Čo hovoríte na písmo Comenia Script?

kata28
7. sep 2015

Čo hovoríte na Písmo Comenia Script . Máte s týmto písmom skúsenosti?

linduska86
7. sep 2015

ahoj pismo v ramci coho?

ivett1
7. sep 2015

@kata28 ahoj, mala si to bližšie vysvetliť... je druh "písaného" písma , ktoré vyzerá ako tlačené, t.j. písmená sa nespájajú ...bola o tom už dávnejšie reportáž, že v Čechách sa uvažuje o jeho zavedení do škôl...neviem ako to dopadlo ...ale z vlastnej skúsenosti píšem podobným písmom kombináciou písaných a tlačených písmen, je to dosť rýchle a viac menej to ide už samo 🙂 ...
samozrejme, je to vlastne už môj rukopis, neviem ani, či sa podobá na to vzorové písmo "Comenia Script " ...🙂

mima.k
30. jan 2017

Ja tiez od piatej triedy ZS, pisem takymto stylom, a ani som nevedela, ze sa to vola comenia script. Písalo sa mi tak omnoho jednoduchsie, rychlejsie a je to aj velmi uhladne, dobre citatelne. Chcela by som takto ucit aj dceru na domacom vzdelavani, len som zvedava, co na to povedia ucitelia, ked prestupi po roku do skoly, lebo to este nie je velmi rozsirene pismo, tusim len na par skolach na slovensku ho vyucuju. Ale pride mi zbytocne a narocne ucit 6 rocne dieta 4 typy pisma - velke a male, tlacene a klasicke pisane.

gaja78
18. apr 2019

Chcem sa opytat rodicov deti, ktore sa ucia toto pismo, ako to hodnotite postupom casu? Vyskytli sa nejake potiaze ohladne citania, pisania, fungovania v beznom zivote? Hlavne pri kontakte s pisanym pismom?

gaja78
26. apr 2019

@gaja78 Nikto sa nechytil tejto temy? Zaujima ma, lebo riaditelka,kde ide syn do prvej triedy chce zaviest toto pismo a ja sa s nim nestotoznujem, preto ma zaujimaju akekolvek nazory.

fiffinkaa
26. apr 2019

Neviem to este takto posudit, ci su vyhody alebo nevyhody do buducna. Synovia pisu v skole comeniou, ucili sa ho lahko.

gaja78
26. apr 2019

@fiffinkaa Ja som pocula, ze deti, ktore sa ucia vylucne comeniu, nevedia citat a pisat pisane pismo a toto ma velmi demotivuje, neviem ci nas riaditelka statnej skoly na dedine moze nutit do tohoto pisma, podla informacii z netu nema na to pravo, ale neviem ci vsetko co sa pise je pravda

fiffinkaa
26. apr 2019

@gaja78 kedze obaja chlapci vychodili prvy rocnik na klasickej skole vedia aj pisanym citat..ale pusanie im uz robi problem

gaja78
26. apr 2019

@fiffinkaa tak dakujem za odpoved

sjuuzka
8. júl 2019

@gaja78 ahoj, ja riešim podobnú dilemu. My sme mali teraz prvé informatívne rodičovské, kde nám oznámili, že prváci od septembra budú písať Comenia Scriptom... som z toho rozčarovaná... nepáči sa mi, že nás postavili pred hotovú vec, žiadna možnosť výberu.. Uvažujem preto, či syna nemám dať na inú školu...

gaja78
9. júl 2019

Ahoj, ja som pisala dotaz na ministerstvo skolstva a poslali mi odpoved, ze ziak prveho stupna ZS je povinny ovladat spojite pisane pismo, takze sa odvolaj, deti maju zo zakona narok, ked chces, preposlem ti vyjadrenie. U nas nastastie nebol az taky zaujem, vacsina rodicov hlasovala za klasicke pismo, tak sme nemuseli argumentovat, ale riaditelka je velmi za to nove pismo, robi doslova natlaky, mame este mladsieho syna, tak dufam ze to u nas nezavedie.

sjuuzka
9. júl 2019

@gaja78 ďakujem za odpoveď, no som zvedavá ako toto dopadne 😐

gaja78
9. júl 2019

@sjuuzka Drzim palce, a som rada ze stale sa najdu zástancovia klasického vyucovania, co nenaletia na "moderne" metody