som draheho oboznamila s tym, ze so mnou trieskaju hormony a ma moje vykyvy a tuzby po dalsom dietatku zatial odignorovat. Uz ma to aj trosku opusta nastastie. Len som drahemu vravela, ze za par rockov na neho s touto temou aj tak vybehnem, tak mi to s usmevom odkyval. Ze raz.

Ono ma to prejde, ja si myslim, ze po porode je kazda z nas este rozcitena z krasneho vonaveho batozka, spomienky na tehu su este prilis cerstve, ja keby ostanem tehu nejakym zazrakom teraz, tak som vytesena ako leco 🤐 Ale logika nepusti.

Ked budem spät v praci, robit "normalne" veci, uz to bude ok, aj pri dcerke to tak bolo. Tuzby sa nezbavis, len ju mozes otupit a fakt sa zamestnat niecim inym.

U nas by to financne a priestorovo slo... ale drahy je uz starsi.. z prveho manzelstva ma uz dve velke baby... to aby sme jazdili autobusom 😅 A pravdu, kto v dnesnej dobe zamestna maminu s 3 detmi na plny uväzok? Ako stihat kruzky? Skolku, skolu? Najprv musia tie mladsie odrast. Ani u nas sa to "nehodi". Ale ja si neviem predstavit uz NIKDY nebyt tehu. Proste este raz budem. Hotovo. Ako kedy, neriesim. Ani nechcem, nemusim. Raz.

Vsak pockaj, kym ti drobci odrastu, par rockov, kym sa financne nevytiahnete z "biedy" z hypotekou, stavbou a podobne a potom mozete skusit dalsie babo, ak bude vola a chut. Mne strasne pomaha vedomie, ze drahy to uplne "nezrusil" ako myslienku, len povedal, ze mi totalne sibe 😅 😅 😅 Ale v dobrom 😵 😵 😵 Tiez je z maleho uplne namäkko 🙂

bershka
5. jan 2011

no u nas je to naopak. manzel by chcel, ale ja uz nevieeeem

bershka
5. jan 2011

@kitchima no mozno keby ti tehu uhnalo take problemy ako mne , tak by si nechcela

winona24
5. jan 2011

@kitchima myslím,že ťa úplne chápem....mám skoro dva aj polročnú dcérku....pomaly sa chystám na návrat do práce....nechcela by som deti takto hneď po sebe....ale viem ,že o pár rokov to príde....predstava,že už nikdy nebudem tehulka...že už nikdy nezažijem ten krásny pocit,keď sa vo mne pohne prvý krát bábo....keď rastie bruško....tá predstava ma desí...a tu prichádza kameň úrazu....môj partner je rozvedený...má 12 ročnú dcéru...takže to naše dieťa je jeho druhé...a ja som presvedčená,že ho na (jeho) tretie bábo nenahovorím...aj kvôli financiám (hypotéka na krku) aj kvôli istej pohodlnosti...stále tvrdí,že ako "starý foter" nebude prebaľovať bábo....že už chce mať pokoj....a mňa to strašne mrzí...vždy som túžila mať deti dve....a aj napriek tomu,že som po pôrode a aj neskôr mala chvíle,keď som si povedala,že ten strach (o bábo) už nechcem zažiť znova a že jedno dieťa mi stačí,viem,že mi stačiť nebude....že o dva ,tri roky budem strašne túžiť po bábatku....a potom budem v podobnej situácii ako ty ☹

kitchima
autor
8. jan 2011

a tak som rada, ze nie som sama. .az teda s tym rozdielom, ze vy este dufate 😒 ja uz nie. radsej. len teda sa obavam, aby som zase neupadla do takeho stavu az "sialenstva".. neviem.. vcera sme boli na nakupe, ako naschval sme stretli asi 6 tehuliek.. tak som len tak utrusila poznamku, ze vsetky su tehotne len ja nie... 😅 a ten pohlad mojho draheho. ten sa tusim obava, ze nieco chystam 😀

@winona24 moj muzik sa tiez vytesuje, ze deti odrastu, nebude mat uz take babätkovske starosti. takze tiez nehrozi, ze by som mu to navrhla tak o 5-6 rokov. Uz teraz planuje dovolenky a vylety, kam sa babo uz nehodi.

@bershka myslim, ze co sa tyka problemov v tehotenstve, pri porode a pod. je tu diskusii dost. ja som nechcela riesit tieto zalezitosti. Kazda si v tehotenstve aj pri porode odzijeme svoje, kazda ma iny pribeh, trampoty, boliestky. Tiez som to nemala bezproblemove.. Aj som si polezala na rizikovom, aj som mala komplikacie pri porode..
ale toto je o inom..

lenka386
27. júl 2012

@kitchima teraz som narazila na túto tému a ako keby som sa pozerala na seba v zrkadle. 2 krásne zdravé deti, stavebný pozemok, plánovaná hypotéka atď.
A popritom neskutočná túžba po bábatku a pocit, že dve deti sú "málo."(aj keď niekedy sú až-až 😝 )
Potom príde chvíľa, že mám pocit, že dve zdravé deti v dnešnej dobe sú obrovské šťastie a načo ho zase pokúšať.. A znova príliv hormónov na babatko a tak striedavo ako na hojdačke..

martinka13
27. júl 2012

Jej konecne som natrafila na celkom prijemnu temu a nie same zle veci 🙂 Moja situacia je takato: domcek novy, jeden milovany syncek, momentalne pracujeme obaja a manzelom a tuzime dalsom batozku Zatial mam sale strach kvoli zlej skusenosti z minulosti, ale dufam, ze na dovolenke sa odviazeme a......... 🙂 Drzte palce Kludne by som prijala aj zdrave trojicky 😀

ollako
27. júl 2012

ja som na tom podobne, novy domcek, no este som na materskej z druhym syncekom, mam vnutromaternicove teliesko a tajne dufam, ze za 4-5 rokov, ked pojde von ...nahovorim manzela na dievcatko 😀 ...no teda v kutiku duse dufam, ze ho nahovorim...no manzel o tom ani pocut, staci, ze zacnem temu a hned ma zrusi 🙄 aj vlastne vsetci v mojom okoli, si myslia,ze uz staci 😅

cukor
27. júl 2012

...aj ja som smutná z toho,ze uz nezažijem ten pocit mať dieťatko pod srdiečkom....bolo to pre mna niečo zázračné....ale pre mna je zázrak,ze vôbec jedno dieťatko máme.už som stará na rodenie detí/41,5/ a hlavne uz nechcem absolvovať tie umelé oplodnenia.....bolo toho dosť......ale stále ked vidím nejakú tehulku az mi srdiečko podskočí.....

magali
27. júl 2012

@kitchima no ja si myslim ze si uplne normalna.. my mame zatial len jedno a druhe planujeme o dost neskor, tiez kvoli financiam, proste sme sa tak rozhodli.. lenze clovek mieni hormon meni 😀 uz par tyzdnov po porode mnou lomcovali neskutocne pocity, tuzba po dalsom dietatku, troska sa to zlepislo, ale obcas sa to v navaloch vracia.. lenze ja mam len to jedno, tak to mam lahsie ako ty.. napriek tomu viem ze proste teraz to nieje mozne, sama so sebou zapasim, stale si hovorim ze o tri roky mozno, musim ist do prace lebo inak sa to fakt neda, mame rozrobene byvanie a proste este par eur chyba, aby sme mali pekne byvanie a potom potom sa zmestim aj styria a hadam to nejako utiahneme.. ale je tazke bojovat s vlastnymi pocitmi, ktore su take silne... nikdy by som nepovedala ze budem take nieco riesit, ja som ani po porode nemala nejake nadherne pocity, skor som si musela na maleho zvyknut, ale ta neskutocna tuzba po dalsom, ja neviem kde sa to berie, asi je to nejaky taky pud alebo co.. a ked si predstavim ze budeme mat dve, tak sa mi to zda malo a to sme predtym ani viac deti nechceli, ja by som rodila do nekonecna, len kto by ich zivil ? 😀 😀 a niekedy som unavena a mam nervy na maleho, ked ma blbe obdobie, mam pocit ze nic nezvladam a este mam zapasit s takymito pocitmi, je to fuska na psychiku, ale proste s tym musis zabojovat.. skus vydrzat kym sa zabyvate a mozno to potom pojde.. drzim palceky

ludka77
27. júl 2012

no ja som vždy chcela mať aspoň 3 deti, najlepšie samé dievčatá 🙂 teraz čakáme druhé (medzi tým som raz potratila) som na rizikovom (bola som aj s prvou) a je to katastrofa! doma 3ročná dcérka vonku krásne a ja len ležím, idem ma z toho šibnúť som len v 20tt. Už teraz viem že ďalšie dieťa nepripadá do úvahy! Chápem čo zažívaš, ja som strašne túžila po deťoch keby bolo na mne už by sme mali aspoň 6 ročné ale manžel bol neoblomný trval na tom že musím dokončiť VŠ (mal pravdu) vtedy som z toho bola zúfalá. Závidím každej babe čo mala bezproblémové tehotenstvo a pohráva s myšlienkou mať 3 a viac detí. to mne už teda nehrozí!!! ! Držím päste - ale zas chápem aj manžela keď on túži po domčeku a 2 deti už má.

lenka386
27. júl 2012

@ollako aj ja mám dvoch chlapcov a veľmi by sme chceli dievčatko. Pred rokom a pol, keď sa švagrinej narodila dcerka, mal môj manžel asi slabú chvíľku a povedal,niečo v zmysle "keď my budeme mať tretie..." Tak sme zostali prekvapení, ale už ho to prešlo. A tiež si hovoríme, možno pod vlastnú strechu, ale tiež si zvykám na myšlienku, že skôr nie...

@ludka77 držím paste, aby ste mali čo najmenej problémov a mohla si tehotenstvo začať užívať..

daniela242
27. júl 2012

Jeej téma ako stvorená pre mňa 🙂 Tiež mám 2 deti dievčatko a chlapčeka a všetci v okolí hovoria že ako dobre že máme párik že už sme kompet, ale ja nejako v kútiku duše cítim že ešte je jedna stolička u nás prázdna 🙂 Som už po 2 sekciách takže už by to nebolo také jednoduché, manžel už tretie neplánuje ale.....vo mne to niekde je.... tak uvidíme časom....

skumavka
29. okt 2012

@anjelicek26 presne ako u nás 🙂 Moj pocit je jednoznačný. Neviem si predstavit už nikdy nebyt tehotná. Necítit v náručí maličký batožtek 🙂 Avšak kedy? Netuším. Jednak manžel je starší odo mna o dost, jednak už dve deturence máme,mladší má 4 ročky a tak akosi čakám kedy trošku odrastú .
Priestorovo,fiančne by sa to aj dalo...Nateraz teda neviem ako, kedy... Iba pevne verím,že raz ešte hádam tento pocit zažijeme 😵

anjelicek26
29. okt 2012

@skumavka - my sme v 7. tyzdni tehu 🙂 Priroda vyriesila dilemu kedy za nas, velmi sa tesime 😉

skumavka
5. nov 2012

@anjelicek26 Blahoželám 🙂 A v dobrom aj závidím 😉 Ja sa zatial stále trošku obávam nechat veci na prírodu. Dvakrát sme to na prírodu nechali a dvakrát sa ihned poštastilo 🙂 Na druhej strane bola by som vytešená do nebies 😵 Takže uvidíme.
Ešte raz gratulujem! 🙂