Chcem šoférovať, no nejde mi to

kavicka12
16. mar 2024

Ahojte,v piatok som dostala vodičák .No problém je v Tom že sa bojím nejako mi to samej nejde.Nechapem .Dnes sa mi stala taká vec že mi pred križovatkou zdochlo auto a zase mi to trvá kým videm z križovatky.To ma dnes úplne odrovnalo , najhoršie je že šoférovať musím (potrebujem)Občas mi robí problém natáčanie volantom ,neviem odhadnúť koľko treba zatočiť ,to som mala problém aj pri inštruktorovi občas .po dnešku rozmýšľam že to nechám tak a šoférovať nebudem.Mali ste to niekto takto?Či to bol len strach?A potom vám to išlo alebo ste to nechali tak

dettilv
16. mar 2024

Len neprestane šoférovať🙏to by bola najväčšia chýba. Tiež mi stále zdochol motor na začiatku presne vtedy keď som dostala zelenú😤vždy som mala stres a obchádzala somsemafory. Ale časom som sa do toho dostala a teraz už idembez problémov. Hlavne kľud, ostatných si skús nevšímať a len chod👍dostaneš sa do toho. Držím palce

zuzanazu85
16. mar 2024

Neprestaň sadať za volant! Popros otca,brata,suseda,bratranca, ktorí šoférujú. Proste musíš jazdiť. Ja som dnes spadla z koňa kvôli srnkám, musíš sa upokojiť a znovu ísť. Ináč si začneš hľadať výhovorky. Pouč sa z chýb a choď 😉

sigma510
16. mar 2024

@kavicka12 vodičak mam od roku 2011. Šoférovať som začala minulý rok, po 12 rokoch kedy som po autoškole najazdila asi 50 km, čiže nič. Do auta som sadala bez akýchkoľvek soferskych skúsenosti, 12 rokov po autoškole, čiže dosť dávno... Dnes jazdím už rok, pravidelne, takmer denne, kvôli práci. Prvé 3 mesiace boli ťažké, hlavne prvé jazdy keď som išla úplne sama. Ale mňa šoférovanie od prvej chvíle začalo bavit, neberiem ho ako nutnosť. Mam za sebou za rok cca 13 000 km bez jediného škrabanca, ťukanca ci nehody. Hlavne neprestaň, všetko je to o praxi a prehľade v premávke, daj tomu pol roka, rok, keď máš strach alebo si neveríš chod s niekym vedľa seba. Ak sa to jazdením nebude lepsit, kašli na to. A ze ti to niekde zdochlo? To sa mi stávalo na začiatku tazko, a dokonca sa mi to stalo 3 dni dozadu po veľmi dlhej dobe, na semafor och v rannej špičke. A vieš čo? Svet sa nezrutil. To sa sem tam stane aj skúseným vodičom.

sissy27
16. mar 2024

@kavicka12 ziadna autoskola z teba nespravi hotoveho vodica, zvladla si zaklady a dostala vodicak, to je len zaciatok. Kludne si doplat kondicne jazdy, trenuj s niekym skusenym a ochotnym cez vikendy alebo vecer, ked je slabsia premavka.

lilka121
16. mar 2024

@sissy27 asi budem potrebovať ešte nejaké jazdy lebo mne to vytáčanie volantom ide len občas ,chcela som to vzdať no skúsim to asi ešte zajtra

lilka121
16. mar 2024

@dettilv ďakujem ,keď mne to nejde ,je to iné ako v autoškole , napríklad idem do obchodu rovno po ceste a potrebujem sa otočiť naspäť ,nestíham všetko tie úkony pritom chcem šoférovať

yelena159
16. mar 2024

@kavicka12 Len jazdi. Aj ja som minulý rok dostala vodičák a tiež mi auto zdochlo na križovatke, viac než raz. Už takmer vôbec nejazdím, aj keď chcem. Vlastné auto nemám a rozhodla som sa ho nekúpiť, lebo mám plány, čiže auto by mi bolo na príťaž. Veľmi som z toho smutná, lebo som ho vážne chcela. Keď tak až o niekoľko rokov.

Pokračuj v jazdení. Treba ti prax. Autoškola z teba profesionálku nespraví. Len prax a čas. Bude to len a len lepšie.

vkatush
17. mar 2024

Čo sa týka zdochnutia na križovatke, to chce len prax, nech si zvykneš na svoje auto, ako silno na neho a nezostresovať sa kvôli tomu, stane sa to ak veteránom. My máme doma 5 áut a niekedy sa stane, že mi zdochne, keď sadnem z najstaršieho, čo potrebuje silnú ťažkú nohu, do najnovšieho, čo chce len jemné pohladenie 😂
To vytáčanie volantu veľmi nechápem, ale keď, tak kondičné jazdy ešte naviac si zaplatiť, stoja za to. Dodajú ti prax a aj viac sebadôvery.
Určite neprestávaj, lebo buď nebudeš už šoférovať nikdy alebo sadneš za volant po rokoch a budeš nebezpečná pre seba aj ostatných bez skúseností, praxe a so strachom.
Držím palce a veľa šťastných kilometrov 😊🤞

jana_eyre_2
17. mar 2024

Čím viac šoférujes, tým lepšie šoférujes.. dôležité je aby si poznala a dodržiavala pravidlá cestnej premávky.. vieš ich? Ak áno, tak sa netráp skapatym motorom, ani že nevieš odhadnúť - to sa naozaj naučíš praxou..

Ja mám vodičák od 2009.. do 2011 som ako tak trocha jazdila ale skôr keď ma muž nútil 😅 ako som prvý krát otehotnela úplne som prestala a začala sa hrooozne báť..
Naozaj som začala šoférovať v 2017, keď som mala tri deti a už sa fakt nedalo dostať niekam MHD a muž jednoducho nemohol.. asi nepoznám človeka čo sa bál viac ako ja.. pri jednom pokuse do obchodu som sa triasla a potila celý nákup lebo som vedela že ešte jedna jazda ma čaká..

Ale neskôr som si našla systém a jazdila a jazdila.. dnes jazdím denne a rada aj na miesta kde nepoznám (to síce stále moc rada nemám ale už to beriem inak)
Najviac mi pomohlo čo mi povedala kamoška.. nech sa vyseriem na všetkých čo by trúbili ak by som sa pomaly rozbehla, ak by som urobila chybu - každeho to zo začiatku postretlo, tak nech nemyslím na to čo si myslia asi tí ostatní.. a ešte mi pomohlo ztko mala som pocit že keď ho mám tak ostatní musia chápať prečo možno reagujem pomalšie.. uvidíš že sa to naučíš..

eternity24
17. mar 2024

@kavicka12 to chce len cvik. Jazdiť a nepotrestať. Dostaneš sa do toho.

dadka1997
17. mar 2024

@kavicka12 a ako si vodicak teda spravila.. ? Choď nadpäť do autoškoly, kludne aj do druhej a pytaj si hodiny naviac, alebo niekoho popros .. a toto je porblem, že dnes dajú vodičak hocikomu, a potom sa nečudo, že sa stavaju nehody

13uzivatelka11
17. mar 2024

Kúp si tu nálepku na auto- trojuholník pre začiatočníkov ak ešte nemáš. A zaplať si ešte dáke kondičné jazdy ak máš sa bojíš a nemáš s kým trénovať

mimikarol
17. mar 2024

Len neprestn šoférovať. Ja som sa zo začiatku tiež strašne bála. Keď išiel somnov muž tak sme sa skoro vždy povadili. Chodievali sme ja tak, že on išiel na svojom aute predomnov. Keď som mala ísť sama tak ma až brucho bolelo od stresu. 2 roky som chodila na manuáli, potom sme kúpili automat a to je úplne super.

lilka121
17. mar 2024

@dadka1997 normálne som spravila bez problémov aj cvičisko

lilka121
17. mar 2024

@13uzivatelka11 je možné hneď po skončení v autoškole si urobiť ešte zopár jázd?

13uzivatelka11
17. mar 2024

@lilka121 keď si to človek zaplatí, nevidím dôvod prečo by nemohol 🤷‍♀️

dadka1997
17. mar 2024

@lilka121 strach je prirodzený, ale máš aj veľkú zodpovednosť a nie len za seba.. čiže ak nieco nevieš, je dobré si spraviť jazdy navyše, a ked si to zaplatíš, nevidim problem, aby s tym miekto iní problem mal

madeincssr
17. mar 2024

@kavicka12 urcite to nevzdavaj. Neskor v zivote by ti to velmi chybalo a uberalo moznosti, samostatnost. Najdi vludneho kamarata/kamaratku sofera/soferku, urobte si autovylet niekam (zo zaciatku cez vikendy) a uvidis, ako sa s najazdenymi km budes zlepsovat.

thoughtfulweirdo
17. mar 2024

Ja akurát začínam jazdiť 8 rokov po autoškole. Zatiaľ len s doprovodom, sama si ešte netrúfam, hoci teda budem už musieť 😅 chcem ale povedať, že odkedy som začala, všímam si aj ako spolujazdec a chodec šoférov na cestách a vieš čo? Zdochne to fakt veľa ľuďom 😁 je na cestách veľa pomalších šoférov, veľa opatrných šoférov, veľa pomaly sa rozbiehajúcich šoférov. Vôbec nevadí, že si zatiaľ pomalšia a opatrnejšia aj ty. A môj tip- prejdi si svoje najčastejšie trasy v noci, keď je na ceste málo áut, aby si to už mala "v ruke", keď tadiaľ pôjdeš v premávke.

iwesska
17. mar 2024

Urcite jazdi dalej,ale s niekym vedla seba. Ja som sadla za volant az po 20!!! rokoch. Rozjazdila som sa na velkom parkovisku pri OC a potom na malo frekventovanej ulici na konci sidliska som si skusala aj zatacky,podradovanie...Potom sme chodili s muzom jazdit na kratke trasy,ale cez vikendy a v malofrekventovanych casoch. Jazdil so mnou mesiac a potom som uz chodila do prace sama. Neboj sa,ze mi tiez zdochlo auto a nie raz, ale postupom casu sa mi to dostavalo do ruky. A moja smrt bola,ked som videla kolonu a mala som sa rozbiehat a zastavovat asi 20x🙈 Nebodaj zastat v kopci a odpichnut sa odtial. Ale vsetko som sa praxou naucila. Hlavne nechodievaj sama,kym si nie si ista. To sa neda naraz ovladat auto + sledovat premavku, krizovatky. Jazdia niektori ako sialeni, treba predvidat.

iwesska
17. mar 2024

@13uzivatelka11 Moja skusenost je taka,ze kym som mala oznacenie "Z", tak ma vobec nerespektovali, vytrubovali na mna, staci,ze som sa do 10 sekund nezaradila na krizovatke,kde isli auta z 5 smerov a problem tam maju aj skuseni. Odkedy Z nemam,nikto na mna netrubil,ani ked mi nahodou auto zdochne🤷‍♀️ Tiez som si myslela,ze ma budu respektovat viac,ale skor si na mne vybijali svoje ego.

janka_266
17. mar 2024

@kavicka12 veľa jazdite, hlavne sama, najlepšie mimo špičku, nech si natrenujete svoje hlavne trasy. Postupne budete rozširovať okruh kadiaľ jazdiť.

margotka17
17. mar 2024

@kavicka12 Určite to nevzdávaj. Ja som po vodičáku začala jazdiť sama, nikto mi do toho nemudroval, každý má má ceste iný uhol pohľadu. A jazdila som bez cieľa, skôr cez víkendy, keď je menej áut, smer dediny, troška v meste. Občas som si aj nahlas vravela, kde kde kedy ide prvý. Aaaaa, čuduj sa svete, jazdím všade východ, Tatry, Nitra.... Držím ti palce, máš na to, aj keď začiatky sú občas ťažšie 👍

ronie338
17. mar 2024

Každý deň treba šoférovať aspoň na parkovisku alebo kde sa dá v noci keď je menej áut, čím viac sa jazdí tým je to lepšie. Nikto nie je dokonalý, najmä s čerstvým vodicakom

purple_wolf
17. mar 2024

@kavicka12 a kto uceny z neba spadol??? co si sa zblaznila??? vyhodila si tisicku za vodicak a hodis ho do kosa lebo potrebujes prax?? navyse ty sama soferovat ani nesmies prvy rok a musi s tebou byt skuseny vodic

kika572
17. mar 2024

Hlavne sa neboj a neprestávaj šoférovať.. ak sú financie odporúčam kúpiť automat, ten ti na križovatke ani v kopci nezdochne a vypadnú aj ďalšie úkony.. ja mám vodičák od 2017 a do minulého roka som šoférovala veľmi minimálne, vyslovene som mala k tomu nechuť, potom som si kúpila automat a môj vzťah k šoférovaniu sa úplne zmenil a chodím sama niekoľkokrát do týždňa.. začínala som známe trasy, do obchodu a späť a postupne rozširovala.. netreba to vzdať 🙂

mabenn
17. mar 2024

to je velmi individualne...niekomu to ide rychlejsie, niekomu az neskor...pri soferovani je ale je velmi dolezita prax, cize robit to...samozrejme sa casom zlepsujes, tie zaciatky som mala aj ja otrasne...

nivea777
17. mar 2024

@lilka121 otázka ako si spravila vodicak je opodstatnena. Keď nevieš točiť volantom tak ako chceš šoférovať v premávke? Oproti pôjde auto,budete sa míňať po ľavej strane, vojdes do jeho pruhu a nehoda je na svete.Musis vediet kolko mozes vytocit volant aby si presla vo svojom pruhu.To treba určite nacvičiť,najlepšie v noci alebo skoro ráno keď na ceste nie je veľa áut

kavicka12
autor
20. mar 2024

@nivea777 no už tretí deň dávam jazdu cez celé mesto a naspäť aj s manželom ,sama nie ,tak parkovanie mi ide aj bežná premávka v meste ,kruháče ale tie križovatky kde treba zatočiť z hlavnej do prava do zákruty a oproti ide auto kde sa míňame tak idem hrozne pomaly keď nejde auto tak pôjdem do protismeru ,vtedy nestíham brzdu točiť alebo kde treba aj zrýchliť ,ako jazdím tak mi docvaklo že som vôbec takéto jazdy nemala s inštruktorom ,bral má len na ľahké trasy

madeincssr
21. mar 2024

@kavicka12 na prudke odbocenia (a parkovacie manevre) mozes s manzelom natrenovat techniku rychleho tocenia volantom aj na mieste. Nech ti ukaze akym sposobom (akym presne drzanim volantu) to robit. Zaciatocnici niekedy chytia zlozvyk, ze si volant posuvaju prehmatavanim ruk a to pri prudkom manevri nestihaju. A este: prudka odbocka (a zaparkovanie do presnej kolonky predkom) vyzaduje: dlhsie ist rovno a az "v spravnej chvili" PRUDKO zatocit, aby sa auto nedostalo bokom prilis natesno k obrubniku (alebo vedla parkujucemu autu). A aby si nevybocovala do protismeru.