Ako na chudnutie v 14 rokoch? Čo môžem užívať?

bella2005
8. sep 2019

Ahojte, potrebovala by som pomôcť. Budem mať 14 rokov a chcem schudnúť. Mám 158cm a 60 kg. Chcela by som sa opýtať či môžem začať užívať Vanefist Neo bez toho aby mi to nejak škodilo alebo mi poraďte čo podobné by som mohla začať používať.. Či mi to nejak uškodí. Alebo niečo čo pomôže ale aby to rodičia nezistili. Poprípade ako povedať mame že chcem schudnúť 😫. Nechcem aby sa mi všetci smiali že som tučné prasa alebo že rastiem do šírky a nie výšky. Štítnu žľazu mám v poriadku. Ďakujem.

bella2005
autor
11. sep 2019

A čo by sa mi stalo ak by som skúsila ten Vanefist Neo? Strašne veľa ľudí hovorí že to pomohlo, ja viem mám len 14 ale aj tak.

221girl
11. sep 2019

@bella2005 ja som schudla rapídne v 13tich pretože som mala "psycho problémy" zato, že sa mi smiali celý život že som tlsté prasa... citujem ako si to napísala ty... schudla som naozaj veľa a schudla som len znížením príjmu kalórii... nejedla som žiadne sladkosti, na raňajky len málo alebo dokonca nič, obed teplý a na večeru vôbec nič... mala som problémy so zahmlievaním pred očami, nízkym tlakom, pocitmi na odpadnutie a podobne... schudla som za 2 mesiace na 51kg (neviem z koľkých, nedokázala som sa vtedy vážiť...) a tak vážim doteraz (12rokov odvtedy)... bolo to celé však na hrane... a v podstate ma to poznačilo dodnes. Stravujem sa stále podobne zdravé raňajky (nie pečivo... ale ovocie, zelenina, jogurty, šťavy a pod.), a teplý obed musí byť, akurát som prestala po čase vynechávať sladkosti... nepoviem, že si nedám niekedy na večer pizzu alebo hamburger, keď niekde sme s priateľmi, alebo večeriavam na dovolenkách... neskutočne ma to však potom trápi. že som jedla... neznášam pocit preplneného brucha... som typ, ktorý priberie aj zo vzduchu. Každý deň sa musím vážiť, aj 0,5kg naviac z rozsahu mojej štandardnej váhy ma dokáže psychicky položiť...sama sa obávam čo príde keď priberiem napríklad v tehotenstve, nedajboh po ňom.... uvedomujem si to a mnoho ľudí to odsudzuje a bude ti tu i v živote mnoho toho vykladať a moralizovať...ale nedokážem sa cez to preniesť... nemala som celé detstvo kamarátov, nebola som úspešná, smiali sa mi. Všetko len preto, že som bola tlstá ... keď som schudla... svet sa voči mne zrazu zmenil... 🙄 deti a mládež sú dnes strašne kruté, a ani nevedia ako môžu obyčajnými slovami niekomu pokaziť celý život...
čo tým chcem povedať... určite schudni keď to tak cítiš, že ťa to spraví šťastnou. Daj si ale pozor nato ako to robíš...skús sa venovať výdaju energie ...jumping, behanie, plávanie... obmedzovanie jedla je ľahká, ale bohužiaľ veľmi krehká cesta.
Krásne šla dolu váha, keď som mala obdobie, že som chodila 2x týždenne do posilovne, a zvyšne dni doma cvičila len cca 15 minút denne. K tomu život bez sladkosti a múky, ale jedávanie prevažne ovocia a zeleniny aj 5krát denne. Začiatok bol veľmi ťažký ale keď vydržíš cca 2 týždne príde ti to ako normálny životný štandart a telo si už nebude pýtať inšie 🙂

221girl
11. sep 2019

@bella2005 prečo chceš brať lieky keď je to nezdravé pre tvoje telo? Radšej použi svoju vlastnú vôľu. Máš veľkú príležitosť zmeniť stravovacie návyky, pomôcť tým svojmu telu a ako bonus schudnúť... prečo ho chceš poškodzovať liekmi, keď je k vytúženému cieľu oveľa lepšia cesta?

bella2005
autor
11. sep 2019

@221girl ja som už skúšala rôzne tie veci napríklad cvičenie, alebo tá strava atď. Stále som na to zabudla a vzpomenula som si až keď som napríklad dojedla . Je Choco Lite rovnako škodlivé?