Chcem podstúpiť sterilizáciu - ako postupovať?

1. máj 2020

Mam 34 a vlastne deti nechcem ja ani moj buduci manzel. Vieme to od zaciatku a zvlast aj kvoli tazkym zdrv. problemom. Prosim nedsudzujte ma. Problem je vsak v tom,ze lekarka mi odmieta podpisat papiere na sterilizaciu,ze som este mlada v kuse ma od toho odhovara no uz ma s tym ozaj stve pretoze neriesi problemy a ked sa jej na nieco pytam nikdy sa nic nedozviem. Nechce mi predpisat antikoncepciu pretoze podla nej je uz nacase aby som zacala planovat a stale sa ma vypytuje kedy sa na to vrhneme. Uz som jej 100x vysvetlovala,ze ziadne dieta nechcem ale chcem aby mi vypisala papiere na sterilizaciu a ona ma vysmiala,ze takej mladej to ani nespravia. Som zufala, chcem zazit normalny uvolneny sex bez toho aby som premyslala na nasledky a nie sa stresovat co ked. Poradte ako mam postupovat

alazala
1. máj 2020

Naozaj si ešte mladá, rieš to antikoncepciou. A nájdi si inú doktorku

catherine1989
1. máj 2020

Zmeniť doktorku

alazala
1. máj 2020

A tvoj budúci manžel tiež podstúpi sterilizáciu?

kiki68
1. máj 2020

Ved vymen lekarku. Ak mi niekto nevyhovuje v principe, tak dovi. A s inym lekarom sa porad p to co teda dalej. Ak deti nechces a mas uz 34 tak sa to da riesit aj radikalnejsie. Nenechaj sa dotlacit kde vobec nechces .

catherine1989
1. máj 2020

Ale kks, nehnevaj sa na mna, to čo máš za lekárku, že ani HAK ti nechcela predpisovať, lebo už by si mala začať plánovať 🤦🤦🤦 ako, bude potom ona tvoje deti vychovávat, alebo čo? Veď keď nechceš, ju to môže poslednú trápiť, že prečo 🙈🙈🙈

tana85
1. máj 2020

@alazala tiez mi to napadlo, ci on si necha zadne vratka.
ale teda lekarka je vyslovene drza a velmi neprofesionalna, ona sa nema co starat do toho ci chces alebo nechces deti a kedy. moze mat svoj nazor na hak, ale nepredpisat ju?? nejaka vyhrada svedomiu aj tu plati ci ako? uprimne, najdi si nejaku normalnejsiu, co bude respektovat tvoje rozhodnutie

autor
1. máj 2020

Uz som zmenila tento rok 4 gynekologa a kazdy ma odmietol ze nie som normalna. U muxa sme to uz riesili alr ma nejaky problem ze preco nemozu sterilizovat jeho ale o to nejde tyka sa to mna ja to chcem hlavne nech mam istotu. A antiku som riesila ale kvoli pecenovym testom ktore mam od narodenia zle mi antiku predpisat nechcu

kiki68
1. máj 2020

Pockaj par mesiacov a daj si to v zahranici spravit. Plat it to budes tak ci tak . V Rakusku a v Cechach to robia.

ayanamirei
1. máj 2020

neexistuje dovod preco by nemohli sterizilizovat muza... u neho je to len prestrihnutie semenovodu a ma tam 5mm rez, na rozdiel od tvojej plnej narkozy a nie spermie pre zivot muz isto nepotrebuje - takze ta len sprosto klame, ze on nemoze a nechava si zadne vratka

tana85
1. máj 2020

tak ale to je potom ine ak kvoli pecenovym testom, v uvode si pisala iny dovod...

lenuliatko84
1. máj 2020

Tak nech manzel podstupi sterilizaciu a mate pokoj.preco vzdy sa len zeny musia sterilizovat?

ayanamirei
1. máj 2020

@lenuliatko84 lebo chlapi na vsetko prikyvnu a sak oni plodni ostanu, takze ked si to v 40 rozmysli, ze deti predsa len chce, zenu opusti a deti si urobi 😀

lenuliatko84
1. máj 2020

@ayanamirei presne. Ani my uz nechceme deti,jedno nam staci,ale toto by som nepodstupila

autor
1. máj 2020

Baby chlap bol u lekara kvoli nejakemu nalezu ci co to tam ma mu lekar neodporucal davat rezat. Mojmu to nrvadi on z toho nadseny nie je a nesuhlasi zo sterilizaciou ale ja som mu povedala,ze ja to chcem pretoze ja nebudem cely mesiac nervacit ci nahodou. Ano ale moje pecenove testy s tym nemaju nic spolocne ja mam dalsie zdravotne problemy a jednoducho dieta nechcem. Nechcem aby trpelo jak ja a z muzovej strany su tam omnoho horsie diagnozy

autor
1. máj 2020

On deti zo zaciatku chcel ale uz aj on povedal ze dieta nechce ze staci co vidi na ulici

gelifil
1. máj 2020

@lenuliatko84 nechas ho na svete sameho, bez surodenca?

gelifil
1. máj 2020

a co vidi na ulici??

letfenixa
1. máj 2020

Tvoje pečeňové testy sú dôvod nepredpisania antikoncepcie.

ayanamirei
1. máj 2020

jasne , muz ma strasny nalez 😀 alebo ako pises, chce deti, len sa zmieril s tym, ze ty si zatata ako mulica (co je v poriadku, nie kazdy musi chciet deti), ale on sa s tym zjavne nezmieril (vid aj to, ze nechce, aby si sa dala sterilizovat)

katarinka89
1. máj 2020

1. Lekár sa ti má snažiť pomôcť, rešpektovať tvoje rozhodnutie, čiže by som vymenila gynekológa
2. Dobré to zväz, lebo: naozaj si ešte mladá a momentálne si nastavená pri súčasnom partnerovi, že deti NIE ALE kde máš záruku, že spolu zostanete a že pri inom by si dieťa netúžila mať. Ty sa dáš sterilizovať, on nie a keď pôjdete od seba, on bude schopný splodiť dieťa ALE TY NIE. PRETO TA LEKARKA ODHOVARA. TREBA PREMYSLAT DOPREDU....NECH IDE ON NA VAZEKTOMIU A UVIDIS, AKO ZAREAGUJE- URCITE NEBUDE SUHLASIT- BLIKNE MU KONTROLKA CO AK TO S NOU NEPOTIAHNEM A BUDEM CHCET MAT DIETA S INOU

maciatkoe
1. máj 2020

Fake tema. Je maj a ona 4 krat zmenila gynekologa, a este cez coronu, ked ani nebrali lekari nove pacientky... Zo zakona, az po pol roku sa da zmenit gynekolog.

catherine1989
1. máj 2020

@maciatkoe veď to nemusela teraz meniť, možno za posledné 2 -3 roky...

jessennykvet
1. máj 2020

Mne sa skor zda, ze tvoj muz sa vyhovara. Len aby o 5 rokov nezabuchol dvere kvoli tomu, ze chce deti a ty mu ich dat nemozes.

denden77
1. máj 2020

@catherine1989 tiez som mala takeho Dr., kym som nebrala HAK, vsetko ok.. ked som ju chcela, spytala sa ma sestricka, ze naco mi bude.. reku na chleba 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ozrejmila mi, ze su Pro Life ambulancia a HAK nepredpisuju.. o mesiac som mala ineho Dr. 🤷‍♀️😁

autor
1. máj 2020

@gelifil ake su dnesne decka. Vidim to aj u mojich a jeho surodencoch. Decka su rozmazane celkovo je zla doba na vychovavanie dietata. A to je jedno proste decko nechceme a basta.

@letfenixa ano to mi povedali,ze antikoncepciu mi nepredpisu kedze mam stale zle vysledky a beriem na to lieky ( podla nich).

eliska13
1. máj 2020

Tak sa chran iným spôsobom.Nikto Ta nemôže nútiť mať deti😀zmeň lekarku.Moja kamarátka to podstúpila po 2 deťoch po 10 r sa rozviedla a chcela by ešte v novom vzťahu jedno asi tak....

missviolet
1. máj 2020

@gelifil to akoze jedinacikovia su nejaki krypli? Preco by niekto nemohol mat len jedno dieta? Niekto chce jedno, niekto viac, nechapem taketo otazky na druhych... zi a nechaj zit.

ayanamirei
1. máj 2020

"decko nechceme a basta" vs " on chcel, ale si to rozmyslel, ked vidi tie na ulici" je vtip dna 😂 navyse ta prehovara, aby si sa nedala sterilizovat a on sa vraj "nemoze" pricom neexistuje kontraindikacia na vazektomiu. Ja len taky drobny detail, aby si ta este vobec zobral za zenu, lebo nieje nic horsie ako partneri s rozdielnymi nazormi na mat/nemat deti. A ta tuzba "mat" byva naozaj dost silna...

maciatkoe
1. máj 2020

@catherine1989 Tento rok napisala

a1lena
1. máj 2020

Skús to vyriešiť Danou po novom Mirenou a budeš mať pokoj a istotu na 5 rokov. Tomu sa mi nechce veriť že by gynekologička zamietla predpísať antiku.