Ako na chudnutie v 14 rokoch? Čo môžem užívať?

bella2005
8. sep 2019

Ahojte, potrebovala by som pomôcť. Budem mať 14 rokov a chcem schudnúť. Mám 158cm a 60 kg. Chcela by som sa opýtať či môžem začať užívať Vanefist Neo bez toho aby mi to nejak škodilo alebo mi poraďte čo podobné by som mohla začať používať.. Či mi to nejak uškodí. Alebo niečo čo pomôže ale aby to rodičia nezistili. Poprípade ako povedať mame že chcem schudnúť 😫. Nechcem aby sa mi všetci smiali že som tučné prasa alebo že rastiem do šírky a nie výšky. Štítnu žľazu mám v poriadku. Ďakujem.

bibistec
8. sep 2019

@bella2005 fuha urcite nejedz ziadne tabletky alebo podobne nezmysly. To ti moze uskodit a hlavne tiez ziadne zazracne diety nefunguju.vzdy je tam jojo efekt. Okrem toho v tvojom veku potrebujes ziviny. Cize vzdy ide o to mat adekvatny prijem a ak chces schudnut vyssi vydaj.cvicis? Nepises o tom. Urcite povedz mame o tom ze chces schudnut. Treba sa zamerat na stravu vsetko je o tom. Nepises aky mas jedalnicek. Mala by si mat prijem aj zeleniny, ovocia, sacharidov, vlakniny...proste vsetko ale v spravnom pomere. Mozno by si sa mohla poradit aj s lekarkou. Urcite ti da spravne info.

agentka017
8. sep 2019

Jednoducho začni športovať a nepapaj blbociny

sissy27
8. sep 2019

@bella2005 žiadne tabletky ti nepomôžu či máš 14 alebo 40.
Napíš, čo si jedla a pila posledné tri dni a čo si robila celý týždeň, myslím, že chybu nájdeme rýchlo.

stanulienkat
8. sep 2019

Neuzivaj ziadne pofiderne gebuziny,ktore ti nepomozu. Sportuj a zdravo a striedmo sa stravuj.

83lenka83
8. sep 2019

@bella2005 jedz mensie davky jedla, sladkosti max doobedu, pi iba cistu vodu, po 18 len nejaku zeleninku a kila pojdu rychlo dole, neboj, teraz mas metabolizmus ako stihacka 😉, samozrejme viac bohybu.

nyusika
8. sep 2019

v 14 používaj hlavne zdravý rozum.
nastuduj si niečo o zdravej strave a pohni zadkom...

bella2005
autor
8. sep 2019

Jem 3 krát denne maximálne 4 krát. Ovocie mám rada a vždy si nejaké kupujem, aj zeleninu, pila som buď čistú vodu alebo perlivú minerálku, cez týždeň sme napríklad v škole hrabali trávu 4 hodiny a chodím často von na prechádzky so psom.

bibistec
8. sep 2019

@bella2005 3x denne je malo treba jest 5x male davky. Ak jes menej casto telo si mysli ze ide hadomor a uklada zasoby. Aspon mne tak vysvezlovali.napis tvoj jedalnicek presne co si jedla.

bella2005
autor
8. sep 2019

@bella2005 a jem napríklad jogurty, teraz aj pistácie občas,proste normálne, nejem moc sladké ani slané

nyusika
8. sep 2019

@bibistec nemusí jesť 5x denne.
ale neverím, že toto je reálny príspevok...

via88
8. sep 2019

@bella2005 na schudnutie prechadzka nestaci, pozri aerobne cvicenia(kardio), odporucam kruhove treningy.

bella2005
autor
8. sep 2019

@nyusika prečo by nemal byť? Moja sestra (dvojča ) má o 10-12 kg menej a pritom toho zje viac ako ja. Mňa už nebaví ako si robia srandu že všetko jej zjem aj keď je to naopak tak chcem schudnút. Chcem proste radu.

bibistec
8. sep 2019

@bella2005 este ma napadlo ze ci aj hormony nerobia svoje?

bella2005
autor
8. sep 2019

A čo by som mala napríklad jesť? 😥

bibistec
8. sep 2019

@nyusika preco nie? Mne to na gastro povedala lekarka

bella2005
autor
8. sep 2019

@bibistec 🤔

nyusika
8. sep 2019

@bibistec pretože je to veľmi individuálne.
základ je kaloricky deficit - výdaj musí byť väčší, ako príjem.
ako si kto rozvrhne, to už záleží na nom.

pre ľudí vo vývine je pravidelnosť v jeseni určite vhodnejšia alternatíva.

ikissedagirl
8. sep 2019

bazalny metabolizmus: to je hodnota kalorii, ktore tvoje telo spali keby si 24hodin iba spala. Ak zjes denne menej kalorii, tak telo si mysli, ze je hladomor a zacne ukladat vsetko co zjest do tuku. To je minimum kalorii, ktore by si mala denne prijat.
a este by bolo super, keby si vedela kolko kalorii tvoje telo spali za 24hodin, napriklad z fitness naramku alebo sprotovych hodiniek. ked si nastavis jednalnicek denne na objem kalorii viac ako bazalny metabolizmus a menej ako realny vydaj kalorii, vaha pojde dole. To je maximum kalorii ktore by si mala denne prijat.

Skus naprilad aplikaciu 'kaloricke tabulky'. par dni tam zapisuj co zjest a hned uvidis ci jes vela, alebo malo. nezabudni jest dost bielkovin, sacharidov, vlakniny. lebo nie je kaloria z chipsov rovnako vyzivna ako kaloria z brokolice.

PS: a pistacie su podla mna dost tucne.

bella2005
autor
8. sep 2019

nejaké tipy čo by som mohla jesť? A čo kedy napríklad

nyusika
8. sep 2019

@bella2005
vstup do skupiny Cesta k mojej premene.
tam he všetko super rozpísané
hlavne - žiadne DIÉTY !!!!
a na tabletky uplbe zabudni

bella2005
autor
8. sep 2019

@nyusika ok ďakujem.

bella2005
autor
8. sep 2019

Ako jedli by som mala napríklad jesť? Akože čo si kúpiť atď.

hettinka
8. sep 2019

@bella2005 namiesto tabletiek si kúp bicykel, korčule a hýb sa. Ja som v 16-ich za leto pekne schudla na bicykli, kiež by zo teraz tak rýchlo slo. Nejedla som žiadne sladkosti, neskoré večere a hýbala sa, nič viac netreba.

skvrnka14
8. sep 2019

určite žiadne tabletky 🙂 mám rovnaký pomer vyšky a vahy (mám viac cm ale aj viac kg :D ), schudla som za 2 roky už skoro 20kg a chcem dať ešte dole tých 7 kg ale to hlavne pridaním pohybu 🙂 čo som preto robila je to, že som na minimum obmedzila všetko čo má veľa kalorií a zároveň ma to nenasýti (hlavne vyprážané jedlá, klobásy, salámy,..), pizzu len napr. raz za mesiac, čo sa týka sladkostí dám si napr. len polku alebo len jednu sušienku a pri tom to končí 🙂 pečivo jem celozrnné a snažím sa mať 3-4 jedlá denne 🙂 raňajky, obed, menší olovrant a večera.. teraz je internet plný fit jedál a sladkostí, tak sa skús inšpirovať a niečo napiecť s maminou 🙂
zaradila som najprv beh (ale to behávam už zopár rokov), sem tam bicykel alebo plávanie, takisto som spočiatku cvičila s vlastným telom podľa videí na YT 🙂 teraz už posilka
skús aplikovať moje rady ako sú napr. tie videá alebo možno ešte aj beh by sa dal kým sa veľmi neochladí... a všade kde sa len dá skús isť pešo 🙂 denne aspoň 10tisíc krokov..

skvrnka14
8. sep 2019

@bella2005 no odporúčila by som ti ešte na dôveryhodnej stránke vypočítať počet kcal ktoré môžeš prijať a hlavne makroživiny (tuky, sacharidy, bielkoviny, vlaknina) a toto čo najviac dodržiavať.. všetko vážiť atd a nahadzovať to do kalorických tabuliek čo je tá appka.. uvidíš potom či neješ nahodou priliš malo

saluda
8. sep 2019

@bella2005 jedine čo ti môžem poradiť, nikdy si nezničiteľný metabolizmus dieťa mi a pofidernymi nápojmi, tabletkami a inými "zaručene fungujucimi" kravinami. Pravidelne kardio cvičenie, rozumné stravovanie a výsledky sa určite dostavia. Len pocitaj s tým, že sa to stane tvojim životným štýlom, prirodzenou súčasťou života. Radšej takto, ako si myslieť, že rýchlou diétou si udržís výsledok. Neudrzis, len si znicis metabolizmus a len potom bude ťažké schudnúť. Si mladučká, ale určite tomu rozumies, takže rozum do hrsti 🙂

veronika3184
8. sep 2019

Pre mna je 158 cm a 60 kg este v pohode. Urcite nie je dievca velmi tucne ale tak akurat. Ja mam 160, vahu 59-60 a nosim velkost M. Nemusi byt kazdy xs.

veronika3184
8. sep 2019

V pase mam 68 cm, trochu sirsie boky, som vsak spokojna. A jem ako kyselina. Kedysi ked som este bola posadnuta dietami, som vazila o 10 kg viac.

ticko
10. sep 2019

Čítam co sa to tu popísalo o chudnuti ale človek je individuálny každému inak trávi atď ja napríklad v tom veku som mala 58kil a výšku mam teda 158 pre mňa to bola ideálna váha možno si myslíš ze si tučná ale vyckaj ešte mam vnuka ktorý v 12stich rokoch vážil vyše 100 kíl no teraz je frajer

eliska13
10. sep 2019

@bella2005 máme povedz nech Ti namiesto prílohy veľa ryže, mäsa dá šalát, dusenú zeleninu.Nepi sladké vody, jogurt si daj biely do toho ovocie...máš krásny vek a pôjde to hneď dole.Behaj, rýchla chôdza,plavaj...