Chĺpky. Ako sa ich zbaviť?
Ako sa zbaviť chĺpkov? Alebo aspoň aký je najlepší prípravok na zastavenie rastu chĺpkov? 😠
Stručné zhrnutie
- Na odstránenie chĺpkov sa v diskusii uvádzajú metódy: žiletka, holiaci strojček, depilátor (epilátor, napr. Philips, Remington), depilačné krémy (Veet, ružový s jazmínom), vosk (studený/teplý, voskové pásy), cukrová pasta (sugaring) a laser/IPL domáce i profesionálne prístroje (RIO/Lahr2, Remington i-Light 4000, derma perfekt).
- Vedľajšie účinky a komplikácie hlásené používateľkami sú zarastané chĺpky, červené vyrážky a zápaly po holení alebo epilácii, pričom niektoré sťaženia zmiernili olej po depilácii, odfarbovanie alebo dermatologická liečba (Tanno‑Hermal Lotio, krém Fucicort).
- Domáce pulzné/laserové prístroje majú z diskusie rozdielne hodnotenia: niektoré užívateľky hlásia zníženie rastu po sérii ošetrení, iné upozorňujú, že prístroje nefungujú na svetlé/ďaleké chĺpky alebo že účinok po rokoch môže vrátiť rast.
Najčastejšie otázky
Q: Aké domáce laserové/prístrojové riešenia na trvalejšie odstránenie chĺpkov sa spomínajú?
A: V diskusii sa spomínajú modely Rio Lahr2 (predávaný za akcie okolo 129 EUR, niektoré ponuky za 100 EUR), Remington i‑Light 4000 a prístroj nazvaný derma perfekt; niektoré užívateľky uviedli čiastočný alebo postupný ústup chĺpkov po opakovaných použitých.
Q: Fungujú domáce lasery na svetlé alebo veľmi jemné chĺpky?
A: Viaceré užívateľky hlásili, že domáci prístroj Lahr2 nefunguje na bledé/chĺpky, pričom konkrétne: „na moje blede chlpky nefunguje“.
Q: Ktoré bežné produkty sú odporúčané na intimne partie bez dlhodobého bolenia?
A: Často odporúčaný výrobok na intimne partie je depilačný krém Veet (ružový s jazmínom) a voskové pásy; niektoré ženy uprednostňujú žiletku pre menšie bolesti a menšie riziko zápalu.
Q: Ktoré metódy znižujú bolesť pri epilátore?
A: Užívateľky zmieňovali epilátory s masážnou hlavicou a chladením (doplnok, ktorý sa vkladá do mrazničky) alebo kúpanie v horúcej vode pred epiláciou a následné natretie detským olejom.
Q: Čo pomáha na zarastané chĺpky a zápaly po epilácii?
A: V diskusii sa uvádzali opatrenia: natieranie olejčekom po epilácii, použitie depilačných krémov (Veet na oblasť bikín), a v jednom prípade dermatologické odporúčanie Tanno‑Hermal Lotio (cena uvedená 180 SK) a krém Fucicort pre liečbu flákov.
Q: Ako funguje cukrová pasta (sugaring) a kde ju zohnať?
A: Sugaring sa pripravuje z cukru, vody a citrónovej šťavy; v diskusii užívateľky uvádzali, že pasta vytvrdne podobne plastelíne a vtieraním proti smeru rastu a ťahom v smere rastu sa chĺpky odstraňujú, s menej bolestivým efektom než vosk.
Q: Kde hľadať sady alebo prístroje na domáce použitie?
A: V diskusii sú spomínané e‑shopy a obchody: kozmetikashop.sk, artroa.cz, abcdeshop.sk, lachersobchod.sk, argos.co.uk a kays.ch ako miesta, kde užívateľky hľadali sady voskov alebo domáce lasery.
Q: Aké sú bežné ceny a ponuky domáceho lasera uvedené v diskusii?
A: Uvedená cena Lahr2 v akcii bola 129 EUR, pričom predajná ponuka v diskusii spomínala cenu 100 EUR za použitý kus; iné cenové údaje neboli presne uvedené.
Závery z diskusie
Zhoda
- Existuje viacero metód na odstránenie chĺpkov: žiletka, holiaci strojček, depilátor, depilačný krém (Veet), vosk, cukrová pasta (sugaring) a laser/IPL; voľba závisí od preferencie bolesti, trvácnosti výsledku a rozpočtu.
- Zarastanie chĺpkov a zápaly sú bežné komplikácie pri depilácii a holení, ktoré viaceré účinné riešenia (olej po epilácii, krémy, dermatologická starostlivosť) len čiastočne zmieria.
Sporné názory
- Na otázku trvalosti laserovej epilácie niektoré ženy tvrdia, že opakované ošetrenia vedú k trvalému úbytku chĺpkov, zatiaľ čo iné uvádzajú návrat rastu po rokoch.
- Na otázku bolesti sú názory rozdielne: niektoré užívateľky zvládajú depilátor alebo vosk, iné považujú bolesť za neúnosnú a volia žiletku alebo krém.
Otvorené otázky
- Ako spoľahlivo fungujú konkrétne domáce zariadenia (Rio/Lahr2, Remington i‑Light 4000, derma perfekt) na rôzne typy chĺpkov a aké sú ich dlhodobé bezpečnostné profily?
- Aké je optimálne riešenie na trvalejšie odstránenie fúzov a brady na tvári pri minimalizácii podráždenia a jaziev?
Spomenuté značky a firmy
Veet,Silk‑épil,Philips,Remington,Braun,ETU,RIO,Lahr2,derma perfekt,kozmetikashop.sk,artroa.cz,abcdeshop.sk,lachersobchod.sk,argos.co.uk,kays.ch
Spomenuté produkty a metódy
Veet (ružový s jazmínom),Veet voskové pásy,Silk‑épil,Philips Satinelle,Remington EP_3000,Remington i‑Light 4000,holiaci strojček,žiletka,teplý vosk,studený vosk,voskové pásy,cukrová pasta (sugaring),threading (nitkové vytrhávanie obočia),domáce laserové prístroje (RIO/Lahr2),derma perfekt,domáci laser (general),chladiaci doplnok k epilátoru,detský olej,odfarbovanie (zosvetľovač),Tanno‑Hermal Lotio,Fucicort,„gulička po depilácii“
Miesta a osoby
BA, zakamenom
😀 no,ono to je sice trosku pomale,kedze kazdy jeden chlpok sa chyta zvlast-esteze nie som zarastena ako opica,ale aspon to neboli a netrasu sa mi nohy ako ked som bola pred 5 rokmi na vosku,som nevedela ani pedalmi tocit,tak sa mi triasli nohy 😅
no ja som skúsila laser na podpazuší, lebo sa mi to holením žiletkou blízilo pomaly k laktom 😅 ale robili sa mi po tom laseri uzlinky v podpazuší, 3x som to vydrzala, trošku to pomohlo a teraz po 4 rokoch som spät tam ,kde som bola 🙄 , zo strojčeka mi chlpky zarastajú, tak používam veet pásy, a ozaj ked som bola na tej klinike, tak mi tam tá lekárka vravela,že oni pokladajú depilačné krémy za hnojivko na chlpky....to len pre info.... 😕
leila..v arabskych krajinach je najznamejsia a najbeznejsia depilacia voskom..staci raz za mesiac..ono prvy krat to boli..hehe..ale kedze to budes robit kazdy mesiac, po case to uz budes inak vnimat...a vysledok je super.. 😉
bibula a kedy sa ti tie pory znova zavru? 😀 .
ja sa holim aj ked je to cca kazdy druhy, treti den, berem to uz ako rutinu. ked som sa depilovala strojcekom skoro som od bolesti zomrela, tak ho tam mam v skrini aj mi padol a ktovie ci este aj funguje, no skusat to nejdem 😝 (sakris a to stal skoro 3litre)
ako podepilacii,alebo vosku-do 2 hodin od vytrhnutia chlpku-priblizne.ja uz nastastie nemam vela chlpkov,lebo to praktizujem dlhsie a chlpky odchadzaju na 50% aj skorienkom.a vydrzi to tak mesiac,ako po normalne epil.som spokojna.obe nohy mam do 40 minut hotove a pri telke sa to da... 🙂
bibula: no fakt by si si mohla dať ten krém patentovať a vyskúšali by sme ho 😀
anawinka • Včera o 17:11
Trápia ma hnedé fľaky v oblasti bikín, najmä je to vidno keď si dám plavky. Sú to také mapy, neviem či sú to tie tzv. starecké škvrny či ako sa tomu hovorí ale ničím to nejde dole. Skúšala som peeling, to mi len očervenie ale nezmizne nič. Sa mi zdať, že sa mi to postupne zväčšuje. Sú to také suché miesta. Neviete čo na to? Nejaký krém?
nensy • 2d • Včera o 17:23
tak si stím dojdi k dr.na to se ti musí ppdívat já nic takového nikdy neměla
ahojte
zuzitka ja som mala tiez problem a bola som u koznej a poradila mi taku vodicku Tanno-Hermal Lotio stoji to 180sk a este mi predpisala masticku - krem Fucicort a mne to vazne pomohlo tak skus vyskusat,alebo sa obrat na koznu lekarku 😀 😀
Ja tiez beham po nete,lebo kozmeticka je draha.A dost mi rastu fuzy a brada 🙂 Su aj sety voskov aj s ohrievacom.Na kozmetikashop.sk som nasla set po 839,-sk.A na www.artroa.cz nejaku arabsku ep.zmes.Neviem,ci to moze fungovat.Nieco ako plastelina,netreba to ani zohrievat.Ale dost uvazujem,ze nieco kupim a vyskusam.Mate nejake skusenosti s takym niecim?
ahojte,ja som si kupila depilacny strojcek bol to phillips skusala som to viackrat .ono to nebolo az take bolestive,ako potom sa mi strasne zarastali chlpky pod kozu a cim viac som depilovala,tym viac sa zarastali....tak som to nechala tak. 😒 klasika holenie- uz som taka zbehla,ze za minutku obe nohy hotove..tiez mate ten problem ze vam nohy zarastaju iba od kolien dole? 😀
aj ja silno uvažuejm nad kúpu depilačného strojčeka ,lebo ma už nebaví ,a kosi stáel dorežem nohy, po holení vyzerá vaňa ako keby s tamstal masová vražda....
Stáel sa mi to zapaľuje a potom si tie chrasty vždy odholím a je to..
A v okolí nohavičiek, teda, to je tiež strašné, jeden pupáčik vedľa druhého... 😝
monkula odporucam kupu, mne staci raz za 2-3 tyzdne a ked sa mi nechce tak raz za mesiac a ked rastu, vobec ich tak nieje vidiet 😉
ja mam taky, co si mozem oddepilovat aj oholit, ako pansky holiaci strojcek 2v1 super vecicka, remintonka 😉 to holitko na intimne miesta a pod pazuchy a niesu ziadne vyrazky 😉
Ahojte, ja som mala philips epilator+holiaci strjcek. bolo tam aj take chladenie, ale aj tak to bolelo. Nakoniec som zostala pri holiacom strojceku,. holila som nasucho. bolo to super, holil uplne nahladko, aj v tehu som to ocenila 🙂
Teraz si chcem znovu kupit, ale uz len holiaci strojcek, je lacnejsi a epilator je pre mna zbytocny.
ja len holim strojcekom......a som max.spokojna.Raz-dva som oholena a este som sa ani raz neporezala.
Mon-mozno zavisi aj od toho ake mas ziletky-alebo strojcek..........
a na kazde miesto mam inu ziletku 😀
Teraz v zime nohy, bikiny a podpazusim holim, 'fuziky'- voskove pasy, na jar - leto ma depilator to pouzivam na nohy. A ked zacnu chlpky zarastat tak to parkrat preholim. A na obocie chodim na threading - to vytrhavaju s nitkou.
Ja som tu zalozila minule temu domaci laser nikto mi neodpisal 😢 tak to tu zas vterknem 🙂 . Mate nejaku skusenost?
mondulahttp://www.ciao.co.uk/Remington_EP_3000__6547598 myslim,ze je to to, je to aj v zelenom 😉
domaci laser?to je co?moj kamarat v zahranici mal strasne ochlpene plecia a mal z toho komplexy a tak su kupil taky strojcek to bolo ako prisavky + a - a do toho isiel prud.tym prudom sa oslabili korienky a potom sa to celkom lahko vytrhlo pinzetou...ale zeby to nejak vyrazne pomohlo si nemyslim..teda aj to prestal pouzivat.
bubba to mi pripada ako prisavky ked mi robia EkG vysetrenie 😀
ked ich je malo tak sa da vytrhnut,ale ked vela..........ja by som netrhala-mam dost obocka ked trham 😀
hej ankam to som tiez videla, a najlepsie je ked si tu ciarku nakreslia v lete,do toho sa spotia, tak sa utru a z obocia je morzeovka 😀 .
dididi30 aj ja mam ten isty remington, ale mne to vydrzi len tyzden, maximalne 10 dni, ale aj to lepsie ako holit kazdy druhy den. Pouzivam ho tiez vacsinou v lete len na nohy pred dovolenkou, v zime tiez aj ja raz do tyzdna oholim, kedze to nie je taka nutnost. A okoloe bikin tak na to len ziletku, nic ine, lebo ta bolest je fakt sila. Nepoznate niektora nahodou tento domaci laser na trvalu epilaciu??? http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe...
Nemate s tym niektora skusenosti alebo nepoznate niekoho kto ma? Je to totiz dost penazi, tak by ma zaujimalo ako to funguje.
Mimochodom, tehulky, zaujimalo by ma - ako riesite intimne partie vo vyssom stadiu tehotenstva? Neprekaza Vam brusko a da sa to este vobec? Ja som este tehotna nebola a neviem si predstavit, ze by som si napr. v siedmom mesiaci prestala holit intimne partie... Viem, ze sa to mnohym z vas bude zdat divne, ale proste naozaj som este nebola tehotna a zaujimalo by ma to, tak ma hned za moju otazku neodsudzujte... 🙂
Jasminkaj, ja som vo vyssom stadiu tehotenstva holila dole pomocou zrkadla vo vani, ale casto ma holil manzel. 😉
jasminkaj, nikto ťa odcudzovať nebude 😉 Ja si "tam dole" nevidím už vyše mesiaca 😀 holím sa žiletkou v podstate po pamäti, ku koncu malá kontrola so zrkadlom a doriešia sa nedostatky. Skúšal to už aj priateľ, ale bál sa, že ma poreže, tak už to neriešime. Mne to ide rýchlejšie ako jemu, za tie roky to mám "v rukách" 🙂 Neboj, dá sa to zvládnuť v pohode!
toto je dobrá téma,chlpkov na tele mám viac ako medved v kožuchu 😅 ,na tvár veet,krem a ked je čas tak vosk.prúžky a nohy holím. mam aj depilátor,ale nikdy som si si chlpky nevytrhala,bolí to ako svina a neviem to vydržat 😠 .ako sa toho zbavit?neviete kolko stoja odstranenia laserom? do tvare by som investovala...na itim. mám tiež jednu vyražku vedla druhej,už som zo seba zhnusená.aj dnes musím holiř nohy lebo už sú mi aj tepláky tesné 😀 😀
ahoj..
tak ja sa klasicky ziletkou v lete aj kazdy 2-3den..skusala som depilator no zacali mi zarastat pod kozu chlpky a laser nepohol teda zmiernilo sa to trosku no po 4r by trebalo zasa to absolvovat..
bola som v lete aj na vosku no po cca tyzdni mi zacali rast takze som to vzdala.. ☹

bibula ty si teda 😀 😀 😀 Tak pekne sa to cita