Chorvátsko a 3 ročné dieťa v hoteli "načierno"

darca30
30. júl 2011

Ahoj baby, chcem sa spýtať, či nemá niektorá z Vás skúsenosti s takýmto prípadom : Rozhodli sme sa s manželom ísť na dovolenku do Chorvátska. Vždy chodíme do hotela cez cestovku, lebo máme relatívne malé deti - tak vsádzame na "istotu". Kým bol malý "infant" nebol problém, mali sme izbu s prístelkou a detskú postieľku. Teraz má už ale viac ako 3 roky. Je kopa hotelov kde sú deti do X rokov zdarma, ale problém je, že už nie je voľná izba 2+2. V dvoch dvojlôžkových musíte platiť každé dieťa ako dospelú osobu a 2+1 mi dať odmietli, keď som uviedla, že mám 2 deti. Tak som malého chcela zobrať bez nároku na lôžko do izby 2+1, s tým, že bude spať v našej cestovnej postieľke a v cestovke nahlásime iba jedno dieťa a nás. Ideme individuálnou dopravou, takže by s tým snáď nemal byť problém....čo myslíte?
Zobrali ste si už niekedy i Vy takto drobca "načierno" do hotela? Ubytovali Vás v pohode? Hotelu by to mohlo byť v podstate jedno, keďže majú 2 deti zdarma, nie?
Ďakujem za reakcie....

angela200
1. aug 2011

Ja osobne by som to nerobila, ale ak chceš skús a napíš, či ti to vyšlo. Nás napríklad v hoteli prvý krát pri večeri vítali a zapisovali si počet koľko nás je, ale je tam v tých hoteloch frmol, ak ty nebudeš mať s toho blbý pocit, tak to skús.
Ale veď je veľa hotelov s dvoma deťmi, už nemajú asi voľné, že? Ja mám tri deti a to už je riadny problém nájsť izbu pre 5 ľudí, preto to objednávam už v dec., príp. v januári, lebo teraz by som to už nenašla. Držím palce. 🙂

abbey1
1. aug 2011

To by som určite nerobila.Môžeš sa dostať do peknej kaše.Čo ak hotel odmietne takúto možnosť priamo na mieste?Ako by ste to riešili?A čo so stravou?
Skús do daného hotela zavolať, alebo poslať mail, a dohodnúť sa vopred i mimo cestovky.Ale určite by som takto neriskovala.

ani3012
1. aug 2011

no volala som teda kamoške,čo vlastní cestovnú agentúru a že ona to neodporúča,že na to by určite prišli.....

monika15
1. aug 2011

@darca30
radsej tam zavolaj, ja som Travel Agent, a by som to neoporucala robit.
Mysli aj na bezpecnost, ze ked sa nieco stane a bude spocitavania ludi, a tvoja mala tam nemala meno... neznama osoba......
radsej skus najst inu cestu 🙂

eviq
1. aug 2011

Toto je typicke "slovenske" zmyslanie....odzubat, kde sa dá....ved vyskusaj, ked ti to stoji za tu hanbu.

duplinka
1. aug 2011

@eviq ako neuraz sa, ale myslím, že nie je nič na tom, keď sa tu niekto na niečo opýta. Akým právom ju hneď odsudzuješ? @darca30 chcela vedieť iba názor a nie aby ju tu niekto hneď kritizoval. Nezabúdaj, že aj ty si slovenka. 😠

ani3012
1. aug 2011

@duplinka súhlas !!!

eviq
1. aug 2011

@duplinka Neodsudzujem ju za to ze sa pytala. Má na to pravo. A ja som zase povedala len svoj nazor - ved na to sa pytala, nie? Necakam, za so mnou budu všetci suhlasit. A to " slovenske" bolo myslene v prenesenom vyzname. A neurazila som sa samozrejme, mas pravo so mnou nesuhlasit.

estterka
1. aug 2011

@darca30 ak mate stravu,tak to nie je jedno. podla mna vam to neprejde.

duplinka
1. aug 2011

@eviq ja len, že si to podala dosť drsne. Ale samozrejme každý má právo na názor. Tak baby mier, hej? 😀 😀 😀
A podajte si ruky 😀

titkovamiriam
1. aug 2011

ja zasa suhlasim s eviq -potom sa čudujeme že na nas v zahraniči po zeraju ako na ,,SLOVAKOV,,-na zapad od nas nieco ako cigan,že sa clovek miestami až hanbí že ten slovak je....
urcite by som to neriskla lebo uz pri zapise do hotela by to samozrejme zistili -ved nemozu napisat tri osoby a ubytovat styri....

eviq
1. aug 2011

@titkovamiriam presne to som tym myslela...🙂 dakujem za upresnenie toho "slovenskeho".....@duplinka nemam si s kym podávat ruky, lebo som nikoho neurazila, ba dokonca som to ani nepodala "drsne", to by bolo trosku inac. A pokial mi moje svedomie hovori, ze nie je v poriadku zobrat si dieta nacierno do zahranicia na dovolenku, tak to tu smelo napisem. Pokial pre teba je to ok, tak to je tvoj nazor a kludne to tu napis tiez. Standardne by sa to dalo riesit tak, ze si zabezpecim dovolenku dostatocne vopred, aby bola mnou pozadovana izba k dispozicii alebo si vyberiem iny hotel alebo iny termín......alebo....skusim odzubkat system a potom sa budem rozhorcovat, ako na nas slovakov v zahranici pozeraju...

parvitas
1. aug 2011

kamarátka pracovala ako delegátka v hoteli, tak som sa jej spýtala a doslova to neodporúča kvôli bezpečnosti. máte malé deti, radšej to neriskujte. (môže sa stať niečo neočakávané, povedzme požiar a tak) v hoteli sa počet osôb nahlasuje, ale môžu vám vyjsť individuálne v ústrety, ale aj nemusia... viem, je to dosť peňazí, ale dieťa by som nezamlčala... bezpečnosť za to nestojí... skúste to zvážiť, prípadne sa individuálne dohodnúť, možno to pochopia...

darca30
autor
1. aug 2011

hmm, tak som si prečítala odpovede, dík za názory. Čo sa týka "slovenského myslenia", ani tak nejde o to, že by som chcela "odrbkať" systém, jednalo sa mi iba o to, že hotel má akciu 2+2, teda deti do určitého veku sú v tom hoteli zadarmo. Jediný problém je, že nie je už voľná izba pre štyroch, teda s dvoma prístelkami. Našla som cestovku, ktorej nejdem robiť reklamu, ale tá bez problémov ubytováva druhé dieťa takmer vo všetkých hoteloch na lôžku rodiča bez poplatku(tuším až do 7 rokov), takže ja som to už poriešila takto. Len je zvláštne, že v rovnakých hoteloch a pri v podstate rovnakých podmienkach "to" niekde ide a niekde nie... lebo ja som toho názoru, že pri troške dobrej vôle by sa to dalo dojednať každej cestovke, keď sa to dá tejto jednej, cez ktorú nakoniec ideme.

darca30
autor
1. aug 2011

@titkovamiriam No, vieš Mirka, bola to iba otázka, či niekto nemá s takýmto prípadom skúsenosť. Samozrejme aj ja sa snažím nájsť všetky "legálne" možnosti, a už som aj jednu našla. Otázka bola viac-menej do pléna a pre "zaujímavosť", či sa s tým niekto stretol. Lebo hotely podľa mojej skúsenosti z toho až takú "kovbojku" nerobia. Často dostaneš úplne inú izbu, ako si si zarezervovala. Niekedy lepšiu, inokedy horšiu...
A čo sa týka detí, snažia sa vyjsť v ústrety, napr. my sme minulý rok dostali rodinnú izbu, hoci sme išli LM a mali sme zabookovanú 2+1. A cez cestovku nám povedali, že "rodinná izba už nie je voľná". Až priamo na recepcií nastala zmena....
Takže sorry za "slovenské myslenie", ale keď zvážim, že by som platila úplne rovnaké peniaze, ako tá istá 4-členná rodina, ktorá je v izbe 2+2, mala by som tie isté služby, dokonca horšie, lebo by som sa delila o lôžko s dieťaťom, tak sa mi to až taký podvod nezná!

darca30
autor
1. aug 2011

@eviq Ahoj eviq, takže moja otázka smeruje iba k tomu, či niekto nemá s takýmto prípadom skúsenosť. Samozrejme aj ja sa snažím nájsť všetky "legálne" možnosti, a už som aj jednu našla. Otázka bola viac-menej do pléna a pre "zaujímavosť", či sa s tým niekto nestretol. Lebo hotely podľa mojej skúsenosti z toho až takú "kovbojku" nerobia. Často dostaneš úplne inú izbu, ako si si zarezervovala. Niekedy lepšiu, inokedy horšiu...
A čo sa týka detí, snažia sa vyjsť v ústrety, napr. my sme minulý rok dostali rodinnú izbu, hoci sme išli LM a mali sme zabookovanú 2+1. A cez cestovku nám povedali, že "rodinná izba už nie je voľná". Až priamo na recepcií nastala zmena....zrejme sa im niekto neubytoval, tak zostala voľná.
Sorry za "slovenské myslenie", ale keď zvážim, že by som platila úplne rovnaké peniaze, ako tá istá 4-členná rodina, ktorá je v izbe 2+2, mala by som tie isté služby, dokonca horšie, lebo by som sa delila o lôžko s dieťaťom, tak sa mi to až taký podvod nezná! Ale ako hovorím, bola to viac-menej otázka do pléna...aby som zistila, aké s týmto majú ľudia skúsenosti. Takže dík za názor, pekný večer!