Chováte niekto bojovnicu?

20. nov 2023

Chováte niekto bojovnicu? Máme doma samca a rozmýšľame či by zniesol samičku.. O iných rybkách vraveli že asi by nezniesol ale keď ku nemu prelezie kreveta z iného akvária tak jej neubliži...

klarissa25
20. nov 2023

Mame bojovnicu nebojovnu...mame samca q mame v akváriu ešte krevety a rozbory.. uvažovali sme aj o samicke ale zatiaľ sme sa neodhodlali

strasko
20. nov 2023

Z mojej skúsenosti je k samcovi lepšie 2 a viac samíc, aby ich neuhnal + treba rastlinky alebo úkryty, aby sa baby mali kde schovávať. Ide o to hlavne, že samce strašne naháňajú samice za účelom rozmnožovania a bývajú na nich fakt zlí a vytrvalí až ony hynú z vyčerpania. Teda takú mám ja skúsenosť a info.

pe_mi
20. nov 2023

@strasko presne, dievčatá (rybky),nech si to podelia na krátky ,dlhý týždeň na smeny 😁😁😁😁

strasko
20. nov 2023

@pe_mi 😀😀😀 haha, tak tak...

autor
20. nov 2023

Prosím vás a toto je bojová či nebojovná? Tak radšej nie samicu?

huginko
20. nov 2023

ja mam bojovnicu, vždy je samček sám, bol s dvomi samičkami, dopadlo to zle. neodporúčam

chatte007
20. nov 2023

Ak je to male akvarium 10-30 litrov, tak by som nedavala samicu vobec. Ak je to dost velke akvarium a hlavne husto zarastene zivymi rastlinami, tak mozes skusit. Ale samci na samice byvaju fakt agresivni a znesu sa len pocas parenia. Inak ich stale odhanaju a mam skusenost, ze samica sa takmer ani nazrat nemohla, co samec hned po nej isiel. Na webe rybicky.net su velmi dobre charakteristiky jednotlivych druhov ryb a tam odporucaju pre parik bojovnice pestrej az 150 litrovu dobre zarastenu nadrz. To, ze sa samec znesie s krevetami, este nic neznamena, tam je ta agresivita najvacsia prave voci vlastnemu druhu.

bessie12
20. nov 2023

@strasko preto sa odporuca vacsie akvarium, kde je dostatok ukrytov a rastlin.

Autorka, ake velke mas akvarium ?

chatte007
20. nov 2023

To je klasicka bojovnica pestra. A to je fotka z tvojho akvaria? Ma tam nejake rastliny? A kolko ma to akva litrov?

lolita555
20. nov 2023

Do takej nádoby už nič iné prosím 🙏ak má dobre akvárium ospravedlňujem sa ,ale neznášam keď majú ľudia bojovníci donesu si ich v plastovej nádobe a myslia si že tam má byť stále

bessie12
20. nov 2023

@lolita555 lebo vela ludi si mysli, ze akvarium je len nadoba s vodou a rybickami ..

autor
20. nov 2023

tak samičku nie. nechceme aby trpela. pekný deň .

lolita555
20. nov 2023

@bessie12 ale šak by som sa hanbila mať niečo také nepekné doma nie ešte v tom zviera mat .ale tak ja som zaujatá ,lebo viem ako to má a nemá vyzerať .

bessie12
20. nov 2023

@lolita555 zaujatá? Nemyslím si. Mne to tiež vadí, respektíve nepáči sa mi to, ak niekto chová v mini nádobe niečo živé. Do takej nádoby by som dala len nejaké rastliny a aj to len plastové a vlastne ani to nie. Je to škaredé.