Čo kúpiť do umývačky riadu?

wilagrande
5. nov 2011

ahojte chcem vas poprosit o radu dnes mi mm kupil umyvacku riadu 😝 (nasa prva) na vyrocie 🙂 ale este nie je zapojena len ja sa absolutne nevyznam v tych tabletach sol a lestidiel vobec neviem aku mam kupit a kde nieco dobre a nie moc drahe a kolko tie pripravky vydrzia....ja mam normalne dilemu a hanbim sa prist do obchodu a pytat sa na to aby som nevyzerala ako totalny blbec :D prosim poradte mi dakujem

soniamalinik
1. aug 2013

prvy krat som kupila prasok do umyvacky riadu, doteraz som pouzival vzdy len tablety. Neviem kam mam ten prasok nasypat, ci je to jedno?

dado321
9. aug 2013

@soniamalinik Ahoj, treba ho nasypať do tej istej priehradky ako na tablety 😉

soniamalinik
11. aug 2013

@dado321 vdaka, skusim, kupujem eko drogeriu a prasok vyjde ovela lacnejsie ako eko tablety

dado321
13. aug 2013

A kde ju kupuješ (tu eko drogeriu)

soniamalinik
13. aug 2013

v DM drogerii, alebo cez ekotrendmyjava.sk kde kupujem hlavne suroviny, alebo ine internetove eko obchody

veronika2509
18. dec 2013

zdravím , chcem sa opýtať, mám zapojenú umývačku riadu a ako totálny neznalec tejto mašinky neviem či používať do umývania iba samú tabletu napr. 3v1 alebo tam k tomu doplniť sol a leštidlo...

monbra
16. jan 2014

Zdravím Vás, nečítala som celú diskusiu tak neviem aký máte názor vy na tablety SOMAT, mám otvorené balenie, zostalo cca 46ks /nepočítala som presne/. V mojej myčke sa nerozpustia ani na najdlhšom programe. Niekedy sa mi zdalo že niektoré sa rozpustili ale ďalšie zasa nie. Ja osobne s nimi nie som spokojná. Ak by ale mal niekto o ne záujem, ozvite sa. Pošlem za poštovné 🙂

monbra
16. jan 2014

@veronika2509 Ahojky pri tabletách 3v1 nie je potrebné soľ ani leštidlo, no mne sa osvedčilo že dám aj soľ aj leštidlo /na najmenšom možnom dávkovaní/. Keď to nepoužijem mám fľakatý riad.

ultra
16. jan 2014

pri tabletach 3 v 1 pouzivam aj sol (dokonca si ju vyzaduje aj umyvacka - ked nema---blika na mna cervenym okom.....svinucha)......sol ide do spodneho zasobnika na dne umyvacky a ide ho tam dooooost vela...asi 1/2 kg ale zase vydrzi tam cca 1/2 roka. Sol sluzi na zmekcenie vody - myslim ze prave preto nemame problem s umyvanim -ze by nedobre umyvala. Pouzivam Somat 7fukcny a aj Finisch -kupujem ked su v akcii - vzdy sa tablety rozpustili aj ked pouzijem rychly program. Ked nemaju ziadne v akcii kupujem Lidl W5 - ked mam pravdu povedat nevidim ziadny rozdiel.

ma77
16. jan 2014

@ultra suhlasim s tebou mala som všeljake značky tabletiek do umyvačky a tie z Lidl W5 su super nikdy sa mi nestalo aby sa nerozpustila čo pri somat dost často 😒 a cenovo su vyhodne žiadny rozdiel nevidim medzi inymi značkami a umyju super 🙂a kupujem aj sol aj leštidlo tejto značky a už dost dlho

zuzanale
17. jan 2014

@ultra @ma77 no s lidlu ja práve preto už nekupujem že bolo po nich všetko flakaté a sklo a príbor katastrofa 😝 a aj myčka pri ich používaní smrdela častejšie bolo treba čistiť a aj filter zasadaný mastný odkedy mám jar platinum alebo somat podla toho čo je v akcii tak ten problém už nemám teraz som kúpila novinku somat kapsule gelove tak uvidím ...

@veronika2509 stačí tabletu 😉

dejna077
25. jan 2014

@zuzanale davas aj lestidlo aj sol aku znacku kupit staci ta w5z lidlu aj ked budem mat somat gold 8v1 tablety alebo tie kapsule teraz co su nove mam to uz doma len som nekupila sol zajtra chcem kupit aj s lestidlom cisticom a vonou asi len v lidli staci to?

zuzanale
25. jan 2014

@dejna077 ja toto vôbec nedávam len tablety all in one ako som písala vyššie a hotovo žiadna sol ani leštidlo tie tabletky majú všetko 😉

dejna077
25. jan 2014

@zuzanale my mame straaasne tvrdu vodu kanvicu mozem kazdy tyzden odvapnovat

zuzanale
25. jan 2014

@dejna077 aha tak potom tú sol kúp a mala by si mať na myčke aj regulátor tvrdosti vody pozri v manuáli a nastav podla toho ...

dejna077
26. jan 2014

@zuzanale nastavila som vodu na najtvrdsiu. Kupila som lestidlo a sol z lidlu ale k mycke som mala finish lestidlo tak som naliala to do zasobnika. Naplnila som solou do plna. Tabletu som dala somat gold. Este som dala osviezovac somat v tescu je akcia 2,49 a kupila som aj cistic v tescu tiez somat za 2,49 nech je doma ked bol v akcii... Dala som auto program a zapla aj vario speed to by si mala vraj potom ona prisposobit cas. Umyla a ked som ju po dokonceni otvorila riad bol mokry nechala som ho asi pol hodku v zatvorenej a stale nieco mokre tak som otvorila a mokre uz len plastove misky. Lenze na hrncoch a panviciach po uschnuti ostali kvapky ako to uschlo. Viem s tym nieco robit?

zuzanale
26. jan 2014

@dejna077 nič 😅 ja mám takú skúsenosť že nikdy nieje všetko suché a hlavne nie plast a ten v poslednej dobe ja vôbec v myčke neumývam... inak osvedčilo sa mi vybrať z myčky vtedy keď skončí program a je ešte riad nahriaty to len zvyškovú vodu obtriem a hotovo a hlavne ukladám tak aby mi na vrchu riadu po umytí voda zbytočne neostávala ... osviežovače nepoužívam mne skor vadili a dráždili ako osviežili 😝 a čistič ten zas v lidli kupujem ale ten len keď je akcia zvyknú mávať...

dejna077
26. jan 2014

@zuzanale ja som ten cistic v lidli nenasla inak by som ho kupila tam

zuzanale
26. jan 2014

@dejna077 ten mávajú len keď je akcia taká hromadná letáková na čistiace

dejna077
26. jan 2014

@zuzanale budem sledovat letaky lebo normalna cena na somat a finish je cez 5€ a to je hodne...

gieculka
27. jan 2014

ahojte ja som dostala mycku na vianoce, kupila som si vsetky pripravky, sol somat aj na cistenie somat a lesticku , riad sa pekne umyje som spokojna ale problem je v tom ze teraz ked otvorim skrinku z poharmy tak mi neprijemne smrdia. poradte mi prosim co s tym?? ☹

rossio
19. feb 2014

@gieculka a smrdia ti len poháre alebo aj umývačka? Skús zmeniť značku, alebo ak je to v umývačke tak si kup osviežovač do umývačky, pekne ju prevonia 🙂

weeluu
26. apr 2014

Nečítala som všetko prepáčte ale raz do mesiaca preumyvať: http://www.mall.sk/prostriedky-umyvacky/finish-... Usetríte euráče za opravára ;)

brusko6
6. máj 2014

Prosim prosik nesmejte sa mi, ale potrebujem poradit!!

Mam zapojenu umyvacku uz niekolko dni.. Este sice nebyvame v dome. Ale chystam sa ju vyskusat.. Ale bojim sa😉
Nikdy sme umyvacku nemali a neviem ako zacat..resp. Neven pre koho pisu tie navody, ale ja som ho nepochopila..

Viem ze mam dat sol do zasobnika s vodou?! Ale co ide prve? Najprv sol a otom voda? A ake mnozstvo soli a vody? A potom lestidlo.. Kolko?!😉 a tableta.. Som z tohto v strese, lebo nechcem nieco pokazit.. Mam Zanussi.. Dakujem vam moc za kazdu radu!!

martinakr
8. máj 2014

@brusko6 na spodok mycky ide sol,my sme na zaciatok nasypali celu krabicu,mzslim to bolo 1,2 kg a potom nalej vodua uzatvor, zasobnik na lestidlo je na dvierkach,pootocis uzaver a nalejes po rysku,mzslim,ze tam vojde okolo deci,a ked mycku naplnis,das tabletu do zasobnika a uz iba zatvoris nastavis program,najlepsie je umyvat podla mna na programe eko,na kratkych programoch sa ti nemusi tableta rozpustit a raz za 1-2,mesiace si kup cistic a to das do prazdnej mycky a zapnes program je to dolezite na zivotnost mycky,vycisti ti trysky,odmasti mycku,filter

brusko6
8. máj 2014

@martinakr si uzasna..dakujem.. Pochopila som!! Dakujem dakujem dakuhem.. Skusim..😉

ivkakivka
16. máj 2014

@mami.sk zada som o cosi mudrejsia. Mozno preto je ten nas riad taky bez zivota po umyti 🙂 a mozem namiesto prasku dat gel? Je to to iste? Dakujem

mami.sk
16. máj 2014

@ivkakivka určite môžeš použiť aj gél 😉

ivkakivka
16. máj 2014

@mami.sk a gelove prip praskove kapsule (ale nie 3v1) neodporucas?

ivkakivka
16. máj 2014

@mami.sk a ešte mám otázočku - leštidlo sa kam dáva? lebo ja mám miesto len na sol, oplachovací prostriedok, prášok alebo tabletu a ešte také mini "puzdro" vedľa toho, kde sa dáva prach (tableta) a to má takú mriežku a v návode je, že tam mám dávať prášok, keď používam krátky program.