Chodíte si sem záměrně ventilovat agresi nebo "to tak někdy spíš samo"?

jfd
10. feb 2013

Nerejpu, jen se ptám. Zajímalo by mě, kolik lidí to vůbec vnímá. Někdy a někde to tu bývá opravdu docela kanál a chápu, že čékovi na mateřské hrabe. Tak jestli se sem chodíte navzájem urážet záměrně, místo abyste si to vyřídily s chlapem nebo - co si budem nalhávat - s dětma.

jania023
10. feb 2013

@jfd si dobra 😀 mne sa tiez uz stalo ze som chcela jedej babe poradit a ona namna vyhrkla ze co ja o tom viem ze som blba 😀 tak som si nanej dobre vybila energiu 😝 ja jej dam ma urazat len preto ze sa zle vyspala ale zeby to bol zamer chodenie an MK tak to nie apon nie u mna 😉

jfd
autor
10. feb 2013

@jania023 Děkuji za názor! Já to chápu, chlapi se choděj poprat nebo si zahulákat na fotbal a nám ten ventil chybí. Aji ty věci, jak odsouděj matku, že ublížila děcku... měli by hlavně vyslíchat a převychovávat ty lidi v jejim okolí. V čechách tuhle tahali po soudech ženskou, která se šla do poradny poradit, že má nezvladatelný dítě, že ani varecha nepomáhá. ten psycholog ji normálěn udal za týrání. nebo v Améru, baba přilepila děcku ručičky ke zdi. V té správě říkali, že 26 letá matka přilepila před očima dalších sourozenců dítě ke zdi. Čili 26 lůetá holka s minimálně 3 dětma v baráku... Jako sori ale myslim, že nejenom ta ženská za to může

freyjanr
10. feb 2013

@jfd ja som sa raz v jednej diskusii kde sa pytali len na nazor ci sme sa alebo proti ockovaniu vyjadrila ze som za a kopa zakomplexovanych unudenych harpii zo mna spravilo uplnu picu a z mojej mami sadisticku kravu,to ze sa sem chodia ventilovat lebo nemaju nic na robote som pochopila z toho ze tie odpovede mali cez 20 riadkov

libka1
10. feb 2013

@jfd 😀 len ci sem pridu tie spravne prispievatelky, niektore su v kazdej jednej teme a tuto urcite zamerne obidu aby som bola sklamana 😀

andrejka1974
10. feb 2013

@freyjanr viem o com hovoris ja som im tam tiez pisala a musela som sa smiat co vsetko na mna mali , ze som za ockovanie 🙂 🙂 🙂 🙂 a oni velmi proti a pritom mam skusenost , ze moje dieta nebolo ockovane voci pneumokokovi, pred 12 rokmi sa voci nemu neockovalo a dostalo ho a on z toho dostal vaskulitidu cize mu zacali praskat cievy , a keby mu nedali vtedy kortikoidy tak by mi do druheho dna vykrvacal a to mal vtedy 15 mesiacov a co oni na to ta si vymysla , pravfda to nie je , je to nemozne a plno blbosti 🙂 🙂 🙂 🙂 ale keby boli v mojej situacii tak neviem co by robili , ked ani sami lekari sa vtedy s tym nestretli u takeho maleho dietata a tak sa tu clovek naozaj musi vyburit na niektorych primitivoch ☹ ☹ ☹ ☹a od vtedy ockujem aj voci pneumokokovi a ked sa tu ukaze nazor ockovat alebo neockovat ja mam vsetky deti ockovane tak ako maju byt je to moj nazor a nik mi ho nevezme, ale to je uz\ ina tema , tu treba vsetko brat s rezervou , kazdy ma svoj nazor a nie vzdy s nim musime suhlasit, ale urcite sa to nema riesit agresivitou a utocenim

andrik78
10. feb 2013

@freyjanr zaregistrovala som hon na teba bolo to hnusné od tých "mamičiek"
@jfd dosť často mám dojem keď tu čítam, že niektorý ľudia asi nemajú doma ani nikde inde žiadne povinnosti. Dokážu sa niekedy až nechutne vyvršiť na niekom kto nezdieľa ich názor a diskutovať vlastne útočiť aj niekolko hodín ☹

freyjanr
10. feb 2013

@andrejka1974 boze to je strasne dufam ze to nema trvale nasledky a maly je v pohode 😒 a tej diskusii mali dat nazov ze opovazte sa byt proti a nie vyjadrite svoj nazor 😀

soldi
10. feb 2013

@jfd cielene urcite nie, malokedy sa zapajam do tem, ale uz sa asi dva krat zisla taka suhra okolnosti, ze som mala bojovu naladu a natrafila som na niekoho, kto ma este viac rozpalil 😀
ale neberiem to vazne, je to len internet, staci zatvorit notebook a som spat v realite 🙂

kattrin5
10. feb 2013

Tak napriklad ja som tu dost casto kedze mam malicku dcerku tak sem mrknem ked spi, do tem sa zapajam ak ku nim mam co povedat popripade poradit a pod. Alebo skratka vyjadrit svoj nazor, uz sa tu zopar mamiciek obulo aj do mna ale vsetko beriem s humorom a s rezervou, s nikym som sa tu zatial nehadala nikomu nenadavala a pod. Videla som ako si tu mamicky nadavaju do pic, chuder, a neviem coho a to len pre to ze tamta je maso a druha ho neje, alebo jedna kupuje len znackove a druha na to nema...chcelo by to tu trosku viac chapavosti a menej zavisti

jfd
autor
10. feb 2013

@soldi
@freyjanr
@andrik78
@andrejka1974
@libka1
To očkování je vůbec strašný téma. Ale děsný je, jak lidi absolutně nerespektujou jinej názor na cokoli. Nejrači mám takový ty matky, jak moralizujou, poučujou jak kdo zanedbává svoje dítě a přitom maj nafocenou kdejakou píchovinu, oblečky, žrádýlko... Kurnik, jak to dělaj?!?!? Já jsem ráda, že to tu občas prolítnu.
Taky je mi jasný, že sem vlezou jenom lidi, co tohle téma pochopí. Jsem ráda, že ste se ozvaly a fakt dík. Bejvá mi z toho někdy ouzko. Když jsem tuhle stránku našla, myslela jsem si, že si tu třeba najdu nějakou kámošku ale rači budu hledat mezi reálnejma, trojrozměrnejma lidma 😉 Ale jako chat dobrý a někdy i docela sranda, některý témata. Mám takovej divnej pocit, když tu čtu že nějaká dušička po čtvrté potratila a teď zjistila, že je těhotná a bojí se a pak kočku, která neví, co si má myslet o tom, že její chlap nežere fazole. Zvláštní panoptikum tenhle kuň

jfd
autor
10. feb 2013

@kattrin5 a menej lidské hlouposti dodávám já

freyjanr
10. feb 2013

@jfd toto ma teraz nenormalne pobavilo: a pak kočku, která neví, co si má myslet o tom, že její chlap nežere fazole. Zvláštní panoptikum tenhle kuň 😀 😀 😀 😀 na jednu vec je tato diskusia dobra.aj ked nesluzi povodnemu ucelu zidu sa tu vsetky normalne zeny z tejto stranky 🙂

jfd
autor
10. feb 2013

@freyjanr normálně když jsem to zakládala, tak jsem si ani nemyslela, že by se tu někdo takovej vůbec vyskytoval. jak si to čék pročítá, šak to se nedá!!!! Háčkování, diety, vaření, postelový problémy... BOHA!!! Slepičárna děsná!

freyjanr
10. feb 2013

@jfd ja som kazdy den v teme porod v auguste 2013.aspon tam su normalne babi,rady poradia aj zmysel pre humor maju

andrik78
10. feb 2013

@jfd ja som si tu tiež chcela nájsť nejakú spriaznenu dušu. Ale sa nejak vymykám zo skupín buď som príliš tučná alebo chudá, mám očkované deti, v byte mám mačku, nevarím a nepečiem pravidelne... 😀 Ale ráno pri káve sa tu zabavím nad niektorými témamy 😨

cerez
10. feb 2013

@jfd Už viackrát som písala, že nebol by príspevok, kde by sa niekto do niekoho nenavážal. Dám odpoveď a následne nato, si nejaká maminka expertka musí dokázať aká je dokonalá, najlepšia a používa to najlepšie pre svoje dieťa. Myslím si, že každá mamina chce pre svoje dieťa to najlepšie. No neznamená, že keď používam vlhčené utierky nie úplne značkové, nedajbože si dovolím dať vlastnému dieťaťu na odporúčanie lekára Cebion, druhá mamina musí proste napísať, že je to sračka a že mám čítať príbalový leták a nemám ísť z davom. Myslím si, že práve takéto maminky sa doma očividne nudia, majú svoje problémy a miesto toho aby si ich doma riešili, navážajú sa do druhých. Ja ich týmto pozdravujem a odkazujem im, že sú proste úbohé.

lylkatomaskova
10. feb 2013

Je kopec mamičiek kopec názorov ,ale ja som za formu intelektualnu ,diplomaticku normálne ako ľudia o tom diskutovali a vymienali si názory a obohacovali sa o to a ono ,ale nie na seba vyskakovať a urážať sa za to že niekto má taký alebo onaký názor.Jasné chápem niekedy je ťažko udržať si nervy na uzde,ale ak to nebudeme vedieť zvládnuť z emotívneho hľadiska tak sa staviame na úroveň agresorov a nechcem si predstaviť aký život a domácnosť vedú také ženy.Niekde nieje niečo v poriadku a ventil si nájdu u cudzích v podstate v anonymite.Najľahšia cesta do očí by svoj názor máloktorá povedala takto a ak áno treba vyhľada´t odborníka.

sisaha
10. feb 2013

@jfd nie, chodim sa sem odreagovat, ale občas sa stane, ze ma ma niekto do tej agresie dostane 😀

zuzi0911
10. feb 2013

nie,mna malo co rozhadze a vobec sa nepotrebujem vyventilovat na mk,ale niekedy ked tu citam nazory nejakych mamiciek a hlavne ked su velmi mudre a robia inym zle tak vtedy by som tu inu spust zanechala,no mam smolu som mierumilovny clovek 🙂

libka1
10. feb 2013

to s tymi fazulami bolo naozaj dobre 😀 😀 😀

jfd
autor
10. feb 2013

@lylkatomaskova no právě, já si někdy představuju, jak vypadá ten človek za tím pajdulákem v ikonce. nebo chodim po ulicích a vydim ty vyčačkaný maminky, ona v bílym, kočík bílej bez úložnýho prostoru na chleba, mlíko a vodu, 15 centimetrový podpadky a napřed mám chu´t jí jednu lištit a pak mě napadne, jestli nepřijde domů a nezačne tu bejt tím, kým opravdu je. Ale taky jsem asi v tomhle povrchní, bo o maminách v teplákách, nemnamalovanejch a se zavarovaci gumickou v ohonu si to nemyslim. Jsou mi lidsky blíž. Ale bojim se jich 😀

jfd
autor
10. feb 2013

@cerez jak se dá doma s děckem nudit? Já bych potřebovala 26 hodinovej den. Ale příbalový letáky bys číst měla... Oni tam stejně píšou pro jisitotu úplně všechno (třeba o dětskym čípku Nurofen jsem se dozvěděla, že by se neměl používat při kojení a v těhotenství) ale já to teda čtu pro jistotu všecko. Hlavně nežádoucí účinky a tak

lylkatomaskova
10. feb 2013

@jfd Nech sa každá "hrá" na takú akou je a mala by byť.Aj teraz mám s jednou problém na fore v tom zmysle založenom ,že mamičky nemajú rady nezodpovedných psíčkarov a ona sa tam naváža jedna osoba a naváža my sme ju neurážali a ona si berie do ust naše deti tak ja už neviem takým sa už nedá pomocť ani vysvtliť to je skrátka komplex

lylkatomaskova
10. feb 2013

Baby prispejte mi déo fora 30tka dakuejm Vám🙂

jfd
autor
10. feb 2013

@andrik78 to máš eště dobrý, mě se všichni bojej, že jsem češka. A navíc nezavařuju, neháčkuju a svojemu dítěti dám klidně konzervovaný jidylko i 5x týdně, bo prostě NENI v mejch silách za 1,06 co to stojí v akci uvařit pulku bio mrkve, bio brambora a kousek bio masa. Kupuju ty německý Hippy, bo němci si daj setsakra majzla na to, esi tam balijou polskou plesnivou mrkev z Kaufiku...

cerez
10. feb 2013

@jfd Veď aj ja čítam. Ale keby som fakt všetko mala brať tak strašne vážne, tak potom nič nepijeme, nejeme, nedýchame. Čo sa týka toho času, tých 26 hodín by som potrebovala niekedy aj ja. Ale rovnako 2 ruky naviac. 😀

jfd
autor
10. feb 2013

@lylkatomaskova to sem četla!!!!! Normálně bych jí ty hovna navezla do obýváku. Já už přemejšlela, že tem lidem budu nadávat ale to se blbje dělá, když držíš kočík a neviš, co to je za rapla. Taky se chystám volat na měšťáky za auta co parkujou na chodnikách. ALe esi s tim zitra o 12 začnu, tak o pul druhé už si mě měšťáci bloknou 😀 To máte nějakej národní sport to parkování na chodníkách nebo co. Nebo si chlapi vyhlásili nějakou tajnou soutěž., kdo zaparkuje víc ja kkt.Někdy mě se.e že je ten kočík plastovej.... Zasloužili by to poškrábat nebo aspoň ulomit zrcátko!

lylkatomaskova
10. feb 2013

No tak asi no ale parkuju bohužiaľ aj ženy😀DD A na mestskych ak ich zavoláš musíš ich na udajnom mieste aj čakať a to by som asi dieru vystála🙂
@jfd

jfd
autor
10. feb 2013

@cerez no jasný!!! tolik informací všude, že konec. Proto tu nic neřešim, 100 lidí, 100 názorů. Já se o děcko starám vice méně intuitivně, poslouchám rady lékařky, který se mi nezdaj jako konina a občes kouknu do jedné jediné knížky o dětech, co mám. Bysemse musela zbláznit a hlava by mi musela prasknout!!!! S tim žrádylkem to moc nehrotim ty bio věci, stejnak to dítě ožužlá co vidí, botu, chcíplýho pavouka co najde ale když tývoe dávaj jed na krysy do oplatek, tak to už je jako hodně mazec

jfd
autor
10. feb 2013

@lylkatomaskova ru na sídlisku obchází 2x denne, vidí, že stojí auto na takovejch tech žlutejch pruhách pro hasiče a kolegy s papučou nepřivolaj. Já s českejma značkama už měl a2 boty a to sem si stoupla jako všichni na chodník pravýma kolama a míň, než ti přede mnou. Akorátže český kola asi zavazej víc, než domácí kola... Svině! 😀